Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok így a pénzt?

Elfogadnátok így a pénzt?

Figyelt kérdés

Férjemmel és lányommal hamarosan szeretnénk kertesházba költözni, jelenleg albérletben élünk.

A szüleim félretettek nekünk pár éve 14 millió forintot, mikor eladták nagyszüleim egykori lakását, mondván, hogy ha kertesbe akarunk majd valaha költözni, nekünk adják.

Nagyon örültünk ennek. Van nekünk is valamennyi félretett pénzünk (9 millió), de azért 14 millió plusszal nagy előnnyel indulnánk. De most elég értetlenül állunk minden előtt, mert legutóbb mikor erről beszéltünk a családommal, azt mondták a szüleim, hogy úgy adnák csak ide a pénzt, ha anyámnak (akinek a szülei után örökölték a anno lakást) haszonélvezeti joga lenne a házunkon.

Azzal nyugtattak, hogy úgysem költözne hozzánk anyám, nem szólna bele az életünkbe, nem akarná eladni a fejünk felől az ingatlant, stb, és mégiscsak kapnánk így 14 milliót.

De se nekem, se a férjemnek nem tetszik ez a dolog.

Most inkább arra hajlunk, hogy inkább felveszünk egy akkora hitelt, amekkorát csak tudunk és/vagy nem akkora házat néznénk, amekkorát eredetileg terveztünk.

Ti mit tennétek? Elfogadnátok a pénzt ezzel a feltétellel?


2023. nov. 21. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
20%

"...azt mondták hogy a tesóm is olyan lakásban él, amelyen apámnak van haszonélvezeti joga (néhai apai nagyszülők lakása, a húgom néven van, de apunak van rajta haszonélvezete), szóval ez így normális..."


Ezeknutan egyértelmű, hogy ha ő így kapta, te is csak így kaphatod tőlük.

2023. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon régen, főleg vidéken volt szokás, hogy a szülők haszonélvezetet tettek a gyereknek adott ingatlanra. Azért csinálták, hogy ne tudja eladni /elpocsékolni/ a beleegyezésük nélkül. Arról egyik félnek sem volt tudomása, hogy ez sokkal többet jelent. Ha ilyesmiről van szó, magyarázd el /esetleg egy ügyvéd/, hogy ez mivel jár. Ha az esetleges válás a probléma, akkor szerződésben, vagy másképp rögzíteni kell, hogy ez a te különvagyonod, és miből keletkezett.
2023. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
16%
Nekem is így vett anyukám lakást. Nem értem, mi a probléma, de a mu családunk (nekem ezen az oldalon derült ki) normális.
2023. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
92%

21-es


A tesó egy komplett lakást kapott.

A kérdezőnél nem ez a helyzet. Lehet, hogy az összeg még a vételár felét sem fedezné.

2023. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 Baluba ***** válasza:
95%

Tehát lényegében előleget kapsz az örökséged egy részére, cserébe a te és a férjed teljes vagyona és a hitel felett haláláig ő rendelkezik.

Lehet, hogy jót akar, de ez nagyon, nagyon rossz üzleti döntés. Találjátok más megoldást, pl tulajdonrész, megosztott haszonélvezet, szerződésben rögzített különvagyon, határozatlan idejű hitel, stb.

2023. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 Baluba ***** válasza:
93%
25 vagyok, meg és egy jó sokat kimaradt: így lényegében azt kérik tőletek, hogy 100%-ban bízzatok benne, miközben ő egyáltalán nem bízik bennetek.
2023. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
94%

Ha őszintén ez az indok, akkor nem.

De inkább arra biztatnálak, hogy magadra hallgass. Te ismered a szüleid és a férjed is.

2023. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
8%

"A tesó egy komplett lakást kapott."


Aminek értéke nem ismert, ugye.

2023. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
60%

Nem fogadnám el.


De megértem a szülőket is. Egyrészt egy válás esetén védem a gyerekemet, mert hogy nincs szerződés, amit kellő idő után ne lehetne megtámadni. Másrészt nem szívesen adnék odavtizenX milliót, hogy utána esetleg a gyerek a valagára vágjon. Igaz, én egyszerűen a saját nevemre venném, és kész. A haszonélvezetnek van egy erős hierarchia szaga, nem feltétlenül pozitív üzenettel.

2023. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
92%

Ez így nem fog működni, nem tudtok hitelt felvenni olyan lakásra, amin valaki másnak haszonélvezeti joga van. A 9+14

millió pedig nemigen lenne elég egy kertes házra, bár nem tudjuk, hol nézelődtetek.

2023. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!