Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Manapság miért olyan nagy...

Manapság miért olyan nagy gond, ha a gyerek aktívan részt vesz a házimunkában?

Figyelt kérdés

Teszem azt van egy fix házimunka amit neki kell elvégeznie.

Esetleg a szobáját rendben tartania. Vagy mi a gond azzal ha megtanítja főzni a gyereket a szülő.


Ki mit gondol erről? Kell vagy nem kell ez a gyereknek ? Lehet e a nevelés része vagy a gyerek az "gyerek" marad örökre ?



2016. szept. 6. 09:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem a kérdésedet! Kinek gond ez? Mert sok szülő inkább örülne, semmint gátolná abban a gyerekét, hogy napi szinten takarítson egy kicsit, ha máshol nem akkor a saját szobájában.


A gond inkább az, hogy sok gyerek inkább kiakad mert kell takarítaniuk.

2016. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

ott gond ez h sok családban a gyerek dolga az h tanuljon és más semmi

10-14 évesen egy reggelit nem tudnak megcsinálni maguknak

engem is megszóltak mert a gyerekeim házimunkáznak és a fiam főzni tanul !

spec itt is lepontoznak ha ezt kiírom

(bár tény, h nem érdekel a pontozás, csak mégis érdekes, h nem hasznos az a válasz, h igenis kell egy picit házimunkáznia a gyereknek)

2016. szept. 6. 09:21
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Normális családban senkinek nem gond. Egy gyereknek nemcsak jászani vagy gépezni kell tudni. Házimunka és tanulás után jöhetnek ezek. Meg kell tanulnia. Én sem filmezhetek munka helyett, mert ahhoz több kedvem van.
2016. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
55%
Hát, spec engem is így neveltek, hogy nem kellett csinálnom semmit sem. Anyu takarított egész nap, a szobámat néha én is, de ennyiben ki is merült. Igazad van, örök gyerek marad az ilyen, legalábbis amíg otthon lakik. Jött a kamaszkor és elkezdték mondogatni néha napján, hogy álljak fel és vigyem ki a szemetet, de mivel ez nem volt szokás, nem vettem őket komolyan, ez persze rosszul esett anyunak. Mit vártak? Most a lányommal én úgy érzem, hogy egy hullámhosszon vagyunk é
2016. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
és együtt csináljuk a házimunkát is, játszunk, tanulunk stb. Megvan a harmónia.
2016. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

igen pont ezért szeretném ha önállóak lennének mindenben mire felnőnek

de annyi de annyi olyan gyerek van az oviban is (nagycsoport) aki nem tud öltözni pl

ez csak rosszabb lesz idővel

2016. szept. 6. 09:34
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
Én is láttam már pár olyan szemléletű hozzászólást, hogy a gyerekért mindenről le kell mondani, ő nem cseléd, majd a saját háztartásában takaríthat eleget, egy dolga van csak, a tanulás. Teljes félreértelmezése ez a nevelés alapvető céljának, nem is csodálom, ha olyan generáció nő fel, akik közül sokan életképtelenek, zéró szociális készséggel rendelkeznek, nem bírják elhagyni a mamahotelt, vagy nem akarnak/félnek a későbbiekben gyereket vállalni.
2016. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%
Ez talán szociológiai jellegű probléma az olyan családoknál, akik sokat emelkedtek a társadalmi ranglétrán és nem engedik a gyerekeiknek, hogy megtanulják a házimunkát vagy a szülő szándékosan nem tanítja erre a gyerekét, mert azt szeretné, ha agyerek nem végezne olyan munkát, amit neki, a szülőnek annak idején végeznie kellett. Persze ez a gyerek személyiségétől is nagyban függ, hogy milyen az érdeklődése. Engem kisgyerek korom óra érdekelt a "technológia", hogyan kell főzni, takarítani, mosni. Az öcsémet nem érdekelte, de a fiamat sem. Aztán persze, amikor önállósodik az ember és "saját ura lesz", akkor valamennyire mindenki úgyis megtanulja a dolgokat. A fiam, amikor huszonvalahány évesen külön költözött, kiválóan megtanult inget vasalni, persze takarításhoz inkább takarítónőt vett igénybe.
2016. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
51%

Burokban nevelt gyerek eletkeptelen elkenyeztet lesz

Arrogans es lusta kovetelodzo

2016. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%
#8-as, van ebben igazság, de szerintem ez hozzáállás inkább beszűkült gondolkodásra vall. Meg lehet oldani egy csomó dolgot, lehet tartani bejárónőt, rendelni kaját vagy étterembe járni, van mosoda, de mindent nem lehet így kiváltani. Ritka az, hogy 0-24 órás bentlakó házvezetőnőt tarthat az ember, aki még a koszos zokniját és az itt-ott lerakott kávéscsészéjét is összeszedi utána, valamilyen szinten mégiscsak meg kell tanítani a gyereknek, hogy tartson rendet maga körül.
2016. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!