Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok, ha a szüleitek...

Elfogadnátok, ha a szüleitek egyetemi támogatást nyújtanának? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni az orvosi egyetemre (SOTE-PTE-SZTE-DE lenne a sorrend). Igazából ez nekem ilyen 10 éves terv, gimi alatt is gondoltam rá, de aztán humán vonalon indultam el a fakultációkkal. Egyetem alatt is újra elő-előjött, és most is, hogy már lediplomáztam és dolgozom (más területen).


Mondtam a szüleimnek is, hogy semmit nem bánok az életemben, csak ezt. Ne értsetek félre, szeretem az életemet, a munkámmal sincs bajom, de valahogy érzem, nem ez a legjobb út számomra.

Viszont az orvosin nincs levelező, nincs olyan, hogy félgőzzel csinálom, mellette mással is foglalkozom, vagy épp főállásban dolgozom. Annyi megtakarításom pedig nincs, hogy 6 évig fedezze az életemet.


Apáék emiatt felajánlották, hogy segítenek. Adjam be a felvételimet, csináljam meg a két érettségit és ha felvesznek, az egyetem alatt minden kiadásomat bízzam rájuk. Tudom, hogy ez így is lenne, számíthatnék rájuk bármiben, az első diplomámig is ez a rendszer volt. Tehát a szavukban bízom, de nem tudom, "szabad-e" ekkora mértékű segítséget elfogadni felnőttként?



jún. 23. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 A kérdező kommentje:
(24 éves vagyok)
jún. 23. 19:12
 2/92 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem örülj neki, hogy felajánlották és élj a lehetőséggel. Nem mindenki tudna ilyen lehetőséget biztosítani a gyerekének, úgyhogy használd ki. Jó eséllyel megtérülő befektetés lesz, és ki tudja, később még ők is lehetnek majd rád utalva anyagilag. Drukkolok az egyetemhez!
jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
28%
Ez a minimum amit egy szülő megtehet. Nekem is fizették az albérletet és a tandíjat is hogy ne kelljen dolgoznom orvosi mellett.
jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
93%
Egyedüli gyerek vagy? Állnak úgy a szüleid, hogy ez nem okoz nekik gondot? Ha igen, akkor hajrá!
jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
5%

Meg ne próbáld. Elég az ő bajuk enélkül is!

Gondolkoztál volna előbb! Ne a szüleid farkaval verd a csalánt

jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:

Igen, egyke vagyok.

Szüleim anyagilag jól állnak, vannak befektetéseik, egyéb érdekeltségeik is (tehát nem bérből élnek, nincs az, hogy pl. hónap végén gondban vannak a pénz miatt).


"Elég az ő bajuk enélkül is!"

Hála az Istennek, semmi gondjuk, bajuk nincs.

jún. 23. 19:32
 7/92 anonim ***** válasza:
3%

Van amiről te nem tudsz.

Hagyd őket békében!

jún. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
96%
Persze. Csak tényleg tanulj kőkeményen.
jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, 7. válaszoló, ismerjük egymást?

Hidd el, pontosan tudom, milyen a családom anyagi helyzete, van-e problémájuk, vagy sem.

Nyilván nem tökéletes az életünk, senkié sem az, de a mindennapi, kisebb bosszúságokat leszámítva szerencsére nincs semmi gond.

jún. 23. 19:39
 10/92 anonim ***** válasza:
3%

Lényegtelen!

Szerintem nem szép dolog 24 évesen újra anyagi támogatást elfogadni, ha mar 1x kifizettek számodra mindent. Lakást is kaptál, mégis meddig nyuznád a bőrüket? Van ám egy határ, amit látom te nem ismersz. Ugyanis gátlástalanul ki akarod használni őket, attól függetlenül, hogy ők ajánlották fel. Persze, mert kierőszakoltad belőlük, hogy felajánlják. Gratulálok!

jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!