Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van aki tényleg megbánta hogy...

Van aki tényleg megbánta hogy nem lett gyereke?

Figyelt kérdés

A szüleim fojtón ezzel nyomasztanak.

25 vagyok mikor lessz már gyerek nekik ennyi Idősen már jött a második.


25f



#gyerek #Gyerek nélküli öreg kor
2021. nov. 17. 08:44
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kérdés majdnem naponta felmerül. Egy 25 éves fiatalembert ezzel vegzálni egyszerűen ostobaság. Ennyi idős korban még mindenki a karrierjét építi, exisztenciát teremt, talán még hosszútávú párkapcsolata sincs. Gyereket nem gyártunk ész nélkül a világra, ahhoz meg kell teremteni a feltételeket. Ami az anyagiak mellett a legfontosabb, az két egymást szerető és támogató ember, akik közös elhatározásból szeretnének gyereket. 25 évesen ennek még nagyon az elején vagyunk.

N

2021. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim válasza:
79%
37 éves férfi vagyok. Szeretem a gyerekeket amíg nem kell minden nap minden percében velük lenni. Asszonynak van egy nagylánya, amikor összejöttünk elhintette párszor hogy akarna tőlem gyereket, én viszont nem szeretnék. Elmondtam, hogy van nővéremnek, bátyámnak, ha akarunk babázni elmegyünk hozzájuk, de a fejemben lévő noteszban csak gyűlnek és gyűlnek az ellenérvek a gyermekvállalás ellen. Biztos önzőség de mondtam az asszonynak, amit pelenkára vagy egyéb dolgokra költenénk azt inkább utazgassuk el, hiszen ebben a hatalmas világban olyan keveset látunk és olyan gyorsan megyünk el. Rengeteg érv van a gyerekesek mellett de mi nem ebbe a kategóriába tartozunk.
2021. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
94%
Én még nem beszéltem olyan tudatosan gyereket nem vállalóval aki megbánta volna. És ennek a fordítottja is igaz. Aki tudatosan vállal, sokkal kisebb arányban bánja meg, mint aki csak beleugrik. Az akinek nincs gyereke de világ életében a vágya volt, csak nem talált hozzá partnert, nyilván megbánja, mint az az ember is aki imád bulizni, utazni, magával foglalkozni csak becsúszott a baba. Jó lenne, ha mindenki tudatosan vállalna, vagy nem vállalna és befejeznénk az egymás életébe való belepofazást.
2021. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
89%

"Nagyon más lesz a válasz, ha valaki 60-70 évesen ismeri be (itt nem fogja, lehet magának sem), hogy jobb lett volna gyereket vállalni, mert akkor nem érezné magát egyedül, nem unatkozna, lenne unoka stb."


De itt azt bánja meg, hogy nincs valaki, akinek "kötelező" őt látogatnia, szórakoztatnia. Nem azt bánja meg, hogy nem töltötte az életét gyerekneveléssel.

2021. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

34. Pontosan.

Ne azért vállaljúnk már gyereket hogy, legyen egy ingyen ápolónk öreg korunkra ha kérhetem.

2021. nov. 17. 12:59
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Én meg nem merek szülni ebbe a világba. Félek hogy ettől roszabb lesz, anyagilag mindenhogy gallyra vágnak minket vírus kapcsán. Ott vagyok korban, lehetne meg lenne hova is (még...). Mondják nekem meg bánom ha nem lesz. Lehet megbánom és a régi normál esetben azt mondtam majd olyan 32 évesen. De most még másik autót sem merek venni, semmit. Milyen élete lesz annak a gyereknek is ha megszülöm? Szegényeket úgy sajnálom most is, maszkban ülnek szegények, rájuk erőltetik a szemétségeiket és ők nem is értik az egészet, hogy miért..

Elmennek a fenébe... és akkor szüljön az ember nyugodtan meg vállaljon nyugodtan gyereket. Most??? Hát én nem tudok. És nem tudom mi lesz és ha nem lesz megbánom e.

2021. nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hamar felejtenek az emberek. Nem emlékeznek a kedves szülők, hogy tavaly telebőgték a fórumokat, hogy de szar otthon a saját gyerekeikkel? Emlékeztesd őket.


Egy amcsi fazont twitteren hülyére röhögtek, mert leírta, hogy felfogjuk mi gyerekmentesek, hogy négy hónapja csak ő és az asszony vigyáznak a saját gyerekeikre? Úgy írta, mintha letaglózta volna, hogy a gyerekeik velük élnek.

2021. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
44%

En 40plusz vagyok no.

Egy gyermektelen part ismerek, akik idosek voltak mar, nem.lett gyerekuk es beszelt rola a neni. O elmeselte, miutan a ferje 2 ev alatt, sok sok szenvedessel rak miatt elhunyt, hogy banja mar, hogy megse vallaltak gyereket. Elmeselte eloszor ő nem akart, hogy elobb a fiatalsag, a vallalkozas, aztan a ferje nem akart, hogy mert a munka, a vallalkozas, utana meg megintcsak o nem akart, mert mar kifutott az idobol (elmult 40) felt a veszelyektol (akkoriban nyilvan az eü stb rosszabb volt).

Amikor en megismertem oket, kozosen utaltak a kisgyerekeseket, kerdezgettek a 40 koruli babat varo ismeroseik minek akarnak iylen keson gyereket blabla. Aztan beteg lett a bacsi. A neni amikor meselte hogy gyakorlatban sose egyszerrw akartak gyereket es ezen csuszott el a gyerekvallalasuk, elmondta most amikor a ferje beteg lett jottek ra, hogy mennyivel mas lehetett volna az eletuk es megiscsak jo lett volna valaki, akire hagyhatjak a vallalkozast, akit ok nevelnek (olyanna amilyennek sueri tuk egy normalis gyereknek lennie kell) stb.

Annyit mondott a vegen a neni, hogy errol sose beszelt meg senkinek es orul, hogy nem hallgattunk rajuk, amikor azt kerdeztek minek nekunk gyerek es megdicserte az akkor kicsi gyer.ekem milyen szepen utazik a tomegkozlekedesen es hogy vigyazuak ra.

2021. nov. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
79%
Nem bántam meg és minél több embert látok szabadidejében a gyerekével foglalkozni vagy róla mesélni, annál biztosabb vagyok a dolgomban. Persze, kötelező a gyerekmenteseknek odafosni, hogy ez milyen csodálatos dolog és enélkül nem élet az élet... Közben női csoportokban meg szülőséggel kapcsolatos posztok alatt olyan életekről olvasol és olyan hétköznapokról, amik mellett a rosszabb időszakaid egy kellemes hétvégi nyaralásnak tűnnek.
2021. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
80%

"megiscsak jo lett volna valaki, akire hagyhatjak a vallalkozast, akit ok nevelnek (olyanna amilyennek sueri tuk egy normalis gyereknek lennie kell) stb."


Szóval egy újabb öncélú eszköz, ami egy szinten van a "Miért nem a Hufnágel Pistihez mentem feleségül" dumával. Ahogy a 34 írta, azt bánja meg ilyenkor az ember, hogy nincs, aki pesztrálja. Nyilván kellemesebb lett volna, ha a haldokló társad mellett a gyerekedre tudsz támaszkodni, ha már barátaid és rokonaid nincsenek rajta kívül, de ez sem arról szól, hogy a gyerek kell. Csak a szolgáltatás, amit nyújt.

2021. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!