Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Borderline anyától mire lehet...

Borderline anyától mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mi a véleményetek arról ha egy borderline anyuka 6 hónapos babája gyamugy által gyermekvedelem alá kerül a viselkedése miatt a babával és persze a szűk környezetével? Mire lehet számítani? Mivel hosszú évekbe tellik a javulás terapiakkal az idő alatt a gyerek személyisége is rá megy hiába van egy egészséges szerető apuka. Főleg az apuka is ki készül az anya viselkedésétől, a feszültség és türelmetlenségtől amit közvetít az anya a gyerek és környezete felé. Nincs türelme a babához, nem mutat felé olyan szeretet amit kellene sőtt sokszor indulatos is. Nagy világ felé szülei felé és interneten természetesen semmit nem mutat ebből csak a 4 fal között láttszik. Ki mit tenne az apa helyébe? Bíróság a gyerek fejlődése és biztonsága érdekében? Volt már valaki hasonló cipőben apukaként?

2021. dec. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
Benne vagyok pár face csoportban, ott nagyon sok probléma van szülés után. Van pár szakember is, terapeuta stb. Ők is azt javasolják hogy az anyának tolni kell folyamatosan azt hogy nincs rendben és segítség kell. Közben rá és a gyerekre figyelni, mert vannak esetek mikor életveszélyben van a gyerek. Viszont a probléma a legritkabb esetben oldódik meg sajnos... ugyanis a rokonság nem hogy nem segít csak betart. Aztan széthullik az egész, a gyerek mentálisan sérülni fog (ha elkeruli a fizikai abuzust) apa ellen nevelik a legapróbb részletekig, tiltják. Végtelen bírósági pereskedés stb. Nem akarok senkit elkeseríteni. De nem végződik jól szinte soha. A gyerekvállalás egy épp egészséges embernek is azért nehéz, egy mentális betegségben szenvedő embernek pedig kész gyötrelem.
2021. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
91%
Én ezért vallom azt, lehet megkövezni, de mentálisan sérült nő ne szüljön. Én sem fogok. Az én pszichiáterem legalábbis nem javasolta. Gyerek nélkül is van élet, egy sérült embernek gyógyulnia kell, nem kinevelnie még egy mentálisan beteg embert.
2021. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
31es pont itt tartunk hogy valamennyire már látja hogy baj van, épp milyen hangulatában van. De ehhez hogy be ismerje a pszihiáternél is és ne engem akarjon elásni mert ki forgatja a szavakat az kellett hogy a pszichiáter meg kért mutassak felvételt hogy tényleg igaz e amit mondok. És ezek után mondta azt hogy be kellene feküdni hogy teszteket tudjanak csinálni és pszichológus is tudjon foglalkozni vele. Csak most persze az ő családja semmit nem hisz el és az van mert hogy onnan nem engedik ki, meg nem tesz jót ha nem a gyerek mellett van, meg begyogyszerezik stb. De amikor már nem mer az ember elmenni dolgozni és ketten hagyni a gyerekkel akkor valami baj van.
2021. dec. 26. 22:46
 34/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy a büszkesége ér-e annyit, hogy a gyerek lelkileg, a végén még véletlenül fizikailag is sérüljön. A mentális betegség az egy dolog, a de a büszkeség és a szégyenérzet a problémák miatt az meg másik. Utóbbiakban komoly szerepe van a nem normális anyjának, lehet ő is tudja, hogy gáz van, csak a szőnyeg alá söprő típus, esetleg ugyanúgy beteg.

Azt pedig ne nyomjad, hogy el akarod venni tőle, lehet pontosan érti a szitut, hogy amint befekszik, az neked bizonyíték. Mélyen szeretheti a gyereket, a betegség ellenére, de a te hozzáállásod is romboló, így az életben nem fogja beismerni.

Azt nem mondtad, hogy honnan veszed, hogy konkrétan borderline. Ha jól értem nincs is még diagnózis...

2021. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
Voltunk pszihologusnal aki már csak egyéni vállalkozóként otthon fogad beszélgetésekre. Az ő véleménye az volt hogy az anyósnak lehet nagy problémája és így nevelt fel 3 gyereket és ezért rossz mind a 3 gyerekkel a viszonya. Elmondta milyen szemyiseg zavarok allhatnak elő de ő pontos diagnózist nem szeretne adni illetve nem is azért mentünk hanem egy kis lelki feltöltődés és jó tanácsok miatt. A befekvesrol természetesen sokat beszélgetünk ő is tudja valami nincs rendben. A legilyesztobb az üres tekintet a babára és hogy nem láttszik rajta lelkiismeret furdalas bárhogyan is viselkedik vagy viselkedett a babával. Azzal végképp nem tud együtt érezni hogy közben én min megyek keresztül inkább az van hogy én bántom mert nem értek eggyet vele hogy így tönkre megy a gyerek is és mi is. Nem bizonyíték kell hanem segítség hogy rendben legyünk. De attól félek nem hajlandó a gyerekért sem. És akkor meg mitévő legyek nézzem végig ahogy tönkre megy a gyerek is? Nem szeretném baja legyen se gyereknek se a páromnak mert szeretem. De már elviselhetetlen a viselkedése szinte minden nap. Azt nem látja mi a leg főbb probléma csak a következményeit. Mindent lenyelek kiabálás nélkül, rossz nélkül de azt nehéz hogy 10 percnél nincs több türelme a gyerekhez. Sem etetni sem altatni sem játszani vele. Mintha nem lelné örömét a gyerekben.
2021. dec. 26. 23:54
 36/55 anonim ***** válasza:
83%
Kis szívem, nem kellett volna egy ilyen kattant nőnek gyereket csinálni és már nem csesztél volna el egy ártatlan emberi életet! De ha már így elbaxtad, tess szíves asszonyt elrugdalni klinikai szakpszichológushoz, akinek az is a dolga, hogy diagnózist állítson fel személyiségzavarról, ha van.
2021. dec. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
86%
Tehát nem borderline, csak kiemelted a pszichológus felsorolásából, akinél max párszor voltatok, mert ez volt szimpi. Ad neked így tanácsot a hóhér, ha összevissza borderezel. Nagyon nem mindegy, hogy milyen mentális betegsége van valójában, a pszichológus is megmondta, hogy ennyiből nem diagnosztizál, akkor te miért?
2021. dec. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Papír szerint nem ad diagnózist de mivel erre gyanakszik ezért tanácsolta hogy kérjünk beutalot a pszihiatertol mért veszélyes is lehet magára is és a babára is.
2021. dec. 27. 07:27
 39/55 anonim ***** válasza:
83%
Persze hogy nem ad, hiszen nem orvos! Kapaszkodj meg, 3 pszichológust fogyasztottam el, egyik se vette észre a bordit sem a bipolárist. Ennyit érnek. Bölcsész társalkodónők, én ezért nem megyek pszichoterápiára, az orvosomnak is megmondtam. A pszichiáterem (aki orvos), már az elején tudta diagnosztizálni a betegségeimet. Figyelte a mimikámat, a beszédstílusomat,a testbeszédemet, az elmondott tüneteimet. Egy percet se feküdtem kórházban.
2021. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
86%

Már megbocsáss utolsó, de milyen alapon bölcsész társalkodónőzöd le a pszichológusokat? Nem kellene azért lenézni valakit, mert bölcsész. Én is az vagyok, a férjem meg orvos, közben ő mondta tegnap, hogy olyan nehezeket tanultam, és olyan kutatást kellett csinálnom, hogy azon még neki is gondolkodni kellett volna. Ha tudni akarod, én meg élből nem mennék pszichiáterhez, mert a legtöbb csak gyógyszert ír fel, tünetet kezel. Némelyikre a kisujjam sem bíznám. Arról nem is beszélve, ha egyszer elkezded a gyógyszert, életed végéig szedheted, függővé válsz. Ezért a normálisabb pszichiáter is pszichoterápiát javasol, ha van egy kis esze és persze türelme a beteghez. Bocs, de amikor a bölcsészeket lenézik, mélységesen kiadadok.

A kérdezőnek meg csak annyit tudok mondani, hogy valószínű az anya többszörösen is traumatizált, terhesség alatt is kellett volna, hogy legyen jele. Simán lehet szülés utáni depresszió, ami elhúzódott, nyilván az anyjával való rossz kapcsolata is nagy szerepet játszik ebben. Írtad, segítesz neki, vannak kettesben is programok. Ha depressziós az ember, semminek sem tud igazán örülni sajnos. A gyerek érkezése pedig a legstabilabb embert is kibillenti az egyensúlyából. Nekem is van egy kislányom, 4 éves lesz és ha nem ezt, de hasonlót átéltem. Mondjuk ott apa a fejébe vette, hogy a gyerek 3 éves koráig nem megyünk sehova, mert a gyerekkel nem lehet kirándulni. Aztán ha elindultunk, a gyerek a fele útig üvöltött, mintha nyúznák, mert be volt kötve és a lefoglalt szállást lemondtuk, mert apukának úri kedve úgy tartotta, hogy a gyereksírást nem akarja hallgatni. Nekem is szar anyámmal a kapcsolatom, de én teljesen meg is szakítottam vele. Nagyon depressziós voltam a gyerekem 2,5 éves koráig. Apával szétmentünk, én férjhez mentem. A gyerek is kigyensúlyozott. Én sem beszéltem hozzá eleget pl. Én végtelen ürességet éreztem, fásultságot. Mindent jól akartam csinálni. Amikor kezdődött a hozzátáplálás sokszor a sírás kerülgetett, hogy de miért nem eszik? Miből él egész nap? Ha napi 10-szer nem volt ki és visszapakolva a babaétel, kisedények, akkor egyszer sem. Amikor hazahoztuk a kórházból, anyám azonnal megmondta a tej színéről, hpgy ez nem tápláló, éhezni fog a gyerekem. Hát ki is lett anyám dobva.

Én jártam pszichológushoz, nem akartam gyógyszert szedni, de nagyon kemény munka volt. Én magam kértem a segítséget, mert éreztem, hogy egyre rosszabbul vagyok. A környzetemről meg annyit, hogy mindenki a babával volt elfoglalva, de érdekes az senkit sem érdekelt, hogy 47 kg voltam már csak. Majdnem anorexiás lett ettől a depressziótól.

Amin azóta is elgondolkodok, az az, hogy iszonyat teher van az anyákon. Ha nem beszélsz egész nap a gyerekhez szar vagy. Ha nem vagy boldog, mert gyereked van, szar vagy. Ha bemered vallani , hogy nem vagy anyatípus megölnének. De legyél toppon, mosolyogj, akkor is, ha hónapok óta 3 órákat alszol. Meg hát szoptass, mert milyen anya az olyan, aki nem képes még szoptatni sem...

2021. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!