Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok, ha a szüleitek...

Elfogadnátok, ha a szüleitek egyetemi támogatást nyújtanának? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni az orvosi egyetemre (SOTE-PTE-SZTE-DE lenne a sorrend). Igazából ez nekem ilyen 10 éves terv, gimi alatt is gondoltam rá, de aztán humán vonalon indultam el a fakultációkkal. Egyetem alatt is újra elő-előjött, és most is, hogy már lediplomáztam és dolgozom (más területen).


Mondtam a szüleimnek is, hogy semmit nem bánok az életemben, csak ezt. Ne értsetek félre, szeretem az életemet, a munkámmal sincs bajom, de valahogy érzem, nem ez a legjobb út számomra.

Viszont az orvosin nincs levelező, nincs olyan, hogy félgőzzel csinálom, mellette mással is foglalkozom, vagy épp főállásban dolgozom. Annyi megtakarításom pedig nincs, hogy 6 évig fedezze az életemet.


Apáék emiatt felajánlották, hogy segítenek. Adjam be a felvételimet, csináljam meg a két érettségit és ha felvesznek, az egyetem alatt minden kiadásomat bízzam rájuk. Tudom, hogy ez így is lenne, számíthatnék rájuk bármiben, az első diplomámig is ez a rendszer volt. Tehát a szavukban bízom, de nem tudom, "szabad-e" ekkora mértékű segítséget elfogadni felnőttként?



jún. 23. 19:11
 71/92 A kérdező kommentje:
Végül én is így döntöttem, ez az egy életem van, kihasználom a lehetőségeimet. :)
júl. 2. 11:01
 72/92 anonim ***** válasza:
Helyes ;)
júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
0%
😁 már a kérdés előtt eldöntötted, kis eltartott! Irigység? Mire? Hogy 24 évesen az apjára szorul? Hogy elégedetlen az életével, mert 24 évesen mindent meg akar változtatni, ami eddig volt? Hogy igazából a szüleitől függ, mert egymaga semmit nem ért el eddig és nélkülük nem is fog? Ugyan már! Ezt te se gondolod komolyan, hogy erre irigy lenne bárki is?
júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 A kérdező kommentje:

Pedig a kommentjeidből süt a frusztráltság és az irigység.

Nem feltétlenül a pénzre, bár szerintem a mai világban ez is adhat okot irigységre, hiszen van, akit egy 6 féléves BA alatt sem tudnak a szülei segíteni. De a családom, a boldogságunk, összetartásunk igenis irigylésre méltó! :)

júl. 2. 13:36
 75/92 anonim ***** válasza:

73-masunk eléggé hipokrita, de nem baj, Isten éltesse ezzel együtt is.

Én azt mondom, hogy vérverejtékes összeszorított fogakkal kínlódva előrébb jutni a hülye is tud, semmi különös, de szerencsés helyzetben kevesebben vannak, akiknek könnyedén jön. :D

júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:

Már akinek! De nekem biztosan nem adsz okot irigységre, sőt! Feljebb írtam is. Téged meg igenis a pénz motivál velük kapcsolatban. Ha szegények lennének, kíváncsi lennék, mennyire lennél boldog család 😁


Amúgy te nem dolgozol, hogy 3 percen belül tudsz reagálni? Tudom, email értesítő... Írtad már... Csak mégis jut időd egyből írni is 😁

Talán fel is mondtál már? Akkor miért írtál ki kérdést? Ja, hogy igazold magad, micsoda jó döntés volt, 24 évesen apuékat tovább facsarni. 👏 Nagy gratuláláció!

júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 A kérdező kommentje:

A reptéren ülök jelenleg, bocsásd meg, hogy válaszolni merek.

Ha nem írnék, akkor meg jönne a kérdező eltűűűnt hiszti.



Nem vagy irigy, mégis itt vagy már oldalakon át, írod a semmi kommentjeidet. Ennek mi értelme van?

júl. 2. 13:57
 78/92 anonim ***** válasza:
0%
Aha, törölteted a neked nem tetsző válaszokat. Értem! Az igazság néha fáj!
júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
0%

Kit érdekel, hogy te a reptéren vagy? Már hazudozni is idejársz?

Miért lényeges, hogy te hol vagy?

Reptér! Oda ne rohanjak!

júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
60%
76-os. Veled mi van? Semmi? Olvastad, hogy a magyarok besavanyodottak és frusztráltak és így magadra nézve kötelezően ismered el?
júl. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!