Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbánta valaki, hogy nem...

Megbánta valaki, hogy nem lett saját gyereke? A páromnak már van egy.

Figyelt kérdés

Boldog vagyok a kislánnyal, 7 éve vagyunk együtt az apukájával. 3 éves volt amikor összejöttünk, egy hetet velünk van, egy hetet az anyukájánál. Ezt még most is tökéletesnek érzem. Van is, meg nincs is :) Van időnk egymásra, barátokra. Közben mégis van egy "gyerekünk". Nagyon szeretem. Ő is engem. A párom nem akar több gyereket, már csak anyagi szempontból sem, neki akar mindent megadni, illetve hogy mi úgy éljünk hogy az kicsit átlag felettinek mondható talán. Megértem, én is egy gyereket terveztem mindig, hasonló okokból.

Szóval most így jó, de kérdezgeti mostanában (esküvő előtt állunk), hogy biztos nem fogom e megbánni. Erre azt mondom, hogy nem. Így is érzem.

De kíváncsi lennék, hogy később 40-50 évesen nem bánta meg valaki, hogy nem született sajátja?



2013. jan. 3. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Én 40 éves vagyok. Van egy fiam akit imádok.. Amikor fiatal voltam úgy voltam vele, hogy 1 gyerek bőven elég. 12 éve élek boldog házasságban.(második házasság) A férjem az első nap kijelentette, hogy ő soha nem akar saját gyereket. A fiamat imádja, de ennyi elég is neki. Mi is átlag felett élünk, és sokáig én is elvoltam így édes hármasban. Ma hogy én 40 a fiam 20 éves néha-néha bánom hogy nincs egy lányom.. Néha eszembe jut hogy milyen jó lett volna ha lenne egy lányom. Imádom a fiam de ő magabiztos, önálló, és nincsen benne azokban a női dolgokban.. Olyan jó lett volna ha mondjuk ma 16-17 éves lányomat kényeztethetném, eljárhatnék vele szoláriumba, meg minden nőies helyekre.. Bizony mostanában bánom, de már 40 évesen nem szülnék.. Nem szeretnék a nagymamája lenni egy tinédzsernek..
2013. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35 éves kor körül szoktak a nők ezzel kapcsolatban bepánikolni.
2013. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor tipikus nő vagyok, mert 34 vagyok :) Bár még nem pánikoltam be.
2013. jan. 3. 22:11
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

első vagyok.

Vajon miért lettem lepontozva??

2013. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azért pontoztak le, mert nem biztos, hogy kislányod született volna, és így visszatetsző az, amit írtál.

Egyébkét szerintem 40 évesen is szülhetsz. Az ilyen idős ismerőseim visszafiatalodtak a gyerekükhöz.

2013. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Azért lettél lepontozva, mert 40-50 évesen manapság egy nő nem számít már öregnek egyáltalán. És a gyerekvállaláshoz sem. Sőt még egy 60 éves sem. Ez azon múlik, mennyire tartod rendben magad, mennyire adsz a külsődre, mennyire vagy tájékozott, nyitott a világra. Manapság már pont hogy nem 20 évesen szokás szülni, mint ahogy nálad alakult anno...
2013. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Hát ahogy manapság elnézem a velem egykorú harmincasokat...lombikbébiprogramra szokás járni, meg évekig tartó hormonkezelésekre...Ahogy elnézem magamat, tök felesleges volt évekig megszakítással védekezni, mert 1 éve nem védekezünk sehogy és mégse esek teherbe. Lassan 35 vagyok, úgy tűnik van még sok időm az 50-ig:) Amúgy nem vagyok kétségbe esve, mert idegesítenek a gyerekek és cseppet sem vágyok gyerekre, csak a párom. Hogy később bánni fogom-e? Már nem hiszem. 20 évesen még odavoltam minden kis taknyos gyerekért...De elmúlt és 15 éve nem változik. A világból is ki tudna kergetni a legtöbb gyerek.
2013. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

első vagyok---

szóval azért lettem lepontozva mert visszatetsző az hogy sajnálom hogy nem szültem egy kislányt??

Vagy mert 40 évesen már nem szülnék. Nos, érdekes felfogás van egyeseknek. Igen, 40 éves vagyok. A férjem fiatalabb nálam, csinos, vagyok, ápolt, fiatalos vagyok.Túrázom, konditerembe járok, úszni járok, és minden évben a barátokkal Európán belül motoros túrákra járok. Imádom a száguldást. A fiammal szoktunk sokszor elmenni többed magunkkal motorozni. Nem mondható el rólam hogy korosodom.. Én azért nem vállalnék több gyermeket, mert már nem tudnék sok időt eltölteni a gyermekemmel akármilyen nemű lenne. Azért nem hiszem hogy 60 évesen lenne türelmem egy 18-20 éves emberhez aki éppen ízelgeti a felnőtt kort.

De megértem hogy a mai 15-18 évesek így gondolkodnak.. Tiszteletben tartom, csak éppen én másképp gondolom..De ettől még nem pontozok le senkit, mert azt már gyerekes viselkedés lenne részemről..

2013. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Az én anyám 41 éves volt amikor szült. Én 20 évesen képtelen vagyok anyámmal egy hullámhosszon lenni. Kedves, aranyos, szeretem, de túl nagy a korkülönbség. Barátom 21 éves. Az anyja 40 éves. Sokszor irigylem őt, hogy milyen jó kapcsolat van köztük. Keresztnevén szólítja, jókat nevetnek, mindent meglehet vele beszélni, és képes haladni a mai korral. Az én anyám a múltban él..Bár igyekszik, de mindig az jön vissza, hogy az ő idejében így az ő idejében úgy volt..

Én sem szülnék úgy hogy hatalmas korkülönbség legyen köztem és a gyerekem között.

20/L

2013. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

1. Nem pontoztalak le.

2. A kislányon van a hangsúly. Hogy eszedbe sem jut, hogy kisfiú is lehetett volna a második.

3. 26 éves vagyok.

4. Mint mondtam, az ismerőseim mind fiatalosabban gondolkodnak, viselkedek, nem türelmetlenek a későn született gyermekükkel.

2013. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!