Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Borderline anyától mire lehet...

Borderline anyától mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mi a véleményetek arról ha egy borderline anyuka 6 hónapos babája gyamugy által gyermekvedelem alá kerül a viselkedése miatt a babával és persze a szűk környezetével? Mire lehet számítani? Mivel hosszú évekbe tellik a javulás terapiakkal az idő alatt a gyerek személyisége is rá megy hiába van egy egészséges szerető apuka. Főleg az apuka is ki készül az anya viselkedésétől, a feszültség és türelmetlenségtől amit közvetít az anya a gyerek és környezete felé. Nincs türelme a babához, nem mutat felé olyan szeretet amit kellene sőtt sokszor indulatos is. Nagy világ felé szülei felé és interneten természetesen semmit nem mutat ebből csak a 4 fal között láttszik. Ki mit tenne az apa helyébe? Bíróság a gyerek fejlődése és biztonsága érdekében? Volt már valaki hasonló cipőben apukaként?

2021. dec. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Igen csak ugye apakent fél az ember mert személyiségi jogok a felvétel miatt meg ha olyan a bíró.... Pszichiáternek mrgkelett mutatnom a felvételt mert nem látszik semmi az anyan amikor ott vagyunk. Így már beutalta befekvesre is. Már csak az a kérdés eljutunk e odáig mert egyik pillanatban azt mondja legalább lesz 3 hét nyugalma a gyereknek másikban meg hogy semmi baja nem megy be. Persze az ő anyukája meg háttérből manipulal akinek csak az a célja haza költözzön a gyerekkel. Ő nem hisz el semmit a lanyarol természetesen de nem is igazán érdekli csak hogy elerje a célját
2021. dec. 26. 17:16
 12/55 anonim ***** válasza:
85%
Az anyuka gyanitom akkor is borderline volt amikor gyermeket nemzettel neki.... akkor mi volt a terved?!
2021. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
78%
Egy elmebeteg nőnek gyereket csinàlni..... grat
2021. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Nem látszott az anyán komoly tünet semmi. Csupán mértéktelen lustaság. Gyerekorrol soha nem mondott rosszat mostanában derülnek ki dolgok csak. Fogamzásgátló mellett esett teherbe tehát nem tervezett baba volt. De ez a része nem érdekel attól még a gyerek itt van és minden percben örömet okoz számomra. Ez a leg fontosabb.
2021. dec. 26. 18:03
 15/55 anonim ***** válasza:
92%
Én is egy "hisztiző" bordi vagyok. Vagy nem. Sosem vállalnék gyereket a bordim és a bipoláris zavarom miatt, soha nem értettem miért kell szülni egy mentálisan beteg nőnek.
2021. dec. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
77%
"apukakent az első amit figyelembe kell venni hogy a gyerek ne sérüljön kora gyermekkorban" Apukaként nem kellett volna borderlineos nőnek gyereket csinálni: Már ha az egyáltalán a nő, és nem csak ráfogod, mert arra nem feleltél hogy mikor diagnosztizálták (az hogy te rámondod, nem diagnózis)
2021. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
49%
"soha nem értettem miért kell szülni egy mentálisan beteg nőnek." Én meg soha nem érettem miért csak a nő a hibás, hisz nem egyedül hozta össze a gyereket.
2021. dec. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
15ös. Szülés előtt komolyabb tünet nem volt ami hatalmas bajt jelente. Szülés után a gyerekhez való hozzá állása, szavai a gyerek felé, reakciói, a gyerek érzelmeink felismeresi problémái, és a az ő szüleivel való kapcsolata kezdte el meg mutatni a problémát. Az elején szülés utáni depresszióra gondolt az ember de nem múlt nem javult a helyzet. Hiába van segítség apai részről a házi munkában, hiába van kikapcsolódás kettesben vagy hármasban, semmi nem javult. Innentől kezdett gyanús lenni.
2021. dec. 26. 18:33
 19/55 anonim ***** válasza:
87%

15-ös vagyok. 16 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, sosem sikerült teherbe esnem. Nem hibádzott valami az anyukánál, nem szedte megfelelően, stb?


Sok jóra ne számíts. Minden bordi más, de én speciel érzéketlen lennék egy baba iránt, vagy nagyobb gyerek iránt, nem foglalkoznék vele. Nem tudna meghatni.

2021. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
86%
Simán okozhatja szülési utáni depresszió: annak is van krónikus formája. Nem fog elmúlni magától. Az meg hogy gyanús, ahogy fogalmazol, csak annyit tesz hogy nem diagnosztizált a nő.
2021. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!