Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok így a pénzt?

Elfogadnátok így a pénzt?

Figyelt kérdés

Férjemmel és lányommal hamarosan szeretnénk kertesházba költözni, jelenleg albérletben élünk.

A szüleim félretettek nekünk pár éve 14 millió forintot, mikor eladták nagyszüleim egykori lakását, mondván, hogy ha kertesbe akarunk majd valaha költözni, nekünk adják.

Nagyon örültünk ennek. Van nekünk is valamennyi félretett pénzünk (9 millió), de azért 14 millió plusszal nagy előnnyel indulnánk. De most elég értetlenül állunk minden előtt, mert legutóbb mikor erről beszéltünk a családommal, azt mondták a szüleim, hogy úgy adnák csak ide a pénzt, ha anyámnak (akinek a szülei után örökölték a anno lakást) haszonélvezeti joga lenne a házunkon.

Azzal nyugtattak, hogy úgysem költözne hozzánk anyám, nem szólna bele az életünkbe, nem akarná eladni a fejünk felől az ingatlant, stb, és mégiscsak kapnánk így 14 milliót.

De se nekem, se a férjemnek nem tetszik ez a dolog.

Most inkább arra hajlunk, hogy inkább felveszünk egy akkora hitelt, amekkorát csak tudunk és/vagy nem akkora házat néznénk, amekkorát eredetileg terveztünk.

Ti mit tennétek? Elfogadnátok a pénzt ezzel a feltétellel?


2023. nov. 21. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
95%
Nem, én nem fogadnám el, de valahol érthető, hogy anyad így akarja adni. Ha elvalnatok a ferjeddel, így egeszsen biztosan maradhatnal a hazban
2023. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
77%
Én nem fogadnám el, ez nagyon bizarr feltétel. Nem mondták, hogy miért ragaszkodnak hozzá?
2023. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
89%
Ne menjetek bele! A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Így bármikor kirakhatna titeket.
2023. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
96%
Megindokolták valamivel? Mert ha mondjuk az a bajuk, hogy egy esetleges válás esetén ennek a pénznek a felét kvázi viszi a férjed, akkor arról lehet külön szerződést írni, hogy ezt a te szüleid adták, váláskor, ha eladjátok, neked ennyivel több jár.
2023. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2023. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
68%

Te ismered a legjobban a saját édesanyadat, de tudni kéne, miért így akarja. Én is arra gondoltam, mint az első válaszoló.


Én is vettem egy lakást, a nagyon idős édesanyám lakik benne. Én például 16 éve, amikor vettük, mondtam neki hogy én leszek a tulajdonos, de legyen ő a haszonélvezo. Mondta hogy neki nem fontos.


Én viszont mondtam neki, hogy így be leszel biztosítva anya. Így ő lett a haszonélvezo.

2023. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
94%
Ha meg tudnánk oldani enélkül is, akkor nem. Most mondhatnak bármit, de ha 10 vagy 20 év múlva, vagy bármikor, akár 1 hét múlva lesz valami balhé, akkor egyik napról a másikra mehettek az utcára, mert haszonélvezőként bármikor kitehet. Akár úgy is, hogy mondjuk még fizetitek a hitelt, akkor is mehettek amerre láttok. Ez csak akkor lenne elfogadható, ha az egészet ők fizetnék.
2023. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
90%

Én kideríteném miért szeretne haszonélvezeti jogot...

Ha tényleg csak a válástól fél akkor arról üljetek le beszélni mert más módszer is van erre.

Ha nem indokolja meg...Hááááát, erősen elgondolkodnék

2023. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2023. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
83%
Ha a saját szüleimre gondolok, tőlük elfogadnám, igen, mert bennük 100%-ig megbízhatok. De nálunk valószínűleg nem is kérnék ezt... Te ismered őket, az alapján dönts, mennyire tudsz megbízni bennük, mennyire számíthatsz rájuk. De mivel kiírtad ezt kérdésnek, valszeg nem teljes a bizalmad, szóval így inkább ne fogadd el.
2023. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!