Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baromira elegem van. Van egy...

Baromira elegem van. Van egy lelkisérült anyám és vagyok én lelkisérült?

Figyelt kérdés

Annyira összetett a problémám...

Először is apukám szétverte anyut mikor kicsi voltam, alkoholista volt ezért elszöktünk tőle. Élősködött anyun.

Anyu volt már elmegyógyintézetben is emiatt. Aztán felnőttem és rohadt szar lett a kapcsolatunk és nem is akarom hogy jobb legyen.

Anyagilag támogatott de lelkileg tönkretett.

Rám vetíti minden baját. Apum miatt én egy mocskos lány vagyok, olyan mint az apám,menjek vissza apámhoz, kérjek apámtól pénzt, menj lakjál apáddal, apád mocskos famíliája stb stb.

Mamám detto. Egymást hergelték ellenem állandóan. Kb 17 éves korom óta azt hallom hogy takarodjak dolgozni.

Volt egy időszak amikor nem igazán tanultam középsuliban, akkor az volt hogy miért vagyok ilyen mocskos gyerek hogy nem tanulok, semmi nem lesz belőlem. Aztán elkezdtem tanulni és tovább akartam tanulni, akkor pedig ment az üvöltözés minden hétvégén amikor hazajöttem az egyetemi koliból hogy takarodjak dolgozni, ő nem fog nekem segíteni. Kikészültem az itthoni hangulattól. Nem éreztem jól magam sem Győrben sem itthon. Sehova nem tartoztam. Mindenhol meg kellett felelnem ezért megkattantam szerintem. Aztán egyszer csak elkezdett tikkelni is a szemem ami gondolom a túlzott stressz miatt van.Nem tudok ismeretlen emberek előtt beszélni, ezért a szóbeli vizsgáimat sem mertem már bevállalni mert az egekbe szökik a pulzusom, úgy érzem elájulok, és elkezd remegni az arcom. Nem merek megszólalni, pedig soha az életben nem volt semmi ilyesmi problémám. Úgy érzem mintha átaludnám az életem. Vannak jobb napjaim, illetve voltak és rosszabbak. Nagyon ingadozik a hangulatom. Túlterhelt lettem mert minden reggel kondiztam, órára mentem, dolgoztam, kaját vásároltam, vacsit csináltam futottam fürödtem ettem, aludtam. Ez volt minden egyes nap.

Heti 3x dolgoztam, emellett tanultam. Mikor hazajöttem is kaptam a cseszegetést hogy hogy néz ki a szobám, semmibe nem segítek itthon.( örültem hogy végre pihenhetek..)

Így megelégeltem ezt az egészet ( ráadásul diákhitelt vettem fel és önköltségesen voltam és nem akarok milliós hitelt a végére ) ezért itthagytam a sulit. Most meg azért cseszegetett anyu hogy miért hagytam itt, semmi nem lesz belőlem.

Kb 2 napja megint váltott egyet..most már az van hogy miért nem takarodok el dolgozni, nem fogják sokáig eltűrni hogy itthon élősködjek, mert hogy a férje kifog rúgni itthonról engem.

Nincs 1 HETE hogy eldöntöttem hogy itt hagyom a sulit de már menjek dolgozni. Ez nem így működik. Nézegettem munkákat és találtam 3 db-ot amit szivesen csinálnék. Holnap akarok jelentkezni rájuk de ez nem így van hogy egyik napról a másikra van az embernek munkája.

Mi a francért kell tönkretenni a másikat lelkileg?

Nagyon ocsmányul beszélek már anyuval én is, de ő is velem mert totálisan elegem van az egész személyiségéből. Hogy bármit csinálok minden szar.

Most vannak terveim erre az egy évre amíg nem kezdek el levelezőn egy új szakot egyetemen ami jobban passzol hozzám (egészségügyi szak.)( jogsi, nyelvvizsga, fogászati asszisztens okj). Államilag támogatott képzésre mennék mindenképpen mert nem akarok hitelt magamnak.

Rendbe akarom szedni a lelki állapotomat is hogy tudjak egyáltalán szóban felelni, vagy ha arra kerül a sor államvizsgázni, szakdogát védeni, mert jelen állapotomban egy szóbeli vizsga is kifog rajtam...

Szerintetek hogy bírjam ki ezt az egy évet? Sajna elköltözni nem tudok mert félre kell tennem a tanfolyamra, a jogsira, és a nyelvvizsgára is..


21/L


2017. máj. 15. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Hát édesem ez kész agyvérzés, a helyedben már kinyírtam volna őket. De tényleg, engem is tönkrevágott a család. Sulit se végezhettem e miatt, középsulit de magamat képeztem ami kellett nehezen dee megszereztem. A felelősdi, és a dolgozatos dolgoktól kikészülök. Konkrétan mint ha vallatnának, rosszul vagyok, az idegeim darabokban, olyan stressz szintem van orovosi eset. Így hát nekem már csak a fizikai munkák maradtak, pedig nem vagyok hülye :D Apám engem cseszeget de ne mmondja ki hogy csináld ezt vagy azt. Miközben ugatom neki b+ igyekszem mindent elvégezni, régi/ mostani munkám is fizikai (Tetőket építünk) nembírom megjegyezni a bizonyos szakszavakat, azzal is basztatnak. Így ritkán hívnak munkában. De agyilag leterhel mint idegileg is. Télen megyek kórházba meg műtenek, és eldöntöttem hogy. Katonaságra megyek, alapból szeretem ezeket a dolgokat, de nekem már a cilvil lét egy kínzás, nem bírom a sok birkát magam körül. Ott is akarok maradni ha felvesznek :D EZ az egyetlen motivációm 24/f Ha gondolod írj
2017. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha találsz munkát, mielőbb költözz el, és feléjük se nézz. Egy szobát biztosan fogsz tudni majd bérelni.

Ami a többit illeti, azon pszichiáter tud segíteni, fordulj hozzá bátran. Nem kell magánorvos, Tb alapon is tudsz menni. Persze, csak ha van munkád (és ezáltal TB-d).

2017. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Az élet olyan, mint az ásás...mindig akad néhány gyökér aki hátráltat..
2017. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Kinley_Queen válasza:
Sajnálom hogy nincs aki támogasson.Ha nem tudsz elköltözni sajnos nem tudsz mit kezdeni a helyzettel. Nincs esetleg testvér vagy rokon akihez odaköltözhetnél? Esetleg egy bnővel közös albérlet. Vagy bérelhetnél csak egy szobát.
2017. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna!!! Velem is ugyanez volt mig otthon éltem. Azzal a kivétellel hogy anyukám belerokkant amit apám művelt velünk. Apámnak se volt jó semmi. Menjek dolgozni, aztán tanulni, dolgozni stb... sose volt jó neki. Egyszer fogtam magam és eljötten onnan. Ez több éve. Azóta se beszéltem vele. Ő meg nem ért miért. Ha tudsz költözz el ne járj úgy mint én hogy dokikhoz járok. Életképes csak gyógyszerekkek tudok lenni. Igen ezért!
2017. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

En sosem feleltem meg senkinek semmiben. Sem anno a jegyekben mert ha 4es lett akkor miert nem lett 5os, ha nem ment a matek akkor mit nem ertek rajta, olyan nincs h ki nem allhatom (emellett 3 nyelven tanultam de azt ki nem sz@r ja le).

Kulsoleg ha a 170 centimhez 53 kilo voltam akkor hogy nezek ki, ha 60 kilo, ami normalis akkor egy dagadt hajas tohonya allat vagyok, mozogjak (nem tehetem betegseg miatt, es az edzotermi kulsomet hozzak fel amit rohadt kemeny munkaval ertem el evekkel ezelott, nem tudjak higy mennyire faj hogy abba kellett hagynom), persze en orulok higy szep kerek lett a fenekem es a csípőm.

Ha sotetre festettem a kozepbarna hajam es kicsattantam az oromtol es a magabiztossagtol akkor mar jott hogy hogy nez ki a hajam, miert van elbarmolva. A környezetem meg full mast mond. A csaladnak semmi sem jo.

Akkor most van az eskuvonk, nem ok fizetik, es felhaborodtak h 3 rokon miatt nem csinaltatok egy dobocsokrot es nem ugralok mint egy kib@ szott majom (sajnalom en nagyon gaznak tartom ezt a szokast.) Bele akarnak szolni h hogy nezzek ki, milyen legyen a zene. Na mi mindent leszerveztunk ugy ahogy mi akartuk, jo lesz ez igy nyaron, akinek nem tetszik az huzzon hazafele, nem kell felfalni a kajankat mint a saskak. Az en eletembe mar ne akarjon senki beleszolni, elegem lett. Amugy veled egyidos vagyok :)

2017. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

már bocs de ha már a középsuliban se tanultál mi a fa1nak mentél tovább tanulni pláne fizetősre

21 éves korodig nem tanultál most majd csoda történik és felvesznek ingyen tanulni...

igazuk van élösködsz rajtuk és erre nem mentség a sza1 gyerekor

el kel meni melozni emberek közé járni megtanulni beszélni

2017. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Középsuliban nem tanultam igen de utána neki estem és 90%-os angol

90%-os töri

80%-os magyar érettségit írtam.

2017. máj. 16. 11:53
 9/15 anonim ***** válasza:

Diploma mindenképpen kell! anélkül nem megy illetve megy csak sokkal rosszabbul.

Ha körül nézel a melóknál látod, ahová nem kérnek diplomát ott nagyon max nettó 150-et fogsz kapni és abból nem tudsz albit fizetni.

Igazából szerintem neked vmi gyakornoki hely kéne, még őket jobban megfizetik, mint egy sima érettségizett munkaerőt. Pluszban ez még a CV-ben is jobban mutat, mint vmi gagyi meló, amivel csak az éveid mennek és rosszul is fizetik.

Én azt mondom inkább legyen diákhiteled, mint csak egy sima érettségid okj-vel.

2017. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miert kell lenezni az okjt? Azt hiszitek nem kell szakember csak diplomas? Sokan kitorlik a segguket a diplomaval, nem kell nagykepunek lenni. En egyetemrol valtottam szakmara es nem bantam meg :) ha ertelmes szakon vagy akkor tudsz magaddal mit kezdeni, a tobbiek mennek a sullyesztobe (igen ez igy van, sok ilyet lattam mar)
2017. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!