Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok így a pénzt az...

Elfogadnátok így a pénzt az esküvőre?

Figyelt kérdés

Hátha külső szemlélő máshogy látja és tudna jó tanáccsal szolgálni, szóval nem azt várom hogy helyettem döntsetek.


Párom szülei nehéz esetek, a gyerekeikkel nem foglalkoznak, azt mondják úgy csináljuk a dolgokat ahogy akarjuk, viszont ha nem azt tesszük amit "tanácsolnak" jön a fejmosás hogy milyen sz@rul éljük az életünket. Úgy élünk ahogy nekünk jó, de ettől függetlenül nyomot hagynak bennünk a bántó szavaik, főleg páromban.

Két gyerekük van, mindig fikázzák valamelyiket, mindig kibeszélik egyiket a másiknak. Az elmúlt hónapokban nagyon ránk szálltak, piszkálnak hogy tartson össze a család, szeressük egymást, közben ott marnak ahol tudnak. Mikor átadtuk az esküvői meghívót, enyhén szólva nem örültek és leakartak beszélni róla. Aztán jött hogy adnak 300.000et ahogy a párom tesója is kapta az esküvőre. Na mármost nekünk eleve max 25 fős esküvőnk lett volna és csak egy vacsora azzal a pár emberrel, nem pedig nagy lagzi mint a tesónál. A vírus közbe szólt, nem lesz étterem, kevesebb emberrel rendelünk kaját és nálunk lesz megünnepelve. Úgy volt hogy nem jöhet be mindenki a polgárira, ekkor jött az első hiszti. Most ott tartunk hogy a szülei nem akarnak jönni, majd tartsuk meg jövőre a lagzit és nem fogadják el hogy nem akarjuk jövőre. Mivel feloldják a korlátozást, így bejöhet mindenki, talán ezzel megnyugodnak (reméljük)

Ha ezek után is nekünk szánnák a pénzt, attól félek, ha elfogadjuk, x idő múlva a fejünkhöz lesz vágva hogy nem volt nagy esküvő, mire fő kaptuk. Mivel nem kevés pénzről van szó, nem keveset öltem már bele az esküvőbe, jól jönne. De nem akarok ebből hátba támadást később és megint egy családi vitát.

Ha elfogadjuk az lesz a baj, ha nem akkor az és magunkkal is kicseszünk.


2020. ápr. 30. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én olyan emberektől egy fűszálat nem fogadnék el, ha tudom, hogy később a fejemhez vágja.
2020. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem én nem fogadnám el!

Megőrizném a méltóságom.

Ha nem akarnak nem jönnek és kész!

Előbb utóbb úgy is vita lenne belőle!

2020. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha ebben egyedül a párod dönt, akkor neked nem pampoghatnak. Csak ha elfogadjátok a pénzt, kommunikáljátok le feléjük, hogy ez a párod döntése. Te nem befolyásoltad. De tényleg legyen is így, ne mondogasd neki, hogy jól jönne a pénz, mint ahogy itt is leírtad. Igaz, már lehet, hogy mondtad is neki.

Mindegy, ha mondtad is, akkor most mondd azt neki, hogy neked bárhogy jó lesz, ha elfogadjátok az is, ha nem az is, csak egyedül övé a döntés, az ő szülei. Így legalább neked nem pattoghatnak később.

2020. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Tekintettel arra, hogy már edzésben vagytok, mivel írod, hogy "...ha nem azt tesszük amit "tanácsolnak" jön a fejmosás hogy milyen sz@rul éljük az életünket."

Tehát mindenképpen benne vannak nyakig az életetekben, függetlenül a pénztől, így szerintem nyugodtan fogadjátok el, nem lesz sem jobb, sem rosszabb!

Most miattuk kiadtok egy valag pénzt, idézlek "Mivel nem kevés pénzről van szó, nem keveset öltem már bele az esküvőbe, jól jönne." mire föl ne fogadnád el?


Ne lelkizz, fogadd csak el nyugodtan, rosszabb már nem lesz!


Azt a részét mondjuk nem értem, hogy 100 éve együtt vagytok, van két gyereketek, miért pont most lett olyan sürgős az esküvő? A jelen helyzet csak mindent bonyolít.

2020. ápr. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

4-es vagyok

Bocsánat, bocsánat, bocsánat!

Most látom, hogy nem nektek van 2 gyereketek, félreolvastam!

Így az utolsó mondatomat ne vedd figyelembe!

2020. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem, én se fogadnék el pénzt úgy, hogy azt utána lazán a fejemhez vágják. És az ilyen embereket nem is hiányolnám az esküvőmről sem.
2020. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Ne fogadd el ha nem akarod hallgatni később, ha viszont annyira nem zavar a pampogásuk, akkor fogadd el, tényleg jól jöhet még a pénz.
2020. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Én szerintem meg fogadd el. Mivel mindkét gyereküknek az esküvőre szánták a pénzt ez a párodat is megilleti akkor is ha nem tartatok nagy lagzit. Ha nem fogadjátok el is felhozhatják ellenetek hogy még azt se fogadtátok el tőlük. Az ilyen ember mindenben talál hibát.
2020. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Simán elfogadnám.
2020. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

"Ha elfogadjuk az lesz a baj, ha nem akkor az és magunkkal is kicseszünk."

ezesetben igen. ingyen pénz :D

2020. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!