Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki megbánta,...

Van itt olyan aki megbánta, hogy olyan nővel/férfival jött össze akinek van már gyereke?

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az én férjemnek volt már egy kicsi gyereke, mikor mi összejöttünk. Pár évig, kv 2-3 évig sok konfliktus volt miatt közöttünk, de ez mind az én hiúságomból adódott. Utólag visszatekintve nem volt jogos a morcogásom, d akkor még nem volt gyerekem, nem is igazán fogtam fel mit jelent egy gyermeki lélek. Már 12 éve együtt vagyunk, de nem bántam meg, főleg nem a gyerek miatt.
2014. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Arra vigyázz, ha nagyon megszereted a kisgyereket és mondjuk különmentek, az olyan lesz mintha a saját gyerekedet vesztetted volna el, annyira fog fájni. Tehát nem csak egy embert vesztesz, hanem 2-t.2x annyira fog fájni neked és baromira padlóra fog küldeni.. Igy kezdj bele bármibe is, ha még az elején tartasz.
2014. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudod magadról, hogy nem vagy erős, amolyan nagyon túlélő tipus, akkor bele se kezdj.
2014. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem viszonylag friss kapcsolatom van, amihez jár 2 gyerek is plusszban. Egyelőre nem bántam meg, mert nagyon szeretjük egymást a párommal, bár sokszor nehéz ahhoz alkalmazkodnom nekem is, hogy neki mindig a gyerekei lesznek az elsők. Viszont azon is elgondolkoztam ha nem lennének, ő sem az az amber lenne, akibe beleszerettem... ez így kerek. Hogy mit hoz a jövő, még kérdéses.
2014. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

szerintem nincs jelentősége hogy van-e gyereke az illetőnek vagy sem.


egyik haverom befogadott egy nőt egy kisgyerekkel. évekig éltek együtt, majd egyik napról a másikra lelépett a nő a gyerekkel, és a bútorok jelentős részét is magával vitte. (szó nélkül, srác elment dolgozni és üres lakásra jött haza. azóta nem tudta elérni a nőt)

ez volt a hála, hogy gyerekkel együtt befogadta a saját lakásába.


tehát hálát ne várjál, hogy gondját viseled más gyerekének.


részemről macerás ha gyereke van a nőnek. nem lehet miatt normális párkapcsolatot élni. egyből belecsöppensz a családba, ami nem biztos hogy egészséges a kapcsolatra nézve. én így látom.

2014. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm járt így. Közte és a gyerek között alig 10 év a korkülönbség. A gyerek kiskamasz és szívből gyűlöli, de tényleg. Ott tesz keresztbe nekik, ahol tud. Például egy percre se hagyja őket egyedül, éjszaka is rendszeresen beront. Amikor kiderült, hogy kettesben akarnak nyaralni, addig hisztériázott, amíg őt is elvitték, nagyon romantikus.. a barátnőm borzasztóan szerelmes, ezért már három éve tűri a dolgot, de egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy kibírják, amíg kinő a gyerek a kamaszkorból.
2014. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Huha eléggé változatos a vélemény erről.Szóval azért a többség nem nagyon járt jól.

Köszönöm a válaszaitokat.

Várom mások véleményét is!

2014. jan. 16. 15:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is 10 évvel fiatalabb nálam a férjem lánya.Nem volt vele soha problémám. Az elején az anyja által volt némi feszültségkeltés, de miután nem reagáltam rá, szerintem megunhatta és leszállt rólam.


A lánnyal jól kijövök, komolyabb nézeteltérésünk még nem volt az elmúlt 8 évben.


Az együtt töltött idejüket pedig mindig is tiszteletben tartottam, de el is tudtam foglalni magam addig. Most már fiatal felnőtt, így inkább a barátaival/partnerével van,az apa-lánya napok emiatt ritkultak csak - inkább telefonon beszélnek.

2014. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem lelki alkattól függ. Én sosem jönnék össze olyannal akinek gyereke van. Sajnos nem tudnám tolerálni más gyerekét. Egyszer-kétszer előfordult, hogy randiztam elvált férfival, de amint kiderült, hogy gyerek is van, rövidre zártam. Ez nagyon ember-, és személyiségfüggő. Nekem nem kell más gyereke, még heti egyszer sem. :) Jobb így, mintha konfliktusok lennének belőle később.


Szerintem ilyenkor érdemes ezeken a kérdéseken elgondolkodni:

- Kénytelen tartani a kapcsolatot az exfeleségével


- A gyerek sokszor elsőbbséget fog élvezni veled szemben. Hiába beszéltek meg valami estére, ha a gyerek beteg, ő lesz az első. Gyerekes pasinak felelőssége van.


- Karácsonykor, ünnepekkor itt is, ott is lesz egy kicsit. Ha lesz közös gyereketek, akkor is.


- Ha lesz közös gyereketek, ő sem élvezhet elsőbbséget a másik gyerekkel szemben. Meg kell osztani a figyelmét.


- Sokat lesz nálatok a kisgyerek. Neked is kell róla gondoskodod


- Fennáll a veszély, hogy az exfeleségnek nem leszel a szíve csücske


Ha valamelyik pontot úgy érzed nem tudod elfogadni, én a helyedben nem mennék bele. De neked kell tudni, mennyit tudsz toleálni. :)

2014. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Párom elvált, van egy fia, aki a kezdetektől velünk lakik. Anyukához jár láthatásra.

Így én nevelem, már sulis, tanulok vele. Olyan a kapcsolatunk, mint egy anya-fiú kapcsolat, anyának is hív. Senki nem kényszerítette erre, és nem volt szívem rászólni, hogy nem vagyok az anyja. Nemsokára megszületik a kis tesó is, már nagyon várja.

És nem, nem bántam meg, mert lett egy jólelkű, aranyos, szeretettel teli fiam, aki sok mindenre megtanított, így van némi fogalmam a gyereknevelésről is. Nem mondom, hogy probléma mentes volt, de így egy olyan kötelék van köztünk, amit senki nem tud elszakítani. Még az anyuka sem.

Amúgy több, mint 4 éve vagyunk együtt.

2014. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!