Megbocsátanátok?

Figyelt kérdés
Szüleim nagyon fiatalon vállaltak gyereket (engem) és meg is látszott a gyerekkoromon, hogy ők bizony nem voltak felkeszulve. Ettől függetlenül kb 7 éves koromig mi egy egész boldog család voltunk, majd jöttek a gondok mikor is kezdett megromlani a kapcsolatuk. Anyukám nagyon labilis ember volt mindig is, mentális gondjai vannak és nagyon nehéz vele együtt élni. Hosszú, veszekedős 4 év után (11 éves koromban) elváltak. Apa meg se próbált magával vinni, pedig megtehette volna, ott maradtam a labilis édesanyámmal, aki ezek után csak még kiszámíthatatlanabb és szeszélyesebb lett. Alkoholhoz nyúlt és számtalan férfit a lakásba hozott, sokszor megvert és nem emlékezett rá másnap. Egy férfi akit hazahozott, egyszer majdnem megerőszakolt engem. Így teltek az évek és én amint betöltöttem a 18at, olyan gyorsan költöztem el ahogy csak tudtam. Már 22 éves vagyok, tartom a szüleimmel a kapcsolatot, de sokszor elgondolkozom rajta, hogy meg sem érdemlik hogy szóba álljak velük. Az iskolát is ott hagytam a költözés miatt. Apa szépen elvolt az új családjával, az ottani (nem apától való) gyerekeknek kiegyensúlyozott gyerekkoruk volt, míg belőlem lelki nyomorék lett. Apa segíthetett volna, de nem tette. Anya szintén igyekezhetett volna jobban, de ő sem tette... Ti megbocsátanátok?
2022. dec. 6. 15:49
 51/91 anonim ***** válasza:
38%

#50

Ezeket a KÖZHELYES bölcsességeket, amiket itt össze-vissza írsz, nehéz nem megérteni.

Pontosabban inkább te vagy inkompetens ahhoz, hogy megértsd amit írok. Látszik nem értesz lelki dolgokhoz, különben nem jönnél a sablonos dolgaiddal.

2022. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 A kérdező kommentje:

49# értem mit szeretnél egyébként közvetíteni felém és kicsit sem vagy kíméletes, ha egy gyenge ember lennék lehet egész nap a sarokban sínék amiatt amiket fentebb is írtál... Szerencsére nem így van, de ha megfogadsz egy jó tanácsot, lehetnél kicsit empatikusabb, mert legközelebb lehet olyan kérdezőnek írsz kemény választ, aki lelkileg nem bírja el.

A soraid között azt látom egyébként, hogy jóindulat vezérel, (azt akarod, hogy legyek kemény, fogadjam el a múltat, és ne nézzek vissza, ne siránkozzak) úgyhogy a magad módján nem vagy rossz tanácsadó, ezért kösz.

Szerintem is itt lezárhatjuk a témát.

#50 neked nagyon köszönöm a tanácsaid nagyon jól átláttad szerintem a hekyzetet. (És ne vitatkozzatok tovább :D)

2022. dec. 7. 11:52
 53/91 anonim ***** válasza:
84%

Kész vicc, amiket írsz. Tudom miről beszélek. Arról nem tehetek, hogy neked valamit nem sikerül megoldani magadban és ezzel mentegeted magad (mert ez jön le abból, amit írsz), emiatt itt kötekedsz, már-már személyeskedsz. Holott egyébként nem is ismersz. Én itt le is zárom, mert nem, egyáltalán nem érted!

Én értem, amit írsz, de pont nem tudok vele Azonosulni és egyáltalán nem értek egyet vele. Remélem legalább ez az egy mondat átmegy.

2022. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
10%
#53 na mi van kiakadtál? Sért mi,hogy megmérték mondani, hogy ehhez a témához nem értesz? Talán el kéne fogadni a kritikát....
2022. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 A kérdező kommentje:
Mindketten jól látjátok át csak teljesen más a felfogásotok! Ez a nézőpont meg az a nézőpont ks jó. Túlragoztuk, szerintem engedjük el az egészet itt.
2022. dec. 7. 12:06
 56/91 anonim ***** válasza:
23%

”Szerencsére nem így van, de ha megfogadsz egy jó tanácsot, lehetnél kicsit empatikusabb, mert legközelebb lehet olyan kérdezőnek írsz kemény választ, aki lelkileg nem bírja el."


Ugyan miért legyek empatikus? Rászolgált az illető, hogy együttérezzek vele? Nem. Te rászogoáltál? Nem. Akkor mégis mit vártok? Te sem fogsz azzal lepacsizni, akit nem ismersz és nem szeretsz. Nem kell itt erkölcscsőszködni. Sok érzékeny ember vesz minket körül, nem fogok miattuk mézes-mázaskodni, főleg úgy nem, hogy nem szolgáltak rá. Ez a jényszeres részvétnyílvánítás is csak a kereszténység mocska. Én elvárom, hogy ne sajnáljanak és legyenek velem ridegek, és elvárom másoktól, hogy fogadják el, hogy rideg vagyok. "Úgy viselkedj másokkal, ahogy te szeretnéd, hogy viselkedjenek veled." Én ezt akarom, mi ezzel a baj. Csak azzal vagyok kedves, aki nekem szimpatikus, se több, se kevesebb.

2022. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
13%
56, van gyereked? Ha lenne, jogosan köcsögösködnél vele, hisz rossz példa volt előtted?
2022. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
59%

"56, van gyereked? Ha lenne, jogosan köcsögösködnél vele, hisz rossz példa volt előtted?"


Jaj de gyökér vagy. Egy szóval se mondtam, hogy jogos gondoskodni egy gyerekkel azért, mert nekem rossz volt. A mondandóm arra irányult, hogyha a bántalmazó nem volt képes megtenni azt a lépést, hogy belássa a hibáit, nem is akar megjavulni akkor nem lehet mit tenni. Viszont ha bántalamzott igen is túl akarja tenni magát a dolgokon, be kell lássa, hogy egy idő után már értelmetlen azon rágódni, hogy miket tettek vele. Le kell szarnia az egészet és tovább kell lépni. És igen, sokkal könnyebb úgy túltenni magunkat a dolgokon, ha azt mondjuk, hogy igen, akik ártottak nekünk, belőlük ennyi tellett, minthogy azt vázolnánk föl, hogyan kellett viselkedniük. Ezzel a hozzáállással ugyan nem azt érjük el, hogy megbocsájtunk az illetőnek vagy illetőknek (akik bántottak minket),hanem inkább kevésbé haragszunk rájuk. A harag pedig fárasztó dolog. Kerülni kell azt, ami fölöslegesen fáraszt minket. Rossz pénzbe nem érdemes befektetni.

2022. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
79%
A gyökér az te vagy, azt pedig nem kell keverni, hogy amire nem vagyok hajlandó, arra ne lennék képes. Bárki képes lenne normálisan bánni a gyerekével, ha akarna. Ezt nem kell arra fogni, hogy nem volt képes rá.
2022. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
31%
"Én elvárom, hogy ne sajnáljanak és legyenek velem ridegek, és elvárom másoktól, hogy fogadják el, hogy rideg vagyok." - majd egy kérdéstől hisztirohamot kapsz... :)
2022. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!