Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Borderline anyától mire lehet...

Borderline anyától mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mi a véleményetek arról ha egy borderline anyuka 6 hónapos babája gyamugy által gyermekvedelem alá kerül a viselkedése miatt a babával és persze a szűk környezetével? Mire lehet számítani? Mivel hosszú évekbe tellik a javulás terapiakkal az idő alatt a gyerek személyisége is rá megy hiába van egy egészséges szerető apuka. Főleg az apuka is ki készül az anya viselkedésétől, a feszültség és türelmetlenségtől amit közvetít az anya a gyerek és környezete felé. Nincs türelme a babához, nem mutat felé olyan szeretet amit kellene sőtt sokszor indulatos is. Nagy világ felé szülei felé és interneten természetesen semmit nem mutat ebből csak a 4 fal között láttszik. Ki mit tenne az apa helyébe? Bíróság a gyerek fejlődése és biztonsága érdekében? Volt már valaki hasonló cipőben apukaként?

2021. dec. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
75%

Elmesélem neked akkor. Az első "társalkodónő" kiegyensúlyozottnak mondott holott meséltem neki a szélsőséges hangulatingadozásaimról, a hullámvasút effektusról. Erre azt mondta, hogy normális.


Második "társalkodónő": Pepitában azt mondta amit az első, kiegészítve azzal, hogy olvassak önsegítő könyveket (csak erre érek rá semmi másra).


Harmadik "társalkodó": Ez egy egyetemi társam volt (Debreceni Egyetem), de már végzett srác volt. Kitöltette velem szóban azt a hosszú tesztet, neki is elmondtam a tüneteimet. A tankönyvéből (!!!) olvasott, hogy vajon "mi bajom" lehet. Tudod hogy engem a főorvos hogy rúgna ki mint macskát szarni, ha a műtéttani tudásomat a betegnél tankönyvből olvasnám ki?? Repülnék mint a sólyommadár.


Bipoláris depresszió meg gyógyíthatatlan, és az embernek élete végéig gyógyszert kell szednie. Talán, kihangsúlyozom talán! tünetmentessé válhatunk. Erre nem elég a tingli-tangli teadélután egy pszichológussal. Ez a három remek "szakember" az életemmel játszott, ha nem hallgatok magamra hogy menjek el orvoshoz is, lehet felakasztom magam. Ennyit a nagy pszichológusaidról.

2021. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
33%
Beteg, aresszív vagy. Ez az írásodból is látszik. Ismerőshöz nem is szabad menni pszichológushoz. Nem lehet neked semmit sem mondani, mert csakis neked lehet igazad.
2021. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jogod sincs "diagnosztizálni", nem vagy orvos. Az igazságot írtam le, sajnálom ha szarul esett, de ez van.
2021. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
78%

#42

Azta, díjnyertes pszichológus lehetsz, a betegeiddel is így beszélsz? Remélem magadat is kezelteted, ha emberekkel foglalkozol.

Nekem mondjuk normális pszichológusom volt, mert tovább küldött orvoshoz és nem a kamu kompetenciáit firtatta a témához. Értett hozzá, de az én számomra nem eléggé, ez tény volt, mert nem értett néhány dolgot velem kapcsolatban, de nem is próbált belemagyarázni valami baromságot egoból, hanem tényleg segíteni akart, nagyon tisztelem őt.

2021. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyok pszichológus. De elszakadt a cérna, amilyen stílusban írt másokról.
2021. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
69%
Milyen stílusban írt? A fórum átlaghoz képest még irodalmi is volt. Csak magadra vetted a bölcsész társalkodónőzést mert bölcsész vagy. Kb. bármelyik pályaválasztási kérdésnél jóval cifrábbakat mondanak a bölcsészekre.
2021. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
66%

Jóra ne számíts. Anyám is mentálisan beteg, diagnózisa nincsen, mert szerinte neki nincsen baja, de olyan borderline beütése van. Agresszív, depressziós, paranoiás, teljesen kiszámíthatatlan.

Pszichiátriai eset lett belőlem. Nem részletezném, annyi elég hogy k#rvára elfuserált vagyok. Szerintem teljes életet sosem fogok tudni élni.

Ha tényleg ennyire durva, akkor menekülj a gyerekkel.

2021. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasom végig a kommenteket, az én anyám hisztrionikus és senkinek nem kívánok egyetlen egy vele eltöltött napot sem. Mindenféle bűntudat nélkül gázol át mások érzelmein, nem tartja tiszteletben a másik ember határait, mindenkit kibeszél és megbánt, mellette patológiás hazudozó, az izgalmasabb sztori érdekében képes nem kicsit ferdíteni a valóságon. Mindenen drámázik, olyasmin is, ami alapesetben egy közömbös reakciónál nem ér többet, ez pedig az őrületbe és a depresszióba tudja kergetni az embert egy idő után. Túl sokat nyávog, egész gyerekkoromban én voltam a felnőtt.


A borderline-ról nem tudok nyilatkozni, de súlyos személyiségzavarral nem lenne szabad gyermeket vállalni. Garantáltan pszichoterápiára szorul majd szerencsétlen.

Nekem 4 évembe telt, mire feldolgoztam az anyám okozta sérelmek egy részét, és még sok minden hátra van.

2021. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

41: én valahol megértelek. Többféle pszichológus van, van a mezei pszichológus, akinek mesterképzése van, és legfeljebb csak tanácsadóként tud elhelyezkedni, nem ért a mentális betegségek kezeléséhez. A mesterképzésre épül a klinikai szakpszichológusi és a pszichoterapeuta szakvizsga, ők már jogosultak személyiségzavart kezelni. De a borderline még a legelismertebb szakemberek számára is kihívást jelent, ezért olyanhoz nem érdemes elmenni, aki friss diplomás, mert nincs sok tapasztalata.


Én is voltam már több fura pszichoterapeutánál, az egyik valamiért pszichiátert játszott magából, és fingja sem volt arról, hogy hogyan kezelje a bajomat. Sikeresen újratraumatizált. Volt olyan is, aki félrediagnosztizált.

2021. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

Kérek mindenkit ne egymást bántsuk a kommentekkel.

40-es természetesen elsőre szülés utáni depresszióra volt a pszichiáter véleménye is. Csak hogy a legnagyobb baj az hogy nincs lelkiismeret furdalas hogy csúnyát mond a babának, hogy kezet emelt rá, csupán azt látja hogy ezzel nem értek eggyet és támad érte. 2-3 óra alatt szeretetből gyuloletbe megy át a hangulata. És sírni csak akkor szokott amikor már valamit nem tud letagadni és kiderül. Inkább dühös a gyerekre mert nem akar aludni pl amikor neki nincs kedve sétálgatni vele vagy játszani. Próbálja rejtegetni a dühét de a szem mindent elarul és az arc. Képtelen érzékelni más emberek hangsúlyát. Vagy rosszul érzékeli. Kiforgatja a szavakat hogy ő jöjjön ki jól és amiket hibázik vissza fordítja. Nekem ez nem depressziós tüneteknek tűnnek. Majdhogynem sokszor mintha szándékosan ki akarná hozni az embert a sodrából. Előbb utóbb én kerülök kórházba idegosszeroopanassal amennyit nyelek.

2021. dec. 27. 21:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!