Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok így a pénzt?

Elfogadnátok így a pénzt?

Figyelt kérdés

Férjemmel és lányommal hamarosan szeretnénk kertesházba költözni, jelenleg albérletben élünk.

A szüleim félretettek nekünk pár éve 14 millió forintot, mikor eladták nagyszüleim egykori lakását, mondván, hogy ha kertesbe akarunk majd valaha költözni, nekünk adják.

Nagyon örültünk ennek. Van nekünk is valamennyi félretett pénzünk (9 millió), de azért 14 millió plusszal nagy előnnyel indulnánk. De most elég értetlenül állunk minden előtt, mert legutóbb mikor erről beszéltünk a családommal, azt mondták a szüleim, hogy úgy adnák csak ide a pénzt, ha anyámnak (akinek a szülei után örökölték a anno lakást) haszonélvezeti joga lenne a házunkon.

Azzal nyugtattak, hogy úgysem költözne hozzánk anyám, nem szólna bele az életünkbe, nem akarná eladni a fejünk felől az ingatlant, stb, és mégiscsak kapnánk így 14 milliót.

De se nekem, se a férjemnek nem tetszik ez a dolog.

Most inkább arra hajlunk, hogy inkább felveszünk egy akkora hitelt, amekkorát csak tudunk és/vagy nem akkora házat néznénk, amekkorát eredetileg terveztünk.

Ti mit tennétek? Elfogadnátok a pénzt ezzel a feltétellel?


2023. nov. 21. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
61%

Egyébiránt nem ismerjük a kérdezőt, ahogy a szüleit se. Lehet ő adott okot arra, hogy ne akarjanak nekin

csak ugy ennyi pénzt adni biztosíték nélkül.

2023. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
12%
#68 Félreértetted. A nem normális kifejezést nem rossz értelemben használtam, arra értettem, amit az egyik válaszoló írta, #59 hogy itt mindenki le van pontozva, akinek normális a szülője.
2023. nov. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
100%
18-os vagyok. Soha nem lehet tudni, a legnormálisabb szülő is meghülyülhet idővel. Apám is ahogy öregedett még jobban, demens lett, minden szar volt amit csináltam, és ezért én voltam a hibás. Ilyenkor a szar is ízetlen. Ezen esetekben racionálisan kell gondolkodni, mert higgyétek el, a legjobb családokat is megmérgezheti a pénz kérdése.
2023. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
0%
#72 Értem, de tényleg úgy lehet érteni. A többivel egyetértek.
2023. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
94%

"Nem kötelező elfogadni."


Pont ez volt a kérdés, hogy a válaszadók elfogadnák-e.

A többség le is írta, hogy ő nem.

Nem értem, mit vergődsz ezen :)

2023. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
21%
Vergődök???? Leirtam a velemenyem.
2023. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
94%
Még haszonélvezeti jog nélkül se fogadnám el. Én nem tartom egészségesnek az ilyen nagyobb összegek családon belüli vándorlását... A család és az üzlet keveréséből mindig csak probléma lesz a végén.
2023. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
83%
Annak,aki azt mondja,hogy az ő szülei "normálisak"mondanám,hogy kérdezzen meg valakit,akinek demens lett valakije,hogy mi történt.Egyik napról a másikra kifordulhat magából az ember.A nagyapámnál semmi átmenet nem volt,fogta magát,és átvágott egy kalapácsot a szomszédba,mert szerinte az leskelődött.Bennünket,az unokáit,az egyszem gyerekét,(akivel előző hétvégén együtt bogracsoztunk,beszélgettünk,jól éreztük magunkat)kizavart a házból,mert azt gondolta kunyerálni megyünk.Szó se volt ilyenről soha,sőt,éppen nekik vásároltunk be,mert ezzel segítettünk nekik,hogy ne kelljen hét közben cipekedni.Elvitte a mentő még aznap délután,mert a szomszéddal annyira nem bírt,hogy az rendőrt hívott,akik még mentőt,mert láttak,hogy nincs nyomon.Sajnos aznap délután őt elveszítettük, akkor is,ha utána még élt 1,5 évet.Egyedül a nagymamámat viselte el maga körül,senki nem is mehetett igazán oda,mert utána a mama is hallgatta,hogy biztos hogy pénzért ment(bárki),vagy kő akarjál rabolni,stb.Ha hiszitek ha nem,ez egyetlen délután alatt fordult ekkorát.Nemsokára már nem is ismert meg bennünket,pedig napi kapcsolatban voltunk előtte,és jó volt a kapcsolat.13 éve nem él már szegény,a mamához azóta is járunk,szeretjük egymást,és mindannyian sajnáljuk,hogy így alakult a vége.Ha rajta múlt volna bármelyikünk lakhatása, akkor bajban lettünk volna.És erről senki nem tehetett,ő sem.Nem szabad belemenni semmi ilyenben,ekkora ajándékot sem szabad elfogadni, kölcsön meg végképp nem szabad se kérni,se adni családon belül.
2023. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
74%
Ez pontosan így van. Apukám idén nyáron halt meg 86 évesen, de őszintén mindkettőnknek megváltás volt. Rengeteg aljas dolgot művelt a demens állapota miatt. Egyszer ki akarta rám hívni a rendőröket, mert biztos elloptam a pénzt. Végül kiderült hogy egy másik rejtekhelyre tette, csak nem emlékezett rá. Soha nem bocsátottam ezt meg neki, és ezután repült volna, csak ugye haszonélvezet.... így szó szerint vártam hogy meghaljon a saját apám... 18 és 23-as voltam.
2023. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel a feltétellel nem fogadnám el a pénzt, de meggyőzném anyámat, hogy változtasson a feltételén.
2023. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!