Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Borderline anyától mire lehet...

Borderline anyától mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mi a véleményetek arról ha egy borderline anyuka 6 hónapos babája gyamugy által gyermekvedelem alá kerül a viselkedése miatt a babával és persze a szűk környezetével? Mire lehet számítani? Mivel hosszú évekbe tellik a javulás terapiakkal az idő alatt a gyerek személyisége is rá megy hiába van egy egészséges szerető apuka. Főleg az apuka is ki készül az anya viselkedésétől, a feszültség és türelmetlenségtől amit közvetít az anya a gyerek és környezete felé. Nincs türelme a babához, nem mutat felé olyan szeretet amit kellene sőtt sokszor indulatos is. Nagy világ felé szülei felé és interneten természetesen semmit nem mutat ebből csak a 4 fal között láttszik. Ki mit tenne az apa helyébe? Bíróság a gyerek fejlődése és biztonsága érdekében? Volt már valaki hasonló cipőben apukaként?

2021. dec. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%
A bordi nem egy perc alatt alakul ki. A szülés maximum rá erősített a hormonváltozások miatt, de hogy csakis attól alakuljon ki, az lehetetlen.
2021. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

"MEDDIG TARTHAT A SZÜLÉS UTÁNI DEPRESSZIÓ?

A szülés utáni depresszió kezdete a baby blues utáni gyermekágyi időszakra tehető, és akár hónapokig, sőt, sajnos évekig is eltarthat. Ha a fenti tünetek a szülést követő harmadik hónapban is fennállnak, érdemes szakemberhez fordulni. Minél tovább tart ugyanis a hullámvölgy, annál nagyobb az esélye a tartós vagy krónikus depressziónak is." Szóval jó lenne ha normális orvoshoz juttatnád az anyát, és nem azon agyalnál hogy veheted el a gyereket.

2021. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
Épp azon vagyunk hogy kivizsgaljak normálisan de közben hazudozik sokat, az ő családja felé felvesz egy tökéletes anya képet, és természetesen az van hogy semmi baja az anyukának fel vannak háborodva. A leg apróbb dolgokban is hazudozik. Még hatóságoknak is.
2021. dec. 26. 19:48
 24/55 anonim ***** válasza:
74%
Pszichiáterhez kell vinni, ha lehet magánhoz. Az SZTK alapú leszarja. Gyógyszeres kezelés erre nincs, hanem pszichoterápia. Én még ódzkodok hogy menjek, nem bízok a pszichológusokban. Meg őszintén, nekem jó így. A bipolárisra szedek gyógyszert, attól jól vagyok, nekem ennyi elég.
2021. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
24%
Jaj, nagyon támogató partner lehetsz ha a hatóság is be van vonva.. én annyit látok hogy fényezed magad, a nőt meg sározod...
2021. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekvédelem diagnózisra megy ki, nem hiszem, hogy kitalált diagnózisokra ugranának.
2021. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:
Hatosagra a gyermekjoletisekre gondoltam. És nem fenyezem magam. Csak egyenlőre nem lehet érteni honnan ered belőle a feszültség a gyerek felé és miért mutat egy másik arcot a külvilág felé. Majdhogynem úgy be állítva mintha túl aggódnam a dolgot és teljesen normális dolog hogy öngyilkosságra utaló mondatokat mond, a gyerekkel pedig érzéketlen ingerült. Persze hogy aggódik az ember a családjáert főleg ha az anya mindezt nem látja hogy valami nincs rendben. Vagy ha látja akkor is inkább hazudozik mindenkinek.
2021. dec. 26. 20:24
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
A nárcisztikusokra is jellemző a kifelé jópofizás, otthon meg seggfej viselkedés. Minden esetre, anyukának kell elmennie egy klinikai szakpszichológushoz diagnosztizáltatni.
2021. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Jellemző tünetek igen a nárcisztikus is de az érzelmi hullámzás egyik pillanatban minden rendben másikban mintát utalná az embert. Az anyukája viszont minden áron irányítani akarja és nem azzal foglalkozik vajon tényleg van e probléma a lánya és unokája viszonyában. Inkább manipulal a háttérből, támad mert dokihoz megyünk, lelki tanácsadásra, stb. A pszichológus azt mondta a páromnak minimalizalja az anyjával a kapcsolatot de valahogy erre képtelen. Nekem szidja a szemembe közben meg a hátam mögött szinte úgy beszél az anyjával mintha én lennék a hibás mindenért. Idegörlő védenem a párom a saját anyjától közben a gyerek érzelmi fejlődését is.
2021. dec. 26. 20:37
 30/55 anonim ***** válasza:
62%

Na ez a kérdés tökéletesen bemutatja, hogy miért problémás amikor egy csoportot kollektíve stigmatizálunk. A kérdező valamiért kompetensnek érzi magát abban, hogy saját maga felállítsa a borderline személyiségzavart, mint diagnózist mert nem jó szülő = borderline, és már mindenki ugrik is.

Vannak jól funkcionáló borderlineosok, akik a szülői feladatra is alkalmasak, és van egy rakat ember aki nem borderlineos de mégis csak megnyomorítja a gyermeke és környezete életét. Nem arról van szó, hogy mindenféle viselkedést tolerálni kell, hanem hogy nem feltétlen jó dolog általánosítani és megbélyegezni, démonizálni egy egész csoportot, mindegy hogy borderlineosokról, romákról, melegekről vagy kikről van szó.

Kérdező, nem neked kell eldönteni hogy borderline, vagy nárcisztikus, vagy szülés utáni depressziója van, vagy mindhárom, és nem nekünk kell kitalálni mik a kilátások. Ez mind a szakemberek hatásköre.

2021. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!