Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszakítani a kapcsolatot a...

Megszakítani a kapcsolatot a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban a szüleim rengeteget bantottak érzelmileg és fizikailag is.

18 evesen elmenekultem egyetemre egy másik varosba egy olyan szakra ami nem érdekelt, csak el akartam költözni tőlük. Nem fejeztem be, csak tengődöm azóta.

A szüleim sokat változtak, szerintem próbálnak rendesek lenni, de nem tudom elfelejteni milyenek voltak, és nem tudok megbocsátani nekik.

Szeretném ha nem lennenek többé közük az eletemhez. Hogyan szakithatnam meg velük végleg a kapcsolatot? Rossz ember vagyok, amiért ezt akarom tenni?

24 eves vagyok, magamat tartom el



2021. aug. 1. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember és ha úgy érzed, hogy nem kellenek az életedbe, akkor ne tartsd velük a kapcsolatot.
2021. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudni, hogy milyen ember vagy. Te így élted meg a szüleid magatartását, a miérteket nem tudjuk. Milyen gyerek voltál? Milyen gondokkal küszködtek a szüleid? Vagy alkoholisták voltak? Stb., stb. Tehát ezeket csak te tudod. A "megváltoztak" sem értelmezhető, mert nem tudja az olvasó, hogy ez miben nyilvánul meg. Így tanácsot adni felelőtlenség lenne.
2021. aug. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember! Csak ember vagy, aki el akarja felejteni a rosszat.


Egy gyerek akármilyen gyerek is, egy rendes szülő nem bántja sem érzelmileg, sem fizikailag. Van, hogy a gyerek túl lő a célon bizonyos cselekvéssel, de arra vannak más módszerek, felesleges a bántalmazás. Sajnos olyan szülők is vannak, akik ok nélkül bántalmaznak.


Nekem apám volt ilyen. Fizikailag és érzelmileg is bántott. Manapság fogjuk rá, hogy változott, de én sem tudok felejteni, és nem ragaszkodom hozzá úgy, mint kellene. A kapcsolatot tartom velük, mivel még velük élek. Fizikailag már nem tudna bántani, mivel beteg, esetleg érzelmileg, de már nem érdekel, nem számít mit mond.


Egyik szülőddel sem szeretnéd tartani a kapcsolatot?

2021. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
A lelki sérelmek egy életre nyomot hagynak. Nem kell erőltetni. Inkább fejezd be, amit elkezdtél, még akkor is, ha nem érdekel, akkor legalább lesz valami biztos pont az életedben.
2021. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom, amin keresztülmentél. A sajnálattal nem mész semmire, tisztában vagyok vele. Próbálj lecsendesedni, megnyugodni és higgadtan kezelni a helyzetet. És tedd, amit tenned kell! Bízz magadban, tisztelt magad és tarts ki amelett, amit akarsz. De, mindenek előtt: keress egy nyugodt helyet, ahol biztonságban érzed magad, tudsz gondolkodni és nyugodj meg, relaxálj :)
2021. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell 100%-osan de minimálisra nyugodtan foghatod.
2021. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
A megbocsátás egy nagyon szép erény. Miért nem akarod gyakorolni? Attól még nem fontos sülve-főve együtt lenned velük, de egy évben párszor elmehetsz hozzájuk. - Mit jelent az, hogy bántottak? Van úgy, hogy a gyerek, ha nem fogad szót, kap egy-két pofont. Ez még nem bántás. - Viszont kezdjél el egy olyan szakot, ami érdekel, és fejezd is be, mert akkor te sem leszel jobb a szüleidnél. Vagy egy szakmát, mindegy.
2021. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
71%
#7-est miért pontoztátok le? A megbocsátás nem csak hogy egy nagyon szép erény, de a léleknek is jót tesz. Tehát nem csak a szülőknek teszel vele jót, hanem saját magadnak is! Ezzel szemben a harag megmérgez. Nem őket bünteted vele, hanem magadat!
2021. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

"A szüleim sokat változtak, szerintem próbálnak rendesek lenni," ez fontos, en is megbocsátáson dolgoznek inkabb.



En meg tudtam bocsatani apámnak. anyamat bantotta fizikailag is engem ignoralt. De meghatott ahogy igyekezett rendes lenni kesobb.De igy is volt buntudatom miutan meghalt hogy nem latogattam tobbet amikor hivott pl.


de nekem anyukám ott volt biztos pontnak szoval ugy biztos konnyebb megbocsatani.

2021. aug. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy nagyon nehéz dolog. Sajnos én nem hiszek csodákban, az ilyen szülő sosem változik meg. Ahol odáig fajul a helyzet, hogy a gyerek megszakítja a kapcsolatot a szüleivel, ott bizony a szülők a hibásak egyértelműen. Nekik mindent meg kéne tenni a gyerekükkel való kapcsolatért.
2021. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!