Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Morálisan mennyire elfogadhata...

Morálisan mennyire elfogadhatatlan ezt hazudni a szülőknek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék hazalátogatni Karácsonyra, mivel nem bírnám ki abban a toxikus környezetben. Anyám egyébként nárcisztikus, hisztrionikus személyiségzavarral, és amikor találkozunk is, én 10 perc után rosszul vagyok. Mivel idén meg szeretném tartani a lelki egyensúlyomat, és pihenni szeretnék az ünnepek alatt, arra gondoltam, hogy kitalálom, hogy bokatörésem volt decemberben és ezért nem tudnék utazni. Tavaly a koronavírus miatt nem volt nehéz dolgom, idén viszont nem kenhetem a járványra, mert az már lecsengett.


Egyébként Bécsben élek, a szüleim pedig Magyarországon.


2021. okt. 23. 04:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
A bokatörést én inkább hanyagolnám. Viszont a covid még nem csengett le, mondhatod nekik, hogy karanténban vagy, mert elkaptad. (És hogy ne aggódjanak, csak egy kicsit köhögsz.)
2021. okt. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt vagy, mégis gyerekesen viselkedsz. Én 5 éve nem voltam otthon karácsonykor, pont leszarom kinek tetszik, kinek nem. Úgy csinálom ahogy nekem jó, kényelmes.
2021. okt. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%

A hazugság nem vezet semi jóhoz.

Mi történe ha nyíltan megmondanád nekik mit szeretnél? Nem foghatnak fegyvert a fejedhez már pedig gyere haza. Max kicsit megsértödnek azt megnyugszanak. Nyugi ez miatt nem számítják meg veled a kapcsolatot.


Pl én 7 éve költöztem el otthonról és azóta nem meggyek karácsonyra haza. Egyenes megmondtam miért. Elöször mérgesen sértődöttek voltak, de mára megnyugodtak és elfogadják a szitut.



De azért arra figyelj ha karácsonykor nem is de máskor látogass haza! Akármilyenek is akkoris a szüleid!

2021. okt. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
A nárcisztikust leszerelni csak közönnyel, ignorálással lehet. Mondd, hogy nem mész haza karácsonyra, mert nem éri meg az erőfeszítést az egész, meg a légkör is borzalmas, te nyugalmat akarsz. Brutál dühös lesz, de ezzel nem rud mit kezdeni. Ha őrjöng a telefonba, csak hümmögj. Ühüm. Aha. Oké. Most leteszem, anyám, szia. Még dühösebb lesz, de ne érdekeljen.
2021. okt. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
72%

A nárcizmus egy személyiségzavar. Rohadt nehéz tenni ellene.


A hazudozás viszont az egyén döntése, és undorító. Ennyit rólad.

2021. okt. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%

Anyu, nem akarok hazamenni, hiszen te is tudod, hogy nem jó a kapcsolatunk. Ez az, amit egy normális ember mondana. Dehat uyge nem mindenkinek megy ez, hazudozni egyszerűbb.

Magamból kiindulva, én mondjuk a gyerekem törött bokájára úgy reagálnék, hogy mennék hozzá én. Ha kiderülne, hogy hazudott, onanntol nem létezne a számomra. Ha elmondaná, hogy nem akar jönni, mert akármi, akkor elgondolkodnek azon, amíg mondott és valószínűleg megpróbálnak fajta változtatni.

2021. okt. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
Minek akarsz hazudni? Felnőtt ember elintézi azzal, hogy volt 20+ szar karácsonyom veled, nem kell még egy. Ezzel a további évek hazudozásait is megelőznéd.
2021. okt. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

Aki azt momdja, hogy ezt könnyen el lehet mondani, annak nem nárcisztikus az anyja, és nem tudja, miről beszél.

Én nem hazudnék ekkorát, mert fölösleges hazugságspirálba keveredni.

Mondd hogy rád osztották idén az ügyeletet, dolgoznod kell.

Vagy hogy meghívtak oda valakihez és hogy el akarod kerülni a pcr tesztes bonyodalmakat, stb. úgyhogy maradsz.

2021. okt. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
28%

8!


Aztán miért nem lehetne kknynen elmondani? Eleve nem szemtől szemben állnak, hiszen megcsak nem is egy országban élnek. Felhívja telefonon, ír egy emailt vagy egy levelet, ha anynyira nem meri ah arcába mondani.

2021. okt. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
21%
Mert az otthoniakon bosszulja meg.
2021. okt. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!