Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha te lennél a gyerekünk, mit...

Ha te lennél a gyerekünk, mit választanál?

Figyelt kérdés

1, felnőttkori anyagi biztonságot egy tehermentes saját kis lakás képében


2, testvért akivel a fentit meg kell majd osztani és boldogulni ahogy sikerül a lakás árának feléből amiből nem jön ki még egy tehermentes lakás.


Egy gyereket tervezünk a fenti 1-es feltételekkel, de sokan zaklatnak a testvér témával amit bár bírnánk anyagilag (fizikailag egyelőre passz, előbb meg kell látni, hogy megy egyel) felnőttként való elindításhoz a mai viszonylatokban szerintem jobban járna egykeként. Nekem viszont nincs tesóm, fogalmam sincs, hogy mennyire hiányzik vagy sem az életemből, a két lakás viszont a páromnak és nekem is a testvérnélküliségből adódóan van nagyszülői örökségből. (szüleink is egykék akinek mindenük megvan, ezért mi kaptuk meg a nagyszülői örökséget), mások viszont nagyon érvelnek a testvér mellett, hogy az mennyire jó dolog.


Ti melyiket választanátok, ha lehetne?


2021. júl. 18. 12:51
 81/93 A kérdező kommentje:

Nekem a legjobb barátnőm és a bátyja pont egy jó sorsfordító példa.

Ők tipikus legjobb tesók voltak, kis korkülönbséggel, egymást mindig segítő és támogató legjobb baráti viszonyban. Ugyan annyi induló tőkét kaptak az élethez, vettek belőle egy-egy ugyan olyan lakást hitelre. Eddig minden fantasztikus volt közöttük, majd a barátnőm 27 évesen várandósan férjhez ment, a férje pedig önerőből épített nekik házat és vettek vadi új kocsit 13 millióért. Na itt elszakadt az a baromi erősnek vélt testvéri cérna. A srác már az unokaöccse keresztszülőségét is alig akarta elfogadni, azóta pedig egyetlen összejövetelen sem találkoztam vele és a párjával, holott mindig mindenhol ott voltak. Az irigység felülkerekedett és nem bírják levetkőzni.

Amondó vagyok, hogy ha baràtnőméknek nem adatik meg ez az anyagi helyzet és ugyan azon a szinten maradnak mint a testvére és a párja akkor egyszerűen jó testvérként halnak meg X év múlva, és soha nem derül rá fény, hogy annyira mégsem jó tesók mint amennyire a szülők gondolták.

+ lehet, hogy fordított esetben ha a fiú testvérnek adatik ez meg a lány nem így állna hozzá, de férfiként nehezebb lenyelni az egzisztenciális különbségeket. Szóval sok befolyásoló tényező van.

2021. júl. 18. 22:26
 82/93 anonim ***** válasza:
85%

Durva nagyon kérdező, és valóban kiábrándító...


81. Sajnos még mindig nem tudtuk meg, mi az a láthatatlan dolog, amire gondolsz, ami létezik.

2021. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
100%

A testvér lehet áldás vagy ázok, anyagiaktól függetlenül. Nem azért kell vagy nem kell meg egy gyerek, mert Mari néni, a nagyi vagy akár a már meglévő gyereketek azt mondja. Ha akartok meg, amikor aktuális lesz, legyen, ha meg nem, akkor ne - ennyire egyszerű.

Amúgy hiába van most 2 lakásotok, ki tudja, mi lesz 20 év múlva. Ennyire előre nem lehet semmire alapozni. Jelenleg az esély megvan rá, hogy min. 1 gyereknek tudtok adni egy lakást, ennyi.

2021. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
100%

2at

3 testvérem van, és tudom, hogy a szüleim soha nem fognak tudni mindegyikőnknek külön lakást venni. Elég nagy előny, ha valakit ilyen mértékben tudnak támogatni, de nem cserélném el a tesóimat erre :) Sokkal sivárabb, és unalmasabb lenne az életem nélkülük:) El se tudom képzelni, hogy milyen lenne, de az biztos, hogy sokkal rosszabb. Szóval én egyértelműen a testvér mellett vagyok, de nyilván van, akinek nem jó a kapcsolata a testvérével, ő mást fog mondani.

2021. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, szerintem dönts majd akkor a kistestvér sorsáról, mikor már az első meglesz. Lesz-e elég energiád? Akarod-e? Őszintén, magadtól vágysz-e majd rá, vagy azért, mert mások elvárják tőled? Ezeket majd megválaszolom és a pároddal együtt hoztok majd egy felelős döntést.

Ugyanakkor itt vannak az érveim:

Mellette:

-lesz mindig valakije, akihez tud fordulni, ha ti nem értek rá, ha már nem lesztek, akkor is lesz élő rokona valószínűleg

-az első gyerek után, hacsak nem szakad ki, rágja meg durván a moly, maradnak ruhák, amiket, míg kicsi, hordhat így sprórolhattok néhány darab árán

- most is van 2 lakásotok, egyik megy az egyiknek (amíg nem birtokolja, kiadhatjátok), a kb 20-25 év alatt befolyt pénzből pedig szereztek a kisebbnek is lakást, melynek előnye, hogy a kicsi már akár maga is kiválaszthatja melyik házat vegyétek meg neki

Ellene:

-nincs rá garancia, hogy jól ki fognak jönni egymással, ha az első szeretett egyke lenni, a féltékenység rossz hatással lehetett rá

-a második gyerek akár lehet problémásabb is, mint az első

- 2 gyerek nevelése több időt igényel, egy egyke jobban elvan magában, sokat van a barátainál, ha vannak neki, akinek tesója van, azok néha balhéznak és rendet kell köztük tenni

2021. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
98%
Szia, mi 5-en vagyunk testvérek. Nálunk az volt a baj, hogy a szüleim nem bírták, ezért nagyon hányattatott volt a családi életem, de valószínűleg a rossz kapcsolatuk miatt akkor is így lett volna, ha egyke lettem volna, így viszont legalább a testvéreim ott voltak. Már felnőttek vagyunk,testvereimmel ugyanúgy ingadozik néha a kapcsolatunk mint gyerekként, de azért 30 felett általában rájön az ember hogy igazán csak a családját érdekli. Persze látom én is hogy mennyivel könnyebb az élete azoknak akiknek nem egy lakashitellel meg vajas kenyerre indul az élete, de aztán végülis mindenki lakik valahol.
2021. júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
71%

Na nem én vagyok a 81-es, de mivel valóban ezós hsz.-nek tűnik, így megpróbálok segíteni, mire gondolhatott: ő hisz az ilyen láthatatlan kapcsolódásokban, és mivel köztük ezek szerint van, ezért úgy gondolja, ez igaz mindenkire. Az ilyen képtelen megérteni, ha valaki mást érez, nem azt, amit ő.


A másik hsz. sem arról írt, hogy nem tudna róla, hanem, hogy nem érzi, nagy különbség. Én se tudok senkihez rokonsági fok miatt kapcsolódni, vagy kötődök egy emberhez, vagy nem, nem érdekel, hány százalékban azonos a DNS, nálam ez nem jelent semmit, és a legtöbb ember így működik. Ettől még nem kell senkivel rosszban lenni, de igenis létező jelenség, hogy valaki jól megvan a családtagjai nélkül egész hosszasan, beleértve egy testvért is. Mi se nagyon keressük egymást, pedig nincs harag, egyszerűen teljesen mások az életutak. Arról pedig szintén órákat tudnék írni, mennyire nem úgy látom a világot, mint a szüleim...


Kérdező, annyit vállalj amennyit TI szeretnétek! Nem kell hallgatni senkire, úgyse az ő gyerekük lenne. Nincs bevált recept, különbözőek vagyunk, a szomszéd Mari néninek meg Pista bácsinak pedig tenni kell a véleményére magasról!

2021. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
76%

Testvér? Minek?

Mert MÁSOK azt akarják, hogy ti hozzatok össze még egyet?


Nálunk nem lesz gyerek, de ha lenne, annyit vállalnánk, ami nekünk ok, nem apuci-anyós fogja eldönteni, mennyit csinálunk.

2021. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
93%
87- Miről hadoválsz? Azért, mert egy agyalágyult felbüfögött valamit, dehogy vagyok ezo-s. (kimondtam, az "átok" szót, erre jött a nagy ötlete)Semmiféle láthatatlan kötelékről nem beszéltem. Annyit mondtam, hogy a testvérek egymást szerető ,összetartó emberekké tehetők, bizonyos nevelési módszerekkel.És hogy azért, mert egyesek nem ismerik ezeket a "trükköket" attól még léteznek, alkalmazhatók és jól működnek. Példának hoztam a saját 3 gyerekemet.(akikkel nem szerencsém volt, hanem ezzel a módszerrel neveltem őket és meg is lett az eredménye)És még egyszer, utoljára: nem függ a természetüktől, a habitustól a dolog.
2021. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
93%
ja, és eszem ágában nincs elmondani (ugyse érdekel senkit,mint már mondtátok, akkor minek tenném)keresse meg mindeni magának, de tény, hogy sokkal boldogabb az élet, ha egymást szerető, összetartó gyerekei vannak.
2021. júl. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!