Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok, ha a szüleitek...

Elfogadnátok, ha a szüleitek egyetemi támogatást nyújtanának? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni az orvosi egyetemre (SOTE-PTE-SZTE-DE lenne a sorrend). Igazából ez nekem ilyen 10 éves terv, gimi alatt is gondoltam rá, de aztán humán vonalon indultam el a fakultációkkal. Egyetem alatt is újra elő-előjött, és most is, hogy már lediplomáztam és dolgozom (más területen).


Mondtam a szüleimnek is, hogy semmit nem bánok az életemben, csak ezt. Ne értsetek félre, szeretem az életemet, a munkámmal sincs bajom, de valahogy érzem, nem ez a legjobb út számomra.

Viszont az orvosin nincs levelező, nincs olyan, hogy félgőzzel csinálom, mellette mással is foglalkozom, vagy épp főállásban dolgozom. Annyi megtakarításom pedig nincs, hogy 6 évig fedezze az életemet.


Apáék emiatt felajánlották, hogy segítenek. Adjam be a felvételimet, csináljam meg a két érettségit és ha felvesznek, az egyetem alatt minden kiadásomat bízzam rájuk. Tudom, hogy ez így is lenne, számíthatnék rájuk bármiben, az első diplomámig is ez a rendszer volt. Tehát a szavukban bízom, de nem tudom, "szabad-e" ekkora mértékű segítséget elfogadni felnőttként?



jún. 23. 19:11
 21/92 A kérdező kommentje:

Megvan még az összes állami félévem, korábban önköltséges képzésen voltam.


23. válaszoló, nem, ahogy a korábbi tippjeid, ez sem jött be.

Mióta lediplomáztam és dolgozom, semmire nem kérek tőlük pénzt.

jún. 23. 20:06
 22/92 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne hezitálj, fogadd el. Ez az egy életed van.
jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
13%

Mint írtam, már rég el van döntve, hogy fizetik neked. Illetve, hogy elfogadod. Ide csupán csak megerősítésért jöttél, hogy jól cselekedtel. Láthatóan többen is egyetértenek veled, bár ők csak a proli retegből vannak, és tátott szájjal olvassák, hogy mekkora segítséget kapsz aputól. Nekik ez nagy számba megy. Nekem nem!

Én azt az elvet követem, ha már 1x tanítattak, házat vettek, autót, hogy tudj létezni, akkor 24 évesen nem várnám el - és el se fogadnám - hogy 30 éves koromig fizessenek minden felmerülő költséget. Beleértve a napi élelem, rezsi, egyetem stb.

jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 A kérdező kommentje:
Mondjuk a proli stílust te mutattad be a legtökéletesebben itt szerintem...
jún. 23. 20:22
 25/92 anonim ***** válasza:
0%

Ne a semmitmondó dolgokról írj.

Terelsz? 😆

jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 A kérdező kommentje:

Nem terelek, nincs miről.

Leírtad jó pár válaszon keresztül a véleményed, kár ragoznod a továbbiakban! :)

jún. 23. 20:26
 27/92 anonim ***** válasza:
5%

Oké, lépek úgyis, mindjárt kezdődik a focimeccs.


Maradjunk annyiban, hogy szegyelheted magad. Sunyi, aljas módon apád elé tártad a vágyad, - mert a másik végzettséged, munkád meguntad - és elvárod, hogy ház, autó, iskola után, újra, minimum 30 éves korodik újból támogassanak a szó legszorosabb értelmében.

Csak gratulálni tudok az életedhez! 👏


Elgondolkoztál már azon, ha nem ilyen szüleid vannak, meddig, vagy hová jutottál volna az életben?


Ne válaszolj, költői a kérdés! 😉

jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 A kérdező kommentje:

Ezt még hány válaszon keresztül akarod taglalni? :D


Felfogtuk már az elsőnél is, hogy téged ez végtelenül felháborít, engedd el a témát.

jún. 23. 20:33
 29/92 anonim ***** válasza:
94%

Ne törődj a frusztrált, besavanyodott marhák trollkodásával.

Ha megengedhetik maguknak, hogy támogatnak, akkor miért ne fogadhatnád el?

Én apámtól cégtulajdonrészt és nagyértékű autót kaptam. És? Kinek fájt? Max az irigy proliknak.

jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, ezt a provokáló idiótát miért nem tiltják még ki?
jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!