Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkisérült lettél, mert neha...

Lelkisérült lettél, mert neha kikaptál néha a szuleidtől?

Figyelt kérdés
Az én anyám nem volt egyszerű eset, tini koromban agyba-főbe vert, úgy hogy kék-lila lettem, vérzett a szám stb... Gyűlöltem is őt ez miatt. De most, nem ez a véglet érdekel, hanem az, hogy ha valakit néha fenéken csapott az anyja/apja, az okozott-e lelki kárt benned?
aug. 6. 22:15
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell kinyalni a se--gét. Érdekes, hogy így fogalmazol. Nem nem ilyen dolgokra kell gondolni, hogy "még kiabálni sem szoktam", mmint "ja, ja nem kiabálsz? aakor tuti nincs semmi gond"... de ha nem akarsz szembenézni a valósággal, akkor ne tedd, nem nekem vannak ott a gyerekeid... Most akkor akarsz megoldást, vagy csak kikérd magadnak, hogy te mindent jól csinálsz? Neked vannak ott a gyerekeid, ha csak önérzeteskedni akarsz, akkor tedd azt. Most ez segíteni fog nektek?
aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
16%

Előadod milyen jó és türelmes anya vagy, pedig ezt is te írtad


"pont most néztem erről egy videót és már úgy vagyok vele, hogy szarok rá a kötődő nevelésre, mert el fogom fenekelni a kisfiamat, hiszen nagyon rossz, szarik a fejemre, bántja a kisebbet."


Lényegtelen, a veréssel csak rontasz a dolgokon.

aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
79%
Azért a rendszeres agyba-főbe verés és az atyai pofon között van egy kis különbség.
aug. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Nem én jöttem ide ítélkezni feletted. Miért akkor szerinted, mi a megoldás? Tutujgassam és hagyjam, hogy bánsta a testvérét? Közben menjen tönkre idegileg, hogy mekkora szar anya vagyok, amiért idáig fajultak a dolgok, vagy mi? Beleuntam már az osanya szerepbe, mert a testvéreim szerint, az vagyok a gyerekem, meg neveletlen. De ők, akik újságpapírral csaptak a gyerekük fenekére, az ő gyerekeik szofogadoak és tisztelettudoak és jó kapcsolatuk is van egymassal. Erre itt vagyok én, akinek a fejére magasról szarik a saját gyereke. Akkor, melyik a jobb nevelési módszer? Komolyan elgondolkodtam rajta.
aug. 7. 08:18
 25/45 anonim ***** válasza:
8%

"Évekig jártam pszichoterápiára az anyám miatt, úgy hogy jó lenne, ha nem magyaráznál."


Ez mindent validál??? Érdekes, odáig nem jutottál el a sok éves terápiával, hogy eszedbe nem jut, hogy ne verd a gyereket. Ez nem beszéltétek át, hogy miért, mit ad, mit nem ad a gyereknek? Az parább szerintem a gyereknek, hogy évekig járt az anyja terápiára, de ezek után is azt gondolta, ja őt csak veréssel lehet nevelni, hát semmi nem hatott :D Eddig sikerült eljutnod, és most más a hibás, hogy téged véletlenül se lehessen megkérdőjelezni, mert te mindent jól csinálsz, hát eleged van már, hát kussoljon aki elkezdi feszegetni a verés mellett az egyéb bánásmódot a gyerekkel kapcsolatban. Szerintem azokkal kellene foglalkoznod, és nem verni a gyereket.

aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
89%

Ma mikor legkozelebb bantja a testveret, menj oda es jol rangasd meg. Verj a seggere. A kezere. Kerdezd meg tole hogy na milyen, milyen ha teged bantanak? Jol esik? Szeretned meg?

De nem anyai markolas es nem emelkedett hangnem. Kelj ki magadbol. Alaposan rancigald meg, ha latod az arcan a megszeppenest, akkor jo uton vagy. Ha kuzd ellened ne hagyd magad, tartsd erosen. Kiabalj hangosan, ahogy akkor kiabalnal ha auto ele akarna szaladni.

Par ilyen alkalom, plusz szoba fogsag, jatek elvetel, nincs edesseg nincs tablet stb es meg fog szunni a problema.

aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésre válaszolva, én nem lettem lelki sérült, de ettől függetlenül nem kellett volna annyiszor kezet emelni rám.


Valahogy úgy állok a testi fenyítéshez, hogy rossznak és kerülendőnek gondolom. Szerintem semmilyen pozitív hozadéka nincs, ugyanakkor az is nevetséges, hogy ma már egy odalegyintett taslit is valami hallatlan súlyos lelki traumának állítanak be.

aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
91%
Egy ujjal nem nyúltak hozzánk, nem volt tettlegesség. Helyette volt verbális bántalmazás, örökös lekicsinylés, kevestellés, érvénytelenítés, szégyenítés stb. Sokkal mélyebb nyomokat hagyott, mintha elcsattant volna egy-egy füles.
aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
0%
#24 ha a gyereked neveletlen a testvérével vagy idegenekkel szemben, és véres nélkül nem tudod fegyelmezni az a te hibád.
aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
#29 igazad van, az én hibám, mert elhittem, hogy sérülni fog a gyerekem, ha nemet mondok neki, vagy rakiabalok és most miattam neveletlen. Teljesen jogos. Innentől kezdve viszont, kezembe fogom venni az irányítást. Amúgy neked mennyi gyereked van és mennyi idősek, ha már ilyen nagy okos vagy?
aug. 7. 09:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!