Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok így a pénzt?

Elfogadnátok így a pénzt?

Figyelt kérdés

Férjemmel és lányommal hamarosan szeretnénk kertesházba költözni, jelenleg albérletben élünk.

A szüleim félretettek nekünk pár éve 14 millió forintot, mikor eladták nagyszüleim egykori lakását, mondván, hogy ha kertesbe akarunk majd valaha költözni, nekünk adják.

Nagyon örültünk ennek. Van nekünk is valamennyi félretett pénzünk (9 millió), de azért 14 millió plusszal nagy előnnyel indulnánk. De most elég értetlenül állunk minden előtt, mert legutóbb mikor erről beszéltünk a családommal, azt mondták a szüleim, hogy úgy adnák csak ide a pénzt, ha anyámnak (akinek a szülei után örökölték a anno lakást) haszonélvezeti joga lenne a házunkon.

Azzal nyugtattak, hogy úgysem költözne hozzánk anyám, nem szólna bele az életünkbe, nem akarná eladni a fejünk felől az ingatlant, stb, és mégiscsak kapnánk így 14 milliót.

De se nekem, se a férjemnek nem tetszik ez a dolog.

Most inkább arra hajlunk, hogy inkább felveszünk egy akkora hitelt, amekkorát csak tudunk és/vagy nem akkora házat néznénk, amekkorát eredetileg terveztünk.

Ti mit tennétek? Elfogadnátok a pénzt ezzel a feltétellel?


2023. nov. 21. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
89%
Nem,semmiképpen sem.Azin a házon,lakáson,amiért én dolgozok,amire én fizetek hitelt,és belerakok én is nem kevés önerőt,ne legyen senkinek haszonélvezeti joga.Ez így nem ajándék,és ti is tudjátok,hogy ameddig a mama él ki lesztek szolgáltatva kénye-kedvének.Bármin összevesztek,vagy valami nem tetszik neki,ki is paterolhat a házból.Nem,inkább vegyétek kisebbet,vagy máshol,vagy ha kaptok több hitelt,és tudjátok is fizetni akkor úgy megoldani,de ezt semmiképpen.Testvérem nem egészen így ,de éppen most szívja meg Válnak,van egy közös gyerek,6 éve egyedül ő dolgozik,ami pénzt a házra költöttek,azt egyedül kereste meg,viszont nem az övéké,hanem a felesége nagymamájáé az ingatlan.Semmit nem tud tenni,nincs mivel bizonyítani mennyit költött oda, illetve a kutyát se érdekli.Ahogy az se,hogy az autót is egyedül vette,hiszen a felesége nem keresett.Ettől még közös,úgyhogy pucér popóval kell távoznia,úgy,hogy a már megvett autó felét is fizeti.Jó mi?Semmi ilyen e nem szabad belemenni,családon belül pláne.Nincs ilyen esetben sógor,koma,jóbarát.
2023. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
22%

"Mert nem kéne reklámozniuk, milyen alárendelt szerepben maradtak pénzért cserébe. Gyerekek maradtak önálló döntések és függetlenség nélkül."


Mi? Ez hogy?


Nekem anyukám vett lakást, ő volt a haszonélvező. Nem rendezkedett itt semmit, nem jött át soha kéretlenül, semmit nem számított a gyakorlatban, hogy haszonélvező.


Hogy jön ide a döntés meg a függetlenség?

2023. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. nov. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
17%
Mindenki lepontoz a saját szar anyja miatt, szuper...
2023. nov. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem. Mondom ezt úgy, hogy én is hasonló helyzetben vagyok, mert olyan lakásban élek, ami az én nevemen van, de anyukámnak van rajta haszonélvezeti joga. Teljesen hasonló helyzet, nagyszülői örökségből lett véve. DE: teljes egészében! Tehát én nem tettem bele pénzt.

Szóval a tiétek más helyzet. Ha azt szeretné anyukád biztosítani, hogy válás esetén ne lehessen téged kiforgatni a vagyonból, akkor ahhoz nem is kellene ez a haszonélvezetes téma, elég ha személyesen neked ajándékozza hivatalosan, szerződéssel a pénzt, nem pedig neked és a férjednek.

De így, hogy ezt a tesós sztorit is leírtad, láthatóan nem ez a célja anyukádnak. Csakhogy a tesó egy teljes lakást kapott, úgy mint én, ott teljesen meg lehet érteni ezt a haszonélvezet témát. De olyanba semmiképpen bele ne menjetek, hogy olyan házra, amiben nagyobb részt a ti vagyonotok+általatok felvett hitel van, bárkinek is haszonélvezete legyen!

Ne fogadjátok el a pénzt!

2023. nov. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
14%

"Nem ismert, és akkor mi van?Lényeg, hogy a saját pénzét nem tolta bele a tesó, hogy aztán más legyen a haszonélvezője, nem úgy, mint a kérdezőék."


A lényeg az, hogy simán lehet, hogy pont egy akkoriban 14 millát erő ingatlant kapott a tesó, aminél a teljes ingatlanra haszonelvezete van az apjának. Itt a 14+9+talán még valamennyi értékű ingatlannál a 14 millára lenne haszonelvezete az anyának. Az átlag ember azért úgy gondolja,na testvéreket azonos módon és értékben illő támogatni. A kérdező pontosan miért kellene, hogy haszonélvezet nélkül kapjon ekkora értéket, ha a testvére sem úgy kapta?

2023. nov. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
31%
Ez a "ne fogadd el" többség, nem kínál más alternatívát, csak -vulgárisan szólva- más f.szával veri a csalánt. Természetesen ne kerüljön a férjeddel közös tulajdonra a mama haszonélvezeti joga. Valószínűleg a mama nem is érti mivel jár ez, csak a szokás miatt ragaszkodik hozzá. Én köszönettel elfogadnám a pénzt, és keresnék mindenkinek megfelelő megoldást a tulajdoni viszonyokra. Először is meg kellene kérdezni a mamát, hogy miért ragaszkodik a haszonélvezethez, és akkor már lehet más megoldáson gondolkozni. Azt sem árt tisztázni, hogy -mint fent írtad- NEKTEK adja a pénzt, mert szerintem inkább NEKED adja, akkor is, ha mindketten használjátok majd. Esetleges vagyonmegosztásnál nem mindegy.
2023. nov. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
93%

#57, akkor leírom én is még egyszer, bár páran már írták: inkább banki hitel, mint anyuka haszonélvezete. Ugyanis attól, hogy van, aki büszkén hirdeti, hogy soha nem hallott még problémáról a szülői haszonélvezet kapcsán, az még létezhet, többek között én is találkoztam vele. Annak idején az én anyám is felajánlotta, hogy megveszik nekem a lakást, ne adóssággal kezdjem az önálló életemet. Ez nagyon szépen is hangzott, de szerencsére anyám rögtön elszólta magát, ugyanis még ott közölte, hogy "persze rajta lesz a haszonélvezetem, akkor úgy lesz berendezve, ahogy én akarom, és kidobhatom, ha olyan pasit viszel oda, aki nekem nem tetszik". Hát én szépen megköszöntem az ajánlatot, és elsétáltam a bankba.

Szóval de, VAN más alternatíva, nem muszáj szülői ellenőrzéssel élni az életet még felnőtt, családos emberként is.

... és, bár a hozzád hasonló szerencsések ezt nem is értik, sokan tapasztalatból mondjuk, hogy "ne fogadd el".

2023. nov. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
33%
58, a kérdező azt kérdezte, elfogadnánk-e. Nyilván mindenki a saját szüleiből indul ki. Baromi szomorú, hogy a normális szülők vannak közvetve lepontozva.
2023. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
22%

Tanácsolni lehet a banki hitelt, de fizetni nekik kell. Erre írtam a vulgáris kifejezést. A te anyád nem tudom, hogy is képzelte a feltételeit, de nyilván azt senki sem fogadta volna el. Szerencsére ez nem jellemző.

Megint elkerülte a figyelmedet, ideírom mégegyszer, utoljára:

. Természetesen ne kerüljön a férjeddel közös tulajdonra a mama haszonélvezeti joga.

2023. nov. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!