Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkisérült lettél, mert neha...

Lelkisérült lettél, mert neha kikaptál néha a szuleidtől?

Figyelt kérdés
Az én anyám nem volt egyszerű eset, tini koromban agyba-főbe vert, úgy hogy kék-lila lettem, vérzett a szám stb... Gyűlöltem is őt ez miatt. De most, nem ez a véglet érdekel, hanem az, hogy ha valakit néha fenéken csapott az anyja/apja, az okozott-e lelki kárt benned?
aug. 6. 22:15
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem lett semmi lelki gondom. Ha úgy kaptam volna ahogy te valószínűleg lenne, sajnálom, hogy ilyen volt a családod
aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
70%
Életemben nem kaptam verést anyámtól, apám meg nem volt. De ha mesélnék a gyerekkoromról lehet anyád pofonjait választanád.
aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem tudom, hogy az az egy-két odacsapás mit okozott. Azt látom, hogy a teljesítmény dicsérete (az erőfeszítés dicsérete helyett) pontosan azt a negatív hatást eredményezte nálam, amit a pszichológiai könyvekben írnak. Nyilván nem volt a szüleimben rossz szándék, akkoriban még nem volt annyira elterjedt, hogy erre figyelni kell.
aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Engem mindig kergettek, ha elkaptak kaptam, de nem nagyot. Olyan 14 éves koromban, már nem engedtem meg egy pofont. Utánna már nem vertek. De nem viselt meg, inkább viccesen emlékszem ezekre vissza.
aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
97%
Nem attól. Az érzelmi bántás sokkal mélyebb nyomot hagyott.
aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
77%
Nem lettem az, mivel nem elmebetegek a szüleim. 1-2 alkalommal b*sztak le csak 1-2 nevelő jellegű atyai, anyai pofont, ettől semmiféle lelki sérülést nem szenvedtem, sőt, megtanultam a tiszteletet.
aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
73%

Nem mindegy, mit kap útravalónak az ember. Ha egyébként gondoskodó, szerető, odafigyelő családot, néha "egy helyén való odacsapással" nem sinyli meg a lélek.

Az agresszív kirohanás, brutálitás a szülő részéről (kék zöld verés, vérző testrészek) már túlmutatnak a normál fenyítésen, az már agresszív beteges a másik ember felé irányuló aljasság.

Nem fér bele, brutálitás és beteg emberre vall.

Ha kiskorú /fiatalkorú vagy, irány a nevtan, gyámhivatal, kérni segítséget, ha elmúltál 18, lépni otthonról, keresni munkát, szállást, hátra hagyni a beteg szülőt!!!!

Nem jó sehogy sem így, ki kell kerülni ebből.

Jómagam huszonéves koromtól független volt, albi munka, pedig normális családom volt, csak másképp gázok. Már mindenem megvan, es nem lettem sérült, csak mindig nehezebb persze mint másoknak, de erős önértékeléssel élek, és lehet erősebb vagyok mint sok más. Ez a nehéz de boldog élethelyzet, látva a sok negatív életet, mondatja velem, ki kell lépni a méltatlan helyzetből.

Nem fér bele a brutálitás, mindenki értékes és méltó a jó bánásmódra, a testünk tiszteletet, dédelgetést, a lelkünk dicséretet érdemel, igy kell alakítani az életünket, a mau világ ad sok lehetőséget, élni kell ezzel

aug. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
23%

hat az enyem valami mentalis beteg, egy tesom van, 6 evvel idosebb. Konkretan nem tudjuk mi a baja, de fix valami nem oke. Duhkitorestol kezdve ordibalas szinte mindennap, kotoszkodes, felesleges dolgokrol beszelni, ha kerdezel valamit akkor konkretan felolvassa a cikket amit latott pedig te a lenyeget akarod mert odahivott, hogy ezt figyeld az xy.hu-n van ez meg az, erre felolvassa az egesz cikket, nekunk meg mondani kell(ett, tesom mar itt hagyta az egesz csaladot mert nincs kivetel, kb mindegyik ilyen csak a maga modjan), hogy a lenyeget mert nincs 20 percunk mindig ilyenekre, erre folytatja a cikket mert "ez a lenyeg". Es ekkor hagytuk ott.


De ezen kivul a csaladban is annyi szar volt, drogos/ongyilkos apa aki kivitte tesom cuccait szemetes zsakban es azt mondta addig nem kap betetet ameddig ki nem koltozik. De errol en nem is tudtam. meg a drogrol sem, csak az ongyilkossagrol. Batyam nagyon hasonlo, de o "kicsit" alkesz. noverem masik meg hat... paranoid. "mi van veled, hogy vagy?" "miert kerdezed? Mit akarsz tudni valami okod van ra, valaki kuldott, hogy kerdezz ilyeneket, honnan jottel hogy ilyet kerdezz?".


Nekem meg szinten egy mentalis betegsegem lett, 3 - 4 szemelyisegzavarral, ami felbukkan szinten. Tesom pszichologus szerint ot is megviselte, neha lattam is rajta, pszich. is kerdezte, hogy egy haztartasban laktunk ot hogy viselte meg, en meg mondtam nem tudom ezekrol nem beszeltunk igy. Aztan szerintem elegge sok mindenrol nem tudunk, es nem beszeltunk, nem is beszelunk, es nem is fogunk.

aug. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
92%

Nem,attól nem

De attól igen hogy apám terrorizált folyton,mert mást nem volt kit

aug. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmi bajom nem lett ez miatt, és soha nem is volt. Viszont abból már lenne, amit felvázoltál saját esetedként.
aug. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!