Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha te lennél a gyerekünk, mit...

Ha te lennél a gyerekünk, mit választanál?

Figyelt kérdés

1, felnőttkori anyagi biztonságot egy tehermentes saját kis lakás képében


2, testvért akivel a fentit meg kell majd osztani és boldogulni ahogy sikerül a lakás árának feléből amiből nem jön ki még egy tehermentes lakás.


Egy gyereket tervezünk a fenti 1-es feltételekkel, de sokan zaklatnak a testvér témával amit bár bírnánk anyagilag (fizikailag egyelőre passz, előbb meg kell látni, hogy megy egyel) felnőttként való elindításhoz a mai viszonylatokban szerintem jobban járna egykeként. Nekem viszont nincs tesóm, fogalmam sincs, hogy mennyire hiányzik vagy sem az életemből, a két lakás viszont a páromnak és nekem is a testvérnélküliségből adódóan van nagyszülői örökségből. (szüleink is egykék akinek mindenük megvan, ezért mi kaptuk meg a nagyszülői örökséget), mások viszont nagyon érvelnek a testvér mellett, hogy az mennyire jó dolog.


Ti melyiket választanátok, ha lehetne?


2021. júl. 18. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
52%
2.
2021. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyok rosszban az öcsémmel, de első. Egyértelműen. Viszont, ha te a rosszálló megjegyzések miatt gondolkozol második gyereken, az nagyon gáz szerintem
2021. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem,ha lesz egy testvére is a meglévő gyereknek,miért kéne megosztania a lakását vele?
2021. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván a lakást. Kb minden felnőtt azt választaná.

Ha egy gyereket akartok, akkor egy legyen. Van, akinek jó a kapcsolata a testvérével, van akinek nem, úgyhogy ez mindig lutri.

2021. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
75%

3!


Mondjuk mert nincs anyni, hogy kettonek jusson? Vagy egy lakast vesz az egy gyereknek, vagy ket felet kettonek.

2021. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 A kérdező kommentje:

Régebben mindig sok gyereket szerettem volna én is, a párom is legalább kettőt, az anyagiak miatt degradálódott nekünk egyre, mert látjuk a barátainkon, hogy milyen nehezen jutnak egyről a kettőre, szenvednek albérlettel meg hitellel stb.

Hogy miért kéne megosztania? Mert még egyeske is csak úton van, tehát nem a 20 éves gyereket raknánk ki a lakásból, hanem az lenne később a kezdeti örökségük. Ha meghalunk jutna még egy nyilván, de akkor az egyik éljen vígan míg a másik várja, hogy meghaljunk, hogy legyen valamilye?

2021. júl. 18. 13:02
 7/93 anonim ***** válasza:
64%

Testvert


Minnel hamarabb osszehozzni a kislakast es kiadni.

A kiadasbol es a pluszbol amit megtakaritotok lehet h siman osszejon meg egy kislakas a masik gyereknek.


A masodik gyerek feleannyi beruhazassal sem jar mint az elso. Leven az elso hibaibol tanultok. Pl nem vesztek meg minden vackor amim a bababoltba ratoksoznak😂


Alapbetoen sem gondolom h egy gyerekre mint beruhazas kell tekinteni. Nem szukseges a 500e babakocsi sem a komplett babaszoba es a 10e ruhacska

Ezek a felnoteknek fontos.

A baba elvan a 50e babakocsiban is es eleg egy agy es egy komod a ruhainak. Sot ha alapvetoen kombi agyban gondolkodtok akkor az felnott korig kitart. Ruhabol sem kell draga mert iszonyu gyorsan nonek. Volt h megvettem oszre valamit de mire oda jutottunk kicsi lett ra. Eladni meg fillerekert lehet csak.

De a babadolgokbol is csomo elore felesleges pl cumi, cumis uveg, amado hinta, rezgos baba ize, ezeket raer akkor ha tenyleg szukseges!

Ruhabol sem kell zsakszamra, jatekbol sem kell elore megvenni mindent. Pl elemest, zajos nem erdemes mert ha napinta 20-40-100x lejatsza neked a dallamot elobb vagod ki mint a hagymahejjat 😂

2021. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
71%

5-ös

Az oké,de nem kötelező lakást venni a gyereknek.

Nem azt mondom,hogy ne vegyenek lakást,mert tényleg jó a szülőktől egy tehermenetes lakás,de sokan úgy indulnak el a nagybetűs életben,hogy nincs a seggük alá tolva egy lakás.


És ezt nem rosszból mondom. Nem kötelező a gyereknek lakás.

2021. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
94%
A kérdés fura: mert külső nyomasztás miatt épeszű ember nem vállal még egy gyereket. Ez nem játék. Imádom a testvéreimet,-tehát semmi bajom a nagycsaláddal- de ha TUDOM hogy egyet tudok rendesen ellátni, egynek tudok jó lehetőségeket adni, akkor nem vállalok még egyet, csak mert a Mari néni úgy látja jónak... Nem a Mari néni fogja eltartani meg nevelni., ne pofázzon bele más gyerekvállalásába.
2021. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
92%

8!


Nyilván nem kötelező, de itt ez volt a kérdés.

2021. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!