Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok, ha a szüleitek...

Elfogadnátok, ha a szüleitek egyetemi támogatást nyújtanának? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni az orvosi egyetemre (SOTE-PTE-SZTE-DE lenne a sorrend). Igazából ez nekem ilyen 10 éves terv, gimi alatt is gondoltam rá, de aztán humán vonalon indultam el a fakultációkkal. Egyetem alatt is újra elő-előjött, és most is, hogy már lediplomáztam és dolgozom (más területen).


Mondtam a szüleimnek is, hogy semmit nem bánok az életemben, csak ezt. Ne értsetek félre, szeretem az életemet, a munkámmal sincs bajom, de valahogy érzem, nem ez a legjobb út számomra.

Viszont az orvosin nincs levelező, nincs olyan, hogy félgőzzel csinálom, mellette mással is foglalkozom, vagy épp főállásban dolgozom. Annyi megtakarításom pedig nincs, hogy 6 évig fedezze az életemet.


Apáék emiatt felajánlották, hogy segítenek. Adjam be a felvételimet, csináljam meg a két érettségit és ha felvesznek, az egyetem alatt minden kiadásomat bízzam rájuk. Tudom, hogy ez így is lenne, számíthatnék rájuk bármiben, az első diplomámig is ez a rendszer volt. Tehát a szavukban bízom, de nem tudom, "szabad-e" ekkora mértékű segítséget elfogadni felnőttként?



jún. 23. 19:11
 61/92 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen a görbe tükör! 🙂
jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 A kérdező kommentje:

Nem, szimplán máshogy nőttünk fel, máshogy lettünk szocializálva.

Nekem természetes, hogy számíthatok a szüleimre, hogy ott vannak mögöttem, egész életemben, mint egy védőháló. Akár 5 éves vagyok, akár 25.


Te, ezzel szemben úgy vagy vele, hogy így jártam, éljem ezt az életet, ez van.

jún. 27. 22:00
 63/92 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, tele az oldal diszfunkcionális családokból jött megkeseredett, irigy emberekkel. Nem kell mentegetőznöd. Fogadd el, ha ez nekik belefér és hajrá!
jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
0%

Nem gondolom, hogy velem lenne probléma. Önálló, stabil, kiegyensúlyozott életem van. Kiváló a kapcsolatom a szüleimmel is.


Csak annyi, hogy én veled ellentétben, nem használom ki őket.

jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem fogadnám el.
jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
0%

Igen, elfogadnam, de nem 24 évesen. Felnőtt ember vagy, külön élettel. Tessék aszerint élni.


Mi a baj a másik munkáddal?

jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy nincs vele baj, szeretem és boldog vagyok az életemmel.

De érzem, hogy nem ez a nekem való út.

jún. 30. 22:14
 68/92 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, mi az a munka ami boldogtalanná tesz, és muszáj 6-8 évig eltarttatni magad.
jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
Nem.
júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
76%
Elfogadnék mindent és leszarnám az irigy prolikat, akik itt életre halálra bizonygatják a - nem önazonos - hülyeségeiket. :D :D :D
júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!