Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként mennyit vagyunk...

Felnőttként mennyit vagyunk kötelesek besegíteni anyánknak a beteg férje ápolásában?

Figyelt kérdés
Anyám férjét rákkal műtötték. Azóta nem nagyon járunk oda a nővéremmel,igazából ki akarunk maradni az ápolásából, meg anyával nem is lehet másról beszélni, minthogy hogy van a férje stb. A múltkor anya hívott, hogy menni kellene kemóra a férjének, de nem rosszul érzi magát a vezetéshez, vigyem már be én. Mondtam, hogy nem érek rá, nem tudom bevinni. Ez szerintem az ő dolguk, hogy megoldják, nem a miénk. Mit csináljak ha legközelebb ilyen dolgokba akar bevonni? Mi az ami még reálisan belefér? Pl.kórházi látogatás, telefonhívás ?
2022. nov. 14. 09:11
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
57%
Rajtatok kívül mindenki a kérdésre válaszolt a leirt konkrétumok alapján. Ti voltatok azok, akik elkezdtek mindenféle háttér történetet kitalalni hozzá. Nem kell. Az alap helyzet az, amit leirt: xarik az anyjára meg a férjére.
2022. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
37%
40. Nem tudom én sem. De én megkérdeztem. Ez a különbség. Nem ítélkeztem elsőre. Gyakorold.
2022. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
45%

42!


Az nem ítélkezés, ha valaki a kérdésre valaszol. Megegyszer, rajtatok kettotokon kívül mindenki azt tette. Majd ha lesz valami adalék a történethez, más tanácsot ad az ember. 41 voltam.

2022. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
33%

"Nem vagy köteles, de én elásnám magam"

"Emberileg alacsony szinten vagy"

"Ilyen egy alja embert"

"Nem vagy köteles, de..."

A kib@szott "de" mindig ott kell, hogy legyen, mindenhol, ami már nem a kérdezőről szól, hanem a válaszolóról.

De tudod mit, igazad van. A kérdesre válaszoltak. A saját szintjükön. Ezzel nekem nincs tovább dolgom.

2022. nov. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
60%
Nem, nem q valaszadokrol szól. A kérdező alltal feltett kérdésről szól a konkrétumok alapján. Te képzelsz bele mást. Választ a konkrétumot kell adni, nem az általad elképzelt háttér történetre.
2022. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem lenne probléma a családban, akkor nem így szólna a kérdés, nem így lenne megfogalmazva, esetleg valahogy úgy lenne, hogy hogyan tudna segíteni az elfoglaltságai mellett.
2022. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
14%
Ha lenne probléma a családban, akkor nem így szólna a kérdés, nem így lenne megfogalmazva, esetleg valahogy úgy lenne, hogy hogyan tudna nemet mondani a konkrét ok elmondása nelkul
2022. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
82%

"Majd ha lesz valami adalék a történethez, más tanácsot ad az ember."


Nem biztos, hogy visszajön a kérdező részletezni, mert már megítéltétek, emiatt az ítélkező hozzáállás miatt nem derül ki sok családon belüli probléma, és csodálkoznak az emberek, ha hirtelen történik valami tragédia, ha valaki összeroppan a teher alatt, aztán mondják, hogy nem volt előzmény, nem gondoltuk volna, de volt előzmény, lehetett volna látni, éppen csak az van mindig rosszul megítélve, aki bajban van.


A kérdező nem köteles, ennyi a válasz a kérdésre, minden egyéb körítés és megjegyzés nélkül. Ha neki ez teher, és nem az időbeosztása kiegyensúlyozott, és megélhetését nem veszélyeztető megváltoztatására keres megoldást, hogy beleférjen a segítségnyújtás is, annak oka van a családban.

2022. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
58%

"esetleg valahogy úgy lenne, hogy hogyan tudna nemet mondani a konkrét ok elmondása nelkul"


Pont ez a kérdés, ha figyelmesen elolvasod.

2022. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
62%
Nem, 49, a kérdés nem az. A kérdés ez: "Felnőttként mennyit vagyunk kötelesek besegíteni anyánknak a beteg férje ápolásában?" A válasz pedig konkrétan a semennyit nem köteles.
2022. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!