Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Morálisan mennyire elfogadhata...

Morálisan mennyire elfogadhatatlan ezt hazudni a szülőknek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék hazalátogatni Karácsonyra, mivel nem bírnám ki abban a toxikus környezetben. Anyám egyébként nárcisztikus, hisztrionikus személyiségzavarral, és amikor találkozunk is, én 10 perc után rosszul vagyok. Mivel idén meg szeretném tartani a lelki egyensúlyomat, és pihenni szeretnék az ünnepek alatt, arra gondoltam, hogy kitalálom, hogy bokatörésem volt decemberben és ezért nem tudnék utazni. Tavaly a koronavírus miatt nem volt nehéz dolgom, idén viszont nem kenhetem a járványra, mert az már lecsengett.


Egyébként Bécsben élek, a szüleim pedig Magyarországon.


2021. okt. 23. 04:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
22%

20!


Persze, persze, mert mindenki hulye, ugye.

2021. okt. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
88%
Szeretnék olyan lenni, aki nem érti. :)
2021. okt. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
74%

#22, én is.


#21, üsd be a keresőbe, hogy "szárnyas majmok". Hátha megérted, hogy egy nárci mire képes. Feltéve, ha érdekel. Ha nem érdekel, az is rendben van. De amíg nem jártál a másik ember cipőjébe, úgy kérlek, ne ítélkezz..!

2021. okt. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
16%
Mindenesetre azt olvastam, hogy ha hanyatt fekszel az ágyon, lelógatod a fejed és úgy telefonálsz, betegnek fog tűnni a hangod.
2021. okt. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
36%
Nem írtad, hogy függsz-e töle anyagilag, vagy a saját lábadon állsz.
2021. okt. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
87%

"Tavaly a koronavírus miatt nem volt nehéz dolgom, idén viszont nem kenhetem a járványra, mert az már lecsengett."


Nem csengett le, nyugodtan rákenheted.

2021. okt. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
75%
Miért kell hazudni? Nem mész és kész? Egyébként minek tartod velük a kapcsolatot, ha ennyire toxikusak?
2021. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
66%
Felnőtt létedre úgy viselkedsz, mint egy dedós.
2021. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak a praktikum oldaláról nézzük, akkor is jobb igazat mondani. Mert jó, idén eltörik a bokád, mi lesz jövőre? Vagy akármilyen más családi ünnepkor? Előbb-utóbb úgyis feltűnik, hogy mindig van kifogás. És az olyan szánalmas. (Nálunk is volt ilyen a családban. Nem "zavart", előre tudtuk, hogy mindig ki fogja húzni magát valamivel; de mindig is szánalmasnak tartottam. Egyszer aztán megszakítottuk vele a kapcsolatot és annyi.)
2021. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
84%
Én azt mondanám,hogy koronás vagyok. Illetve ki tudja,hogy akkor milyen beutazási szabályok lesznek. Szerintem ne agyalj ezen, majd spontán kitalálsz valamit, ha épp aktuális lesz.
2021. okt. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!