Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok, ha a szüleitek...

Elfogadnátok, ha a szüleitek egyetemi támogatást nyújtanának? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni az orvosi egyetemre (SOTE-PTE-SZTE-DE lenne a sorrend). Igazából ez nekem ilyen 10 éves terv, gimi alatt is gondoltam rá, de aztán humán vonalon indultam el a fakultációkkal. Egyetem alatt is újra elő-előjött, és most is, hogy már lediplomáztam és dolgozom (más területen).


Mondtam a szüleimnek is, hogy semmit nem bánok az életemben, csak ezt. Ne értsetek félre, szeretem az életemet, a munkámmal sincs bajom, de valahogy érzem, nem ez a legjobb út számomra.

Viszont az orvosin nincs levelező, nincs olyan, hogy félgőzzel csinálom, mellette mással is foglalkozom, vagy épp főállásban dolgozom. Annyi megtakarításom pedig nincs, hogy 6 évig fedezze az életemet.


Apáék emiatt felajánlották, hogy segítenek. Adjam be a felvételimet, csináljam meg a két érettségit és ha felvesznek, az egyetem alatt minden kiadásomat bízzam rájuk. Tudom, hogy ez így is lenne, számíthatnék rájuk bármiben, az első diplomámig is ez a rendszer volt. Tehát a szavukban bízom, de nem tudom, "szabad-e" ekkora mértékű segítséget elfogadni felnőttként?



jún. 23. 19:11
 41/92 A kérdező kommentje:

Legjobb barátnőm ott végzett, elég szép eredménnyel, szóval tudom, mi várna rám.

Nyilván külső szemlélőként nem éltem át a vizsgaidőszakok stresszét vele, de tudom, hogy nem lesz sétagalopp és nem fogják "csak úgy" adni a diplomát.

jún. 23. 22:50
 42/92 anonim ***** válasza:
92%

". Láthatóan többen is egyetértenek veled, bár ők csak a proli retegből vannak, "


Pont, hogy a kérdezőt lehurrogók vannak a proli rétegből. Olvasdd már el, miket és hogyan írtak.


Nem is értem, miért kérdezted ezt itt meg. Ha jó szívvel adják és megtehetik, és érzel magadban elég erőt végig csinálni, akkor fogadd el.

jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
92%
Én elfogadnám és minden erőmmel a jó teljesítményre koncentrálnék. Ritka az, hogy a család 2 diplomát is rud adni a gyereknek nehézség nélkül, mások rosszallása miatt ne hagyd ki.
jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
90%
Én elfogadnám, mivel ahigy írtad is, az állami féléveid megvannak, így tandíj nincs, ami már egy nagy könnyebbség.
jún. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim válasza:
95%
Én nagyon meggondolnám a helyedben (mondom úgy, hogy orvosira járok). Először is, azzal mindenképpen számolj, hogy emelt biológia és emelt fizika/ kémia kell az orvosihoz. Ezekre felkészülni a nulláról alapjáraton minimum 1 év, az anyagiakról nem is beszélve. Most nagyon megváltozott a pontrendszer, neked kell összesakkozni, mi hány pontot ér. Ha bekerültél, akkor jön a neheze. Ha ilyen jó a szüleid helyzete, kollégiumot biztosan nem fogsz kapni, albérlet tuti kelleni fog (ha nem az adott városban élsz). Ha közben rájössz, hogy mégsem a te világod, az képzési félévek összegének felét (kb. 800.000 ft), vissza kell fizetnetek. Ezen kívül a könyvek ára, egyéb felszerelés, plusz a megélhetés még dob a költségeken. Én tényleg nagyon meggondolnám a helyedben, sokan jönnek más egyetemről, és a nagy részük 1-2 félév után itt is hagyja, mert ez tényleg nem ,,sétagalopp”, sem szellemileg, sem anyagilag.
jún. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
100%

"egy ember ellenzi ezt, mégpedig a párom"

És? A legrosszabb esetben választanod kell majd a támogatóid és a nem támogatód között.

jún. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
6%

1x kifizetek neked egy egyetemet lakást,autot van végzetséged munkåd ,mindent megkaptål már ami az élethez kell de te ujra pumpolnád öket mert most orvosira akkarsz menni .

bocs de nekem sem tetszik ez a hozzá ållásod.

jún. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
0%
Végre valaki látja a fától az erdőt! 😆
jún. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
87%
Elfogadnám, ha teljesen biztosan tudnám, hogy el akarom és el is tudom végezni, ha érdekli az én történetem privátban leírom, itt nem akarok celtabla lenni.
jún. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 A kérdező kommentje:

49. válaszoló, menj már innen. :)

Aaaannyira nagyon elítélsz, de állandóan a kérdésem alatt lógsz, ennek mi értelme van?


50. válaszoló, írj nyugodtan, megköszönném.

jún. 24. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!