Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Manapság miért olyan nagy...

Manapság miért olyan nagy gond, ha a gyerek aktívan részt vesz a házimunkában?

Figyelt kérdés

Teszem azt van egy fix házimunka amit neki kell elvégeznie.

Esetleg a szobáját rendben tartania. Vagy mi a gond azzal ha megtanítja főzni a gyereket a szülő.


Ki mit gondol erről? Kell vagy nem kell ez a gyereknek ? Lehet e a nevelés része vagy a gyerek az "gyerek" marad örökre ?



2016. szept. 6. 09:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%

Engem először 5 évesen kért meg anyám, hogy valamit csináljak meg. Nem lett tökéletes, így mondta hogy inkább ő majd.

Aztán kamaszkoromban csodálkoztak, hogy tojtam bármiféle házimunkát csinálni.


A lányom 2 éves múlt és tudatosan alakítok ki neki felelősségi köröket. Hogy így lassabb és macerásabb az adott dolog elvégzése? Igen. Viszont nem fog meglepődni, hogy 14 évesen megkérem, hogy takarítson ki vagy főzzön valamit.

Egyelőre szűk a kör. A WC-papírokat ő pakolja ki a tartóra (botszerű izé, amire rá kell húzni a tekercseket), teregetésnél adogatja a ruhákat, az előzetesen kiválogatott ruhákat bepakolja a mosógépbe, ha lejárt, segít kiszedni a lavórba. Ha kiborít valamit, akkor feltörli (majd utána én is, rendesen).

2016. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
50%

Azt azért kalkuláld bele, hogy sok kamasz látogatja az oldalt, akik lepontoznak mindenkit, aki olyat ír, hogy illik tudni elmosogatni a saját tányérjára... A gyakoris válaszokat és pontozgatást ne vedd alapul.


Ha te tudod, hogy ezzel jót teszel, akkor ne érdekeljen mások véleménye. A gyereknevelésnek az nem célja, hogy mindenkinek megfelelj.

2016. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez a normális.

Nekem is kellett besegíteni a házimunkába. Pl. saját szobámat rendbe tenni. És ettől még gyerek voltam, mert nem velem takaríttatták ki az egész lakást. Vagy segített főzésnél, sütésnél. De azt magamtól szerettem volna. És ez sem azt jelenti, hogy velem főzették meg a családi ebédet. :) Szóval egy kis segítségtől még ugyanúgy gyerek marad a gyerek, csak nem lesz tök béna ilyen hétköznapi dolgokhoz.

2016. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

nem veszem alapul

nem érdekel h mennyi a százalékom :)

csak felfigyeltem rá h ha ilyen a válaszom akkor mélyrepülés van itt


DE az a baj h az életben is kiakadnak mikor mondom h igen az 5 évesemnek is van rendszeres házimunkája

illetve kettő is :)

megetetni a teknőst és zoknit párosít :)


és ne is merem elmesélni h pl a 14 éves lányom intézi a mosást a-z-ig

a fiam meg a konyhában szorgalmas - imád főzni na !

:D

2016. szept. 6. 10:21
 15/31 anonim ***** válasza:
95%
Te csinálod jól, kérdező, a tieid legalább nem úgy nőnek fel, hogy azt hiszik, "segíteni" a házimunkában minimum becsületrendet érdemel.:-) Annyiszor leírtam már itt, hogy magam is unom: az otthoni KÖZÖS feladatok (azaz a házimunka) a család minden tagját terhelik, életkor, képességek arányában, ergo szó nincs arról, hogy "anyunak segítek azzal, hogy kitakarítom a szobámat". Nem, csak elvégzed egy részét azoknak a feladatoknak, amik a te dolgodat is képezik.:-)
2016. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%

szerintem normális,hogy a család minden tagja kiveszi a részét a házimunkából.

a gyerekeknek alap,hogy a szobájukat rendben tartják,főleg bizonyos kor felett. ezenkívül elmosogatni maguk után, ha látja,hogy lejár a mosógép akkor teregessen ki stb.. ezek nem nagy dolgok, nem terhelik agyon a gyereket, de mégis csak hozzájárul ő is a rendhez.

én egyedül azt tartom túlzásnak,amikor a szülők MINDEN feladatot rásóznak a gyerekre. vigyázzon a kisebb tesókra, főzzön meg, takarítson minden helyiségben stb.. ez már kicsit túlzás. de ha arányosan kiveszi a részét a munkából,az teljesen jó.

2016. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

khm ...

szerintem ha a nagytesó tényleg nagy már akkor alkalom adtál vigyázhat a kicsire

ha ez nem azt jelenti h minden nap de szerintem heti 1x pár óra belefér

pl mikor szülőire kell mennie az embernek csak nem viszem magammal a gyerekeket :)

persze előre meg kell beszélni nem csak úgy otthagyni h nesze vigyázz rá


régebben ez teljesen általános dolog volt h a nagyok felelőssége a kicsik ha kellet

nem háborodott fel senki sem ezen

2016. szept. 6. 10:43
 18/31 anonim ***** válasza:
58%

Én egyetértek a házimunkával. A gyermekkor szerintem arra való, hogy az utódot életképessé neveld. Ne essen kétségbe, ha maga után el kell pakolni, de akkor sem, ha 7 fogásos ebédet kell főzni. Erre ott a gyerekkor, ami tökéletesen alkalmas lenne erre, ha nem lenne az az ostoba felfogás, hogy a gyereknek csak jogai vannak, kötelességei nincsenek.

Csakhogy bár ugyanúgy neveltem őket, sajnos az én gyerekeim között ég és a föld a különbség. Mi most pl házat tatarozunk. Megkértem a gyerekeket, hogy ezen a 4!!!! nap alatt, a fiunk az apjának segít, a lányunk meg a kis totyogós öccsét foglalja le, mert én is a munkálatokban is kivenném a részem. Na igen ez így szóban remekül ment. Aztán a nagylánynak minden elképzelhető baja lett. Húzta a száját, rángatta az öccsét, direkt forró kajával akarta etetni, hogy ne egyen, aztán meg tömte volna kekszel-csokival, mert azt egyedül is meg tudja enni. Inni nem adott neki, a pelenkát rajta hagyta, had csípje. Egész nap a facebookon lógott, mikor azt hitte, hogy nem látja senki, már nyomta is. A kicsi ott lábatlankodott a szerszámok között. Többet kellett neem figyelni a kicsire, mintha azt mondtam volna, hogy a lány segítsen be a munkába, majd én játszok a picurral. Odacsukta az ajtóhoz a kis kezét, a kicsi az 5 kg-os kalapácsot ráejtette a lábára, mert olyan jól elvolt vele. A csúcs az volt, mikor az éppen kikevert ragasztóban tapicskolt. Közben a nagyfiam szépen dolgozott. Adogatta a szerszámokat, segített felrakni ezt-azt, ásott ha kellett, a tetőn is volt az apjával,a végén belehordta a szemetet a konténerbe szinte egyedül, mindent szépen megcsinált. Nem esett nehezére 4 napig segíteni.


Esetükben hiába neveltem őket ugyanúgy a lányom mégis lustább lett. Vannak feladataik a házimunkában, tudják, hogy vannak köteleségeik, de most mégis nagyot csalódtam a lányomban.

2016. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy az a normális, ha mindenki kiveszi a részét az otthoni teendőkből, elvégre is mindenkinek érdeke.

És mások munkáját is sokkal jobban tisztelik azok a gyerekek, akiknek szintén van feladatuk. Van olyan ismerősöm, aki simán áttrappol sáros cipővel a frissen felmosott csempén, semmibe nézve, h az anyja dolgozott vele. De szerintem a szülő a hibás, hogy ezt hagyja. Olyan ismerősöm is van, aki lány létére 16 évesen nem tudott mosogatni. 7 éves koromtól volt ránk bízva a mosogatás pl, és örülök neki. Azt nen tudom megérteni, hogy nem lehet ennyit megcsinálni 12-13-16 évesen.

Mindenki a képességeihez mérten vegye ki a részét a feladatokból már kicsi korban is. Eleinte úgyis több a kár, mint a haszon, de így tanulják meg :)

2016. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
33%
Várható volt ez a lányodnál utolsó. Lesz ez rosszabb is. Szenvedély beteg. Ideges lesz, ha nem lóghat egész nap a face-n. Lekorlátoznám a napi net használatot. Ha mégegyszer veszélyben lenne miatta az öccse, akkor kapna egy akkora nyaklevest, hogy a fal adja a másikat. Felelőtlen, lusta gyerek nem érdemel mást.
2016. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!