Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a gyereked...

Mit szólnál, ha a gyereked közölné veled, hogy nem veszi ki a részét a házimunkába, ha így állsz hozzá?

Figyelt kérdés

Igazából gyerek alatt nem gyerekkorút értek, hanem 15-16-tól ilyen még otthon élő fiatal felnőtt korosztályt. Szimplán lényegtelen a kérdésben, hogy fiúról vagy lányról van szó.

Adott a helyzet, soha nem volt tőle elvárva a házimunka, nem volt otthon saját állandó feladata. Ha valamit megcsinált, akkor le volt cseszve, hogy úgy nem jó, szóval ezért inkább nem csinál semmit, csak saját maga után elpakol. Téged mint szülőt zavar, hogy nem csinál semmit, ezért mindig szólsz neki, hogy csináljon meg xy dolgot.

Neki ezzel az a baja, hogy mindig mindent rögtön és azonnal csináljon, nem ér rá, amíg befejezi a beszélgetést a barátaival, amíg végig olvassa a fejezetet, amíg befejezi a sorozatepizódot, amíg online játékban befejez valamit. Hanem rögtön, azonnal ugrani kell.

Ő kijelenti, hogy márpedig semmit nem hajlandó csinálni, ha azt várod, hogy rögtön és azonnal, ha rá akarsz bízni valamit, akkor mondd meg, hogy mi az az állandó feladat, és mikorra legyen kész, ha meg olyan, hogy egyszer-egyszer kell, akkor előző nap mondd neki. Minden más esetben ő nem hajlandó megcsinálni.


júl. 3. 16:43
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
28%
Telefonját lecserélném nyomógombosra, a wifi kódot megváltoztatnám, internetelőfizetését szüneteltetném, kevesebb zsebpénzt adnék, ha ő kér valamit akkor én is hasonlóan reagálnék...
júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
26%

#10, most, hogy visszaolvastalak, én is nyomtam egy pirosat.


"egy jó sorozatnak/filmnek van egy hangulata" Ja. Anyád meg majd 3x annyi ideig vasal, mert a ruhák - "teregess ki, kérlek" - még órák múlva is a mosógépben gyűrődnek. De a lényeg, hogy a "sorozatnak/filmnek van egy hangulata" 🙃

júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
89%

Szülőként írom: az óvodás gyerekemnek is hagytam időt, hogy befejezze a játékát, vagy a könyv nézegetését. Persze őt nem házimunkára kértem, hanem csak arra, hogy menjen fürödni, menjen vacsorázni, vagy vetkőzzön, mert feküdni kell.

A világ legtermészetesebb dolga, hogy az ember nem dob el kaszát-kapát, hanem befejezi, amivel félben van.

Ja, és a gyerekemnek se ugrottam, amikor valami apróság kellett, hanem mondtam, hogy befejezem a vacsorámat, vagy amivel félben vagyok, utána megteszem, amit kért.


Vannak helyzetek, amikor azonnal kell a segítség, akkor értelemszerűen azonnal mentem és ők is, ha úgy adódott.


Működik ez, csak embernek kell nézni a saját gyerekedet is.

júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 babyboom567 ***** válasza:
80%

47 éves felnőtt vagyok,és RÜHELLEM ha azonnal kell valakinek valamiért ugrani.Főleg,hogy a legtöbb házimunka beosztható,tervezhető.

A kérdésben szereplő helyzetig el sem jutnánk, mert 15 éves korára egészen biztosan lenne fixen kiszámítható házimunkája,és minden dolgot kommunikálni kell.Pl

Pisti holnapután bográcsolunk, ehhez ezt meg ezt a plusz munkát kell megcsinálnod ekkor és ekkor.Vagy pisti, holnap függönyt mosok délután, szeretném ha segítenél egy fél órát ekkor és ekkor.

Persze nyilván lehetnek"balesetek" pl felrobban a kukta, vagy a kávéfőző, vagy ablakpucolás közben tokostól kiesik az ablak vagy ilyesmi, de ezeknél egy jó érzésű bármilyen tini is segítene.

Szerintem a legnagyobb taplóság bárkinek odalökni azonnali feladatokat, és nem kérdezni meg, hogy ráér-e,akkor is ha tini.

Én ha telefonálok BÁRKINEK BÁRHOVA, mindig az az első hogy, xy vagyok, nem zavarlak?

júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
67%

Itt a szülő rontotta el a dolgokat. Ugyan gyerekként utáltam, de már belátom, hogy a gyereknek kell, hogy legyen feladata amit megcsinál a házimunkában.

Ugyan a gyerekhez lenne pár szavam, de be kellene látnom, hogy szülőként én rontottam el a dolgokat

júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a kérdező a gyerek. Ha a cél a probléma megoldása, nem fenyegetőzéssel kell hozzá állni. Ebben a szituációban mindketten nagyon gyerekesek. A helyes megoldás leülni, megbeszélni, leírni, hogy egy héten mi a gyerek feladata, hogyan ütemezze, pl hétfőn bevásárlás, kedden szemét bevitele, stb, azon belül hadd ossza be ő. De akkor azt tartsa is be, amit vállalt. Azzal nem értek egyet, hogy a szülő random kitalál dolgokat, és rögtön ugrani kell. Lehetnek kivételek, pl a szülő hazajön 15kg csomaggal és rossz a lift, akkor szólhat a gyereknél, hogy segítsen, stb, de alapból legyen beosztva, leegyeztetve.
júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
42%
Ahogy a 4. irja. Nárcisztikus attitud az ugraltatas, rendkivul mergezo es kartekony. A masikon valo hatalom gyakorlasa, az uralkodas a jellemzoje. 👎
júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
55%
10 évesen képes felfogni a gyerekem hogy ha kész a megkért házimunka ( soha nem kellett beleszakadni) utána azt csinálnak amit akarnak...
júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
29%
Adnék neki egy listát a teendőkkel és megmondanám, hogy meddig legyen kész. Pl. szombat reggel a kezébe nyomnám, hogy este 7ig legyen meg a mosogatás, porszívózás, ablak pucolás és wc takarítás. Ha nincs meg xyz következménnyel jár a dolog.
júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
91%

A kompromisszum nagyon fontos, mert itt mindkét fél rontott el dolgokat.

Ha a gyerek valamit nem jól csinál, nem lecseszni kell, hanem megmutatni, elmagyarázni, hogy úgy miért nem jó. Édesanyám nekem meg is mutatta a dolgokat, hogy úgy miért nem jó, ahogy csináltam, így láttam, hogy nem kötözködés. Mindezt normális hangnemben persze.

A gyerek részéről meg túlzás, hogy akkor meg semmit sem csinál, előbb utóbb, úgy is tudnia kell vezetnie a háztartást. Még akkor is ha nem fog elköltözni, mert akkor meg csúnyán mondva a szülők örökké nem élnek.

Az a véleményem, hogy ha nem sürgős, nem kell azonnal. Van úgy, hogy evés után fél órával később pakolom csak el az asztalt, mire jönnek haza a szülők. Az elfelejtés ellen meg jó, ha felírja. Én direkt írok is egy cetlit magamnak, ha van aznapra teendőm. Persze van amikor azonnal kell valamit segítenem, nem gond megteszem. Ne haragudj kérdező, de ez a segítek vagy nem segítek otthon valahol ego kérdése is.


Az állandó feladatok megbeszélése mondjuk tényleg nem hülyeség, de akkor azt tartsa is be.

júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!