Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkisérült lettél, mert neha...

Lelkisérült lettél, mert neha kikaptál néha a szuleidtől?

Figyelt kérdés
Az én anyám nem volt egyszerű eset, tini koromban agyba-főbe vert, úgy hogy kék-lila lettem, vérzett a szám stb... Gyűlöltem is őt ez miatt. De most, nem ez a véglet érdekel, hanem az, hogy ha valakit néha fenéken csapott az anyja/apja, az okozott-e lelki kárt benned?
aug. 6. 22:15
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
61%
Hogy okozhatna lelki sérülést ha néha fenéken csapnak egy rossz gyereket?! Inkább ne mutassa meg a szülő a gyereknek, hogy a tetteinek van következménye, majd az óvodában, iskolában visszaütnek jóval nagyobbat, az biztos sokkal jobb. Egyébként nagyon sokszor azt látom hogy a szülő fél a saját gyerekétől, pár évesen terrorban tartják a családot, de a világért se csapjunk a fenekére/kezére mert "sérül" a lelke. Megnézném ezeket a családokat milyen lesz majd ha a gyerek nagyobb lesz..
aug. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Tudom, de manapság már nem lehet még nemet sem mondani a gyereknek, mert lelki sérült lesz, pont most néztem erről egy videót és már úgy vagyok vele, hogy szarok rá a kötődő nevelésre, mert el fogom fenekelni a kisfiamat, hiszen nagyon rossz, szarik a fejemre, bántja a kisebbet. Megüt és megharap. Nincsen más eszközöm, mint az, hogy rá üssek a fenekére, amikor ilyen történik, de ettől szar anya leszek-e? Sérülést okozok a gyereknek ezzel? Olyan leszek, mint az én anyám, ha megteszem? Ki vagyok már borulva. Fel8 van és már terrorba tartja a kis húgát, szegény gyerek feje tiszta harapás, mert megharapja őt a batyja. Én pedig, annyit teszek, hogy félre vonulok vele és elmagyarazom neki, hogy ezt nem szabad csinálni, mert fáj a kicsinek, de hát mit érek el vele? Semmit, mert másnap ugyanúgy megharapja a kicsit. Elegem van már ebből az egészből.
aug. 7. 07:30
 13/45 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem mindegy, hogy valaki néha-néha kapott egyet a fenekére a szüleitől vagy úgy megverték hogy látható sérülést szenvedett...

Engem anyám vert gyerek/tini koromban, pedig őszintén mondom egyszerű, jó gyerek voltam, soha nem kaptam iskolában sem figyelmeztetőt, nem voltam balhés, de neki ez sem volt jó. Amikor idegbeteg volt és nem úgy volt ahogy ő akarta, durr a pofon, hátbaütés, csípés, sértegetés, alázás stb...

Talán nem véletlenül vagyok gyerekkorom óta beszédhibás...

aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
7%

#12 Erről szól a gyereknevelés. Minden nap akár 100x is félre kell hívnod és elmagyaráznod neki, hogy mit szabad és mit nem. Verésből biztos nem tanul.

Jah, ez túl sok energiát vesz igénybe? Unod már az egészet? Kár volt gyereket vállalni.

aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Oké és a másik gyerek lelkével ki fog törődni akkor? Az nem szamit, hogy már retteg egy légtérben lenni a bátyjával? Soha ne mondjak neki nemet és hagyjam, hogy az arcomba nevessen majd utána Ugyanúgy bansta a kistestvérét? Biztosan erről szól a gyereknevelés.
aug. 7. 07:55
 16/45 anonim ***** válasza:
75%

Nem leszel szar anya ha ilyen miatt rácsapsz! A testvérét bántja, ezt kéne tűrni? A te gyerekkori bántalmazádodat össze se lehet hasonlítani a seggre/kézre csapással, téged bántalmaztak, de a fenékre csapás nem a bántalmazás kategória.

"Tudom, de manapság már nem lehet még nemet sem mondani a gyereknek, mert lelki sérült lesz" " elég elkorcsult lett a világ. Majd ne szóljon rá a kedves szülő a gyerekre akkor se ha lop, vagy valakit bántalmaz.

aug. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy nagyon leegyszerűsíted a dolgot azzal, hogy csak a verést keresed okozónak. Én azt hiszem, hogy engem nem azzal sértettek igazán, hogy néha megvertek, hanem eleve az a szülő aki ilyet csinál, az emberi kapcsolat egyéb területein is reagál bántalmazóan, szavakkal, érzelmek meg nem adásával, ki nem mutatásával, szociális visszamaradottsággal - szerintem ez utóbbiak adják a nagyobb problémákat a gyereknek, hogy ezt kínkeservesen meghaladja felnőttként.
aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
28%
17 vagyok, ja és szerintem te b-sztad el a nagy gyerekeddel, csak arról nem beszélsz, hogy miért lett ilyen, mert finggod nincs, milyen mintát adtatok neki az apjával együtt. Most meg azt hiszed, itt kezdődik a probléma, hogy ő harap... Nem, nem itt. Ha ennyi pszichológiai ismereted nincs a gyerek fejlődéséről menj mér el pszichológushoz aki erre szakosodott, és vele beszéljétek már meg, hogy miként is volt a gyerek születése óta. Persze azért kérdezel csak a verésre, mert az egyéb dolgok eszedbe se jutnak mint lehetséges problémák...
aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Igen, te biztosan egy látó vagy és belelatsz az életünkbe ugye? Mindent elkövettem annak érdekében, hogy kinyaljam a gyerekem segget és ne okozzak neki sérülést semmilyen téren sem. Még kiabálni sem szoktam vele, ha felidegesít, inkább elvonulok és lenyugszom, de nem orditottam vele soha sem! Hiába született meg a kistestvér, akkor is neki szenteltem a figyelmemet, mert olvastam a Kék könyvet is. Fogalmad sincs, hogy min mentünk keresztül együtt. Az apjával jók vagyunk, nem szoktunk veszekedni és szeretjük egymást. Mindent is megbeszélünk egymással, ugyanezt teszem a gyerekemmel. Évekig jártam pszichoterápiára az anyám miatt, úgy hogy jó lenne, ha nem magyaráznál.
aug. 7. 08:07
 20/45 A kérdező kommentje:
És bocsasson meg a jóisten, mert most úgy érzem, hogy belefáradtam ebbe az egészben, mert nem látom, a nevelésem hatását, csak azt látom, hogy van egy 4 éves gyerekem, aki magasról szarik a fejemre. Köszi, igazad van lehet, hogy tényleg elbasztam ezt az egészet.
aug. 7. 08:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!