Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van aki tényleg megbánta hogy...

Van aki tényleg megbánta hogy nem lett gyereke?

Figyelt kérdés

A szüleim fojtón ezzel nyomasztanak.

25 vagyok mikor lessz már gyerek nekik ennyi Idősen már jött a második.


25f



#gyerek #Gyerek nélküli öreg kor
2021. nov. 17. 08:44
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
89%

"Nagyon más lesz a válasz, ha valaki 60-70 évesen ismeri be (itt nem fogja, lehet magának sem), hogy jobb lett volna gyereket vállalni, mert akkor nem érezné magát egyedül, nem unatkozna, lenne unoka stb."


Sok idős így is magányos. Az hogy valakinek van gyereke, unokája, nem azt jelenti, hogy jóban vannak, hogy összejárnak. Ráadásul sokan nem is egy városban, nem is egy országban, nem is egy földrészen élnek.

Nekem is mondtak már ilyet, hogy jaj, majd egyedül leszel, nem lesz, aki ápol. Na, aki ezt mondta, azt én ápoltam műtétje után, mert a gyerekei nem tették meg.


Ne csináljunk úgy, mintha csak az lehetne boldog, akinek gyereke van. Meg, hogy akinek van, azok mind boldogok. Rengeteg borzalmas család van, nagyon rossz kapcsolatokkal, sokaknak semmilyen meghitt viszonya nincs a családtagjaival.

2021. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
81%
Nekem egy kolléganőm mondta mindig, hogy ő pihenni jár a munkahelyre. Egy 3 éves és egy tini gyereke volt. Pedig a munka sem volt könnyű, heti 6 nap, napi 8-10 órát talpaltunk, rengeteg emberrel kellett kommunikálni, nagy pénzforgalom, szóval odafigyelést igényelt és fizikailag, szellemileg sem volt könnyű. De ő pihenésnek élte meg, számomra ez mindent elmond. És nem volt vaskalapos anyuka akinél mindennek élére állítva kell lenni.
2021. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 Senior Séf ***** válasza:
87%
Neten ilyet kérdezni? Itt mindenki boldog, mindenki jól csinált mindent, senkinek nincs mit megbánnia.
2021. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
86%
Én tényleg nem bántam meg. Látom a környezetemben, hogy mi az, amiről úgymond "lemaradtam", hát azért nem kár. Eléggé magamnak való vagyok, a férjemen kívül senkit nem viseltem volna el hosszú távon a közelemben.
2021. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
89%

"Neten ilyet kérdezni? Itt mindenki boldog, mindenki jól csinált mindent, senkinek nincs mit megbánnia."


Pedig pont neten arc nélkül lehetne bevallani, nem?

2021. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
70%

30on túl vagyok, és egyáltalán nem bántam meg. még mindig nem akarok.

mindig is femimin „férfi” voltam, apa sosem akartam lenni, a gyerekeket kifejezetten fárasztónak tartottam.


a gondolattól is rosszul vagyok, hogy olyan életet éljek, mint sokan errefelé: gyerek lepasszolva a nagyszülőkhöz, irány a munka, délután értük stb.

látom a fiatal szomszédjaink is mennyi szabadidejét leköti a pár éves gyerek, nekem ez egyszerűen nem menne, így is leszek vagy 40, mire összerakom az életem.

nem vágyom kertes házra, családi életre. bőven elég lenne egy kis lakás vmi normális környéken.


egyébként kérdezi, nyugi, lesz sokkal rosszabb is :D ahogy közeledsz a 30hoz, egyre jobban vegzálni ezzel.

nálunk anyám folyton ezzel, a nagyszülők szintén. egy pillanatig nem gondolnak bele, h esetleg más életre vágyom, ők (déd)unokázni akarnak, és kész, legyen akkor gyerekem :D viccesek az emberek.

aztán majd meglepődnek, ha „kicsivel” messzebb költözöm, h ne tudjanak csak úgy meglátogatni.

egyébként meg ebben a világba nem tudom, hogy érdemes-e gyereket vállalni.

2021. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
22%
46, így megideologizálni, hogy senki se fekszik le veled…. :D :D
2021. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
63%

47/47


mármint nők? nőkkel nem is akartam soha.

2021. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
76%
Ja, mert aki nem akar gyereket az ugye nyílván csak egy rossz, undorító, ronda, beteg elme lehet, aki a kutyának sem kell.Ez a mentalitás is undorító. De ha én mondjuk most azt mondom, hogy csak a hitelek miatt a pénzért válaltatok gyereket, ha nő vagy pedig azért, mert büdös a munka illetve tuti így akartad megtartani a párodat, akkor egyből felháborodnátok. 29N.
2021. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
A 8-9-es válaszadó vagyok (44/F). Az jut még eszembe, hogy 25 évesen (mikor az első diplomámat szereztem, és az izomcsúcsomon voltam) is rosszul esett az ilyen típusú vegzálás, meg így közel 45 évesen is. Bár az időből is kifutok lassan. Hiába mondom a közel 85 éves édesapámnak, hogy ott a bátyámtól a három unokája, neki az erre a válasza, hogy tőlem szeretne. Fura, de a 73 éves édesanyám sosem hozta fel a kérdést.
2021. dec. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!