Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok, ha a szüleitek...

Elfogadnátok, ha a szüleitek egyetemi támogatást nyújtanának? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni az orvosi egyetemre (SOTE-PTE-SZTE-DE lenne a sorrend). Igazából ez nekem ilyen 10 éves terv, gimi alatt is gondoltam rá, de aztán humán vonalon indultam el a fakultációkkal. Egyetem alatt is újra elő-előjött, és most is, hogy már lediplomáztam és dolgozom (más területen).


Mondtam a szüleimnek is, hogy semmit nem bánok az életemben, csak ezt. Ne értsetek félre, szeretem az életemet, a munkámmal sincs bajom, de valahogy érzem, nem ez a legjobb út számomra.

Viszont az orvosin nincs levelező, nincs olyan, hogy félgőzzel csinálom, mellette mással is foglalkozom, vagy épp főállásban dolgozom. Annyi megtakarításom pedig nincs, hogy 6 évig fedezze az életemet.


Apáék emiatt felajánlották, hogy segítenek. Adjam be a felvételimet, csináljam meg a két érettségit és ha felvesznek, az egyetem alatt minden kiadásomat bízzam rájuk. Tudom, hogy ez így is lenne, számíthatnék rájuk bármiben, az első diplomámig is ez a rendszer volt. Tehát a szavukban bízom, de nem tudom, "szabad-e" ekkora mértékű segítséget elfogadni felnőttként?



jún. 23. 19:11
 11/92 A kérdező kommentje:

Nem erőszakoltam ki senkit senkiből, de mi olyan család vagyunk, akik szoktak beszélgetni egymással.

Kikkel beszéljem meg ezt, ha nem a saját szüleimmel?


Tudom, hogy számíthatok rájuk bármiben, úgy nőttem fel, hogy mindig mögöttem voltak, mint egy védőháló. Ez a mai napig így van, hiába vagyok felnőtt. Ettől függetlenül egy fél mondattal sem utaltam arra, hogy szeretnék jelentkezni, vagy, hogy segítsenek anyagilag.

jún. 23. 19:45
 12/92 anonim ***** válasza:
96%

Fiatal vagy még. Jó szívvel adják, és nem okoz nekik gondot, tehát fogadd el. Olyan segítség ez, amit nem sokan mondhatnak el.

Szorítok!

jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 A kérdező kommentje:

13. válaszoló, miért szeretnél éppen kötekedni?


Játszottunk egy kártyajátékkal, ez volt az egyik kérdés benne, hogy bánunk-e valamit az életben?

Erre mondtam, hogy igazából semmit, csak azt, hogy az orvosinak anno nem adtam esélyt.

jún. 23. 19:52
 14/92 anonim ***** válasza:
90%

#12

Oké, de nem azért tartják el, mert a fszát veri otthon a gép előtt. Nehogy már az anyagiak miatt ne tanulhasson 6 évig nappalin, amikor a szülőknek ez nem is okoz gondot, és jó is a kapcsolat.

Neked ez miért fáj?

jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
88%

Ha megtehetik és neked ez életed álma, akkor miért ne fogadnád el?

Ne hallgass az irigy károgókra. Nem nem jutott normális család, akkor másnak se legyen.

jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
96%

És kinek adják ezt a pénzt ha nem neked? A szomszédnak?

Szerintem nagyon rendes dolog tőlük, biztos belefér nekik ha felajánlották.

Fogadd el, fiatal vagy, nincs ebben semmi rossz.

Normális családokban beszélgetnek, és támogatják a gyereküket, hiába furcsa ez itt némely válaszolónak.

jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat és a támogatást, ismeretlenül is! :)

A kérdés bennem azért fogalmazódott meg, mert egy ember ellenzi ezt, mégpedig a párom.


18. válaszoló, rezidensképzés alatt pl. már mindenki kap fizetést.

jún. 23. 19:58
 18/92 anonim ***** válasza:
94%

18, a 6 ev utan el fog helyezkedni rezidensként, es most már elég jó fizetést adnak.

Kerdező, én elfogadnám, de mindent, MINDENT megtennék, hogy államilag tamogatott helyem legyen és meg is tartsam, amíg lehet. Van még támogatott féléved? Vagy kilőtted az összeset?

jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
89%

18

Biztos nem szegény az apja. És nincs olyan hogy valaki csak úgy belemegy. Azt apja azért ment bele mert nem szegény és megteheti anyagilag, hogy támogassa a lányát. Nagyon jól teszi.

Tán adja neked a pénzét 18? Vagy vigye a sírba?

Ne lègy irigy mert a te apád alkesz és szart rád.

jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
90%

Akiknek ez fáj, azoknak miért fáj?

18, olyan megható, hogy így szíveden viseled a kérdező szüleinek a pénztárcáját.

jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!