Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbánta valaki, hogy nem...

Megbánta valaki, hogy nem lett saját gyereke? A páromnak már van egy.

Figyelt kérdés

Boldog vagyok a kislánnyal, 7 éve vagyunk együtt az apukájával. 3 éves volt amikor összejöttünk, egy hetet velünk van, egy hetet az anyukájánál. Ezt még most is tökéletesnek érzem. Van is, meg nincs is :) Van időnk egymásra, barátokra. Közben mégis van egy "gyerekünk". Nagyon szeretem. Ő is engem. A párom nem akar több gyereket, már csak anyagi szempontból sem, neki akar mindent megadni, illetve hogy mi úgy éljünk hogy az kicsit átlag felettinek mondható talán. Megértem, én is egy gyereket terveztem mindig, hasonló okokból.

Szóval most így jó, de kérdezgeti mostanában (esküvő előtt állunk), hogy biztos nem fogom e megbánni. Erre azt mondom, hogy nem. Így is érzem.

De kíváncsi lennék, hogy később 40-50 évesen nem bánta meg valaki, hogy nem született sajátja?



2013. jan. 3. 21:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
Azért 40 felett már igazán nem kell szülni.Akármilyen fitt jól néz ki valaki.Még,hogy vissza fiatalodik egy kisgyerektől.Úgyan már.Van a környezetemben elég idős anyuka aki tiszta idegbeteg a kicsitől.na meg itt fáj ott fáj amott fáj.Szerintem bánni fogod,igy sosem tudod meg ki lehetett volna belőletek...Más anyának lenni, meg más anyjának lenni
2013. jan. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem bántam meg.


Ha te tudod, hogy nem vagy anyatípus, és nem akarsz gyereket, akkor tartsd magad ehhez; nem kell hallgatni olyan emberekre, akik szögesen más tipusúak, mint te és csak magukból indulnak ki. Ők szoktak károgni, hogy "majd megbánod később!". Ők bánnák meg, és azt képzelik, hogy mindneki más olyan, mint ők, úgy érze és gondolkodik, mint ők. Hát nem.


Éppenhogy azt bánnád meg, ha annak ellenére szülnél, hogy nem vagy anyatípus vagy nem akarsz gyereket. És elmondhatatlan és jóvátehetetlen pszichés károkat okoznál annak a kis embernek, akit akaratod ellenére szülnél meg.

2013. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nézd, tök mindegy, hogy itt mit írnak! Ez a te életed! Valószínűleg erősen dolgozik benned a kérdés, ezért írtad ki!

inkább azt tisztáznám vele, hogy mi lesz akkor, ha meggondolod magad és mégis szeretnél sajátot! Azért az életben ilyet kijelenteni, hogy te ezt vagy azt biztosan nem fogod megbánni, elég nagy bátorságra vall! Minden változik!

2013. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az a "baj", hogy azok, akiktől tanulhatnánk, akik elmondhatnák, hogy mit tanultak az élettől, mit bántak meg és mi az amiért megérte, ők nem ülnek számítógépek előtt. Legalábbis a többség nem. És az a baj, hogy személyesen pedig ritkán adódik olyan élethelyzet, hogy ilyen kérdést feltehetnénk/fel mernénk tenni nekik.
2013. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A párom felesége elhunyt szüléskor. Fél éves volt a kislányuk, mikor megismerkedtünk, másfél, mikor egymásba szerettük. A kislány tudja, hogy nem én vagyok az édesanyja, de mégis anyának szólít, mellettem nőtt fel. Nekem ez bőven elég, soha nem bántam meg, hogy nem született saját gyermekem, pedig a "kis"lány is 25 éves már.
2013. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!