Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként mennyit vagyunk...

Felnőttként mennyit vagyunk kötelesek besegíteni anyánknak a beteg férje ápolásában?

Figyelt kérdés
Anyám férjét rákkal műtötték. Azóta nem nagyon járunk oda a nővéremmel,igazából ki akarunk maradni az ápolásából, meg anyával nem is lehet másról beszélni, minthogy hogy van a férje stb. A múltkor anya hívott, hogy menni kellene kemóra a férjének, de nem rosszul érzi magát a vezetéshez, vigyem már be én. Mondtam, hogy nem érek rá, nem tudom bevinni. Ez szerintem az ő dolguk, hogy megoldják, nem a miénk. Mit csináljak ha legközelebb ilyen dolgokba akar bevonni? Mi az ami még reálisan belefér? Pl.kórházi látogatás, telefonhívás ?
2022. nov. 14. 09:11
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
31%
De persze a ti bikátokat ugrálja körül anyád. Kedves gyermekek vagytok.
2022. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
85%

Azt ugye tudod, hogy édesanyádat tiszteled meg azzal, ha érdeklődsz, végighallgatod esteleg segítesz kicsit?

Amiket felsoroltál belefér szerintem, még akkor is ha mostohaapátok az illető. Egy telefonhívás: megkérded anyád, hogy vannak. Még az is, ha egyszer-egyszer beviszed az embert kezelésre, hogy ne kelljen taxiznia.

2022. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy gondolom, hogy a probléma mélyebb. Vagy az édesanyátok vagy a férje vagy ketten együtt tettek valamit a múltban, ami miatt igy reagáltok. Ez nem a rákról szól, nyakam a tőkére.
2022. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
78%
Hát, én nem kedvelem anyámat, de ha valami, valaki neki fontos, azért nem azt nézem elsőként, köteles vagyok-e, hanem hogy tudok-e segíteni neki...
2022. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
75%
Semennyire nem vagy köteles. Mas kérdés, hogy emberileg annyira alacsony szinten vagy, ha ennyit nem vagy képes segíteni, hogy arra szó nincs. Egy átlag szomszéd is megtenne ennyit. Ugye nem fog eszetekbe jutni majd anyadtol valaha is azt kérni, hogy vigyázzon majd az unokákra, vagy segítsen bármiben is?
2022. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
82%

Hát mondjuk a kemóra beszállítás belefért volna.

(Pl. nekem, ha vezetnék). Férjem is vitte az apámat kemóra, ha úgy vesszük, ugyanúgy a "senkije" - gyakoris divatos kifejezéssel élve.)

2022. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
82%

Neked van valami bajod az anyukáddal? Nem szereted???

Teljesen természetes, hogy meghallgatom, hiszen neki ez most nagyon nehéz időszak neki. És bárkit elvinnék kemós kezelésre. Egy munkatársam is most van túl egy kezelés sorozaton. Mindig megkérdeztem, hogy van-e aki elvigye, vagy vigyem el én.

Te nagyon lelketlen és érzéketlen vagy.

2022. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
73%

Könyörgöm egy rákos betegről van szó.... Ha még csak a tyúkszemével rohangálnának...de így ez... Remélem az örökségre nem ácsingóztok majd...


Az ilyen emberek

2022. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
58%
Na ez az új generáció, akinek addig család csak a család ami neki hasznos, de ha segíteni kéne egy rákos beteg kórházba juttatásában, már lapít mint szar a fűben.. Emberi nullák. Nem arról volt szó hogy napi szinten ápolni kéne, hanem segíteni az anyjának aki akkor éppen szarul volt.. és erre hazudik a kérdező. Remélem neked segít senki semmiben kérdező, hisz "oldd meg magad, akármekkora is a baj"
2022. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagy köteles, de én elásnám magam.
2022. nov. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!