Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok így a pénzt?

Elfogadnátok így a pénzt?

Figyelt kérdés

Férjemmel és lányommal hamarosan szeretnénk kertesházba költözni, jelenleg albérletben élünk.

A szüleim félretettek nekünk pár éve 14 millió forintot, mikor eladták nagyszüleim egykori lakását, mondván, hogy ha kertesbe akarunk majd valaha költözni, nekünk adják.

Nagyon örültünk ennek. Van nekünk is valamennyi félretett pénzünk (9 millió), de azért 14 millió plusszal nagy előnnyel indulnánk. De most elég értetlenül állunk minden előtt, mert legutóbb mikor erről beszéltünk a családommal, azt mondták a szüleim, hogy úgy adnák csak ide a pénzt, ha anyámnak (akinek a szülei után örökölték a anno lakást) haszonélvezeti joga lenne a házunkon.

Azzal nyugtattak, hogy úgysem költözne hozzánk anyám, nem szólna bele az életünkbe, nem akarná eladni a fejünk felől az ingatlant, stb, és mégiscsak kapnánk így 14 milliót.

De se nekem, se a férjemnek nem tetszik ez a dolog.

Most inkább arra hajlunk, hogy inkább felveszünk egy akkora hitelt, amekkorát csak tudunk és/vagy nem akkora házat néznénk, amekkorát eredetileg terveztünk.

Ti mit tennétek? Elfogadnátok a pénzt ezzel a feltétellel?


2023. nov. 21. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Rengetegen írtatok wow.

Sokat beszéltünk erről a férjemmel az elmúlt napokban és abban maradtunk, hogy ha ragaszkodnak a szüleim ehhez a feltételhez akkor nem fogjuk elfogadni a pénzt.

Említettem a férjemnek az 1/3 tulajdonrész lehetőségét (nagyjából annyi lenne a 14 millió), de a párom most már ezelől is elzárkózik.

Ha nem adják ténylegesen ajándékba, feltételek nélkül a pénzt, akkor nem fogjuk elfogadni. Szerintem normális, ha egy szülő lakást vesz a gyerekének vagy nagyobb összeget ajándékoz neki (én is szeretnék majd a saját lányomnak) de mihelyt feltételeket szabunk mellé, akkor az már nem igazi ajándék. Tök jó volt, amit valaki írt korábban: hogy az úgy rejtett béklyó.

Egyelőre jegeljük a témát, talán jövőre újra elővesszük. Úgysem terveztünk annál hamarabb költözni.

2023. nov. 22. 19:03
 82/82 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem sürgős a költözés, akkor jó ötlet, ha jegelitek. Addig meg tudjátok beszélni a szülőkkel a tényleges miérteket, erre ki tudtok találni alternatívákat pl. ajándékozási szerződés és ti is tudtok nézelődni a piacon. Nekem az egyik testvérem nem kért a szülői segítségből, hitelt vettek fel és fizethették vissza a dupláját, a másik kapott valamennyit, cserébe haszonélvezet is került a lakására. Az igaz, hogy így több beleszólása van a szülőknek. Ennél a testvéremnél ez eddig kimerült abban, hogy amikor szétmentek a barátnőjével, akkor nem volt hova mennie a gyerekével (nem a tesómé) és a testvérem megengedte, hogy a lakásában lakjanak, ő meg hazaköltözött a szüleinkhez. A volt barátnő - finoman szólva - nem egy könnyű természetű ember, ezért a bátyám az apámra hivatkozva elment vele közjegyzőhöz, hogy lepapírozzák a szívességi lakáshasználatot.

Ti döntötök, de jelen helyzetben nem ti tesztek szívességet azzal, ha elfogadjátok a pénzt, így azt sem várhatjátok el, hogy ti diktáljátok a feltételeket. Valamilyen szinten a szülőket is megértem. Ebből a pénzből maguknak is vehetnének lakást és kiadhatnák, aztán ha meghalnak, megöröklitek.

2023. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!