Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként mennyit vagyunk...

Felnőttként mennyit vagyunk kötelesek besegíteni anyánknak a beteg férje ápolásában?

Figyelt kérdés
Anyám férjét rákkal műtötték. Azóta nem nagyon járunk oda a nővéremmel,igazából ki akarunk maradni az ápolásából, meg anyával nem is lehet másról beszélni, minthogy hogy van a férje stb. A múltkor anya hívott, hogy menni kellene kemóra a férjének, de nem rosszul érzi magát a vezetéshez, vigyem már be én. Mondtam, hogy nem érek rá, nem tudom bevinni. Ez szerintem az ő dolguk, hogy megoldják, nem a miénk. Mit csináljak ha legközelebb ilyen dolgokba akar bevonni? Mi az ami még reálisan belefér? Pl.kórházi látogatás, telefonhívás ?
2022. nov. 14. 09:11
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
47%

"Valaki írta, hogy amikor messze nem ilyen volt a perinatális ellátás, nem bababarát kórházak voltak, nem volt aranyóra,stb, mégis sokkal különbek lettek az anya-gyermek kapcsolatok. Le is pontozták a francba."


Anyámnak az anyjával nagyon rossz a kapcsolata, az 50-es évek végén született.

2022. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
66%

19!


"Mondtam, hogy nem érek rá, nem tudom bevinni. Ez szerintem az ő dolguk, hogy megoldják, nem a miénk. "


A második mondatból következik.

2022. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
36%

"Azért, mert neki jelenleg ez az élete."


És be is fog fordulni, ha nem nyit, neki kell nyitni, nem a gyerekeinek folyton ugyanazt a kattogást hallgatni.

2022. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
24%

Így is meg lehet élni a rákot meg a kemót:

[link]

2022. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
63%

19, szerintem világosan kiderül a kérdésből. Ha tényleg nem ért volna rá, akkor minimum rászán egy mondatot, hogy bakker, dolgozni kellett, szülői volt, akármi.


De úgyis mindjárt jön vissza, hogy mekkora szar alak a pasi, az anyja már 10 évesen dolgozni küldte, zoknija sem volt soha. Így megy ez errefelé.

2022. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
40%
Semmi nem következik, és igaza van, az ő dolguk, nem a gyereke dolga. Tökmindegy, hogy a gyereke azért nem ér rá, mert nem engedi el a főnöke, vagy azért, mert otthon kell takarítania, vagy azért, mert ki van merülve idegileg a stressztől, vagy bármi.
2022. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
62%

21, nyilván akkor is voltak gondok, meg most is vannak nagyon jó példák.

De többségében azért akkor a fiatal segítette a szülőt, volt benne tisztelet, nem csak jogokat követelt, hanem vállalta a köteleségeit is.

2022. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
63%

24!


Az azért meg van, hogy az emberek nem egyformak? Hogy attól, hogy a linken szereplő pasi könnyen viseli, a többség nem így van vele? Hogy van aki a kemo után pl egész nap émelyeg, hány és kb lábra állni is alig tud?

2022. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
21%
Szerinted a linken szereplő pasinak könnyű, ha olvasnád, akkor tudnád, hogy nem az, de ő tudatosan odafigyel arra, hogy ne hagyja el magát.
2022. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
76%

29!


Aha. Mert aki folyamatosan rosszul van az ugye elhagyja magát. Nem rosszul van és lábra se bír állni, hanem elhagyja magát. Hát beled se sok együttérzés szorult, az biztos.

2022. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!