Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermeki sérülések! Ti milyen...

Gyermeki sérülések! Ti milyen lelkisérüléseket szenvedtetek kiskorotokban? (Szavak szintjén)

Figyelt kérdés
Egy rajzhoz gyűjtök ötleteket, ami a gyermek lelkibántalmazásáról szól. Szeretném megismerni, kinek milyen gondokkal kellett küzdenie, melyik mondatok maradtak meg benne a gyerekkorából, ami sértő volt. Kérlek írjatok!:)
2015. jún. 4. 13:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

"Miért nem tudsz olyan lenni, mint ... (Esztike)".Teljes ellentétem volt a lány, de én nem voltam megfelelő személyiség anyámnak.

"Nagyon csúnya füled van, nekem is ilyen van, tőlem örökölted és nagyon ronda."

"Állandóan panaszkodsz, pszichológusra lenne szükséged" (persze sosem vitt el, hogy elmondhassam, mi bajom).

"Ideje lenne már bizonyítanod, nem csak álmodozni" (csak 4.6-os átlagom volt, és ez kevés).


Sorolhatnám estig, ez csak a jéghegy csúcsa. Sosem káromkodott, ilyen finoman sértegetett 18 éves koromig, míg ott nem hagytam.

2015. jún. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha rajzhoz gyűjtöd, akkor talán fizikai bántalmakra vagy inkább kíváncsi, mert nem lehet a lelki sérüléseket lerajzolni.

Egyébként, nekem az volt bántó, amikor kb. 13 éves korom körül elhangzott egy mondat anyukámtól. Apukámmal elég butának hittek, és kitárgyaltak engem, amit anyukám egyszer hozzám vágott: "tényleg igaza van apádnak, neked az lesz a sorsod, hogy jól felcsinálnak és ott hagynak."

Kb ennyi volt, mindezt azért hangoztatta el, mert a konyhaszekrénybe pakolgattam be a tiszta poharakat, és valami nem tetszett neki,a hogy raktam.

Nagyon bántott, mert tudtam, hogy nem vagyok buta, főleg nem annyira, hogy ilyen póruljárt sors jusson nekem.

Tessék, itt vagyok, 22 évesen, külön lakom, eltartom magam, a párommal évek óta együtt vagyunk, együtt is lakunk.

Nem csináltak fel 18 évesen iskolásan...

2015. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Költőnő? ***** válasza:
72%

miért csak ennyi/ez/az?

miért vagy ilyen szerencsétlen/te olyan kis szerencsétlen vagy

bezzeg a...

nem vagy házias/rendetlen vagy/életképtelen vagy/stb

csináld meg magadnak/oldd meg

igazából ezek végtelen permutációi. Meg sokszor az volt, h nem is amit mondtak, hanem ahogy. Mindig azt éreztem, h nem vagyok jó, szorongtam, próbáltam jó lenni.

Foward írja le nagyon jól a Mérgező szülőkben: "Te mindig az én kis kudarcom leszel"

Szeretnek, de sose leszel elég jó nekik. Én ezt éreztem egész gyermekkoromban.

2015. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Miért nem vagy olyan, mint xy?" családtagoktól

"Az én lányom sem valami szép." anyukám a barátnőinek

"Ne húzz szoknyát, túl sovány vagy." anyukám

"De nagy orrod van." apukám

"Te ne menj inkább gimnáziumba, nem vagy elég jó" általános iskolai osztályfőnök a 4,5-ös átlagomra

"Te miért nem öltözködsz olyan szépen, mint xy" általános iskolai tanárok (mindig tiszta, rendezett, normális ruháim voltak, csak nem a legújabbak és nem túl sok)

Mindeközben otthon alkoholista apa, agresszió, veszekedések, verekedések. Nulla pénz. Volt olyan, hogy azért nem tudtam iskolába menni, mert az egyetlenegy cipőm elszakadt.

2015. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Sokfélét


-kövér, hájas disznó, hova hízol már

-ha a szépségeddel nem tudsz kitűnni, legalább az eszeddel tűnnél ki (egy db hármas fizikadolgozat után)

-azért nincsenek barátaid, mert antiszociális vagy (véletlenül sem azért, mert nem engedtek sehova, mindenkit elmartak tőlem, meg tiltottak egy csomó embertől, hogy rossz hatással vannak rám, csak azért, mert nem azonnal suli után rohantak haza tanulni, és volt magánéletük, szabadidejük)

-nem fürödtél meg rendesen, biztos bűzlesz, ezért nem érdeklődnek irántad a srácok (mindezt azért, mert nem hallottak elég!!! vízcsobogást fürdés közben... büdös meg kb. csak akkor voltam, amikor csak a 100 Ft-os gagyi dezodort voltak hajlandók megvenni, mert túl sokba kerülök)

-hülye céda, cafka (csak úgy, ha nem értettem velük egyet)

-hazug hülye (ezt meg azért, mert öcsém volt a kedvencük, és mindig neki hittek, pedig hazudott, mint a vízfolyás)

2015. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
"Ezentúl Etukának foglak hívni" (A szomszédban lakott egy Etuka nevű neveletlen rossz kislány)
2015. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, továbbra is várom az emlékeket.

De lelkibántódást szeretnék ábrázolni, épp ez a lényege a képemnek, illetve ez lesz. Tudom, ezt nehéz, de egy nagyon jó elképzelésem van és szeretném valóra váltani.

Nagyon köszönöm a segítségeteket és sajnálom, hogy ennyi fájdalmat kellett átélnetek. Sokszor az emberek azt hiszik csak testi bántalmazás minősül igazi bántalmazásnak gyermekkorban, pedig a szavaknak is hatalmas ereje van, talán még nagyobb, mint a fizikai erőnek.

2015. jún. 4. 14:29
 8/18 anonim ***** válasza:

"Hülye lusta disznó vagy"

"Semmire-való vagy"

"Hogy nézel ki?"

"Miért nem vagy olyan mint xy,vehetnél róla példát"

"Miattad veszekszünk mindig anyáddal" (igen,ugyanis anya mindig próbált megvédeni,ami apának nem tetszett)


Ezekre emlékszem,de a 20 évem alatt kaptam már mindent és sajnos a fizikai bántalmazásról sokkal de sokkal többet tudnék beszélni...

2015. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Talán az volt a legdurvább, hogy ha "rosszalkodtunk" (tehát mondjuk hangosabban beszéltünk a kelleténél), apám már óvodás korunkban sz*rnak hívott bennünket tesóimmal. Én voltam Sz*r Kati, öcsém Sz*r Tibor, húgunk meg a Kis Sz*r. Felnőttem, saját családom van, de sosem tudtam elfelejteni, és a mai napig érezni az önbecsülésemen, sajnos.
2015. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
"Ne legyél már olyan kuka!" Visszahúzódó kislány voltam, úgyhogy ez nagyon rosszul esett és szinte mindenkinek mondta anyu, hogy mennyire visszahúzódó vagyok, amikor ott voltam mellette. Most, hogy az én kislányom is gátlásos, nagyon próbálok odafigyelni, hogy ne hozzam kellemetlen helyzetbe! Ezt leszámítva egyébként jó anyukám volt!
2015. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!