Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha te lennél a gyerekünk, mit...

Ha te lennél a gyerekünk, mit választanál?

Figyelt kérdés

1, felnőttkori anyagi biztonságot egy tehermentes saját kis lakás képében


2, testvért akivel a fentit meg kell majd osztani és boldogulni ahogy sikerül a lakás árának feléből amiből nem jön ki még egy tehermentes lakás.


Egy gyereket tervezünk a fenti 1-es feltételekkel, de sokan zaklatnak a testvér témával amit bár bírnánk anyagilag (fizikailag egyelőre passz, előbb meg kell látni, hogy megy egyel) felnőttként való elindításhoz a mai viszonylatokban szerintem jobban járna egykeként. Nekem viszont nincs tesóm, fogalmam sincs, hogy mennyire hiányzik vagy sem az életemből, a két lakás viszont a páromnak és nekem is a testvérnélküliségből adódóan van nagyszülői örökségből. (szüleink is egykék akinek mindenük megvan, ezért mi kaptuk meg a nagyszülői örökséget), mások viszont nagyon érvelnek a testvér mellett, hogy az mennyire jó dolog.


Ti melyiket választanátok, ha lehetne?


2021. júl. 18. 12:51
 51/93 anonim ***** válasza:
80%
Nem igaz 47-es. Anyám és a tesója ugyanazt a nevelést kapták, mindkettejüket szerették, mégsincs erős kapcsolatuk. Néha telefonálnak de ennyi, személyesen egy óra múlva már piszkálódni kezdenek egymással és hánytorgatják a régi sérelmeket. És nem, nem a szülők miatt... Ilyen a személyiségük.
2021. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
32%
nem, nem az egyformán nevelésről beszélek. Van annak módja,módszere, hogyan lehet összetartó, egymást szerető testvérekké nevelni a gyerekeket. És baromira mindegy, hogy milyen a személyiségük. Egyébként nyilvánvaló, hogy nem egyforma, mert nincs két egyforma habitusú testvér.
2021. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
100%
Masodik
2021. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan, milyen módszer? Ha nincs meg az a kötődés, azt nem lehet kierőltetni. Nem feltétlen rossz kapcsolatra gondolok, de van, akik nem állnak egyszerűen közel egymáshoz, vagy nincs igényük egymásra. Igen, ez egy létező jelenség...
2021. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
13%
Erről beszélek.. hogy ki tudja alakítani azt a kötődést a szülő, megvan a módszer rá.
2021. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
34%
Dehogy... Érzelmeket NEM lehet alakítani, azok vagy jönnek, vagy nem. Ha nincs meg az a kapocs, akkor nincs, nem lehet kierőszakolni a gyerekből.
2021. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
82%
Én 3 gyerekemnél alkalmaztam ezt a módszert és nemcsak gyerekként, hanem felnőttként is kivételesen jó kapcsolatban vannak.
2021. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
84%
Vagyis mázlid volt... Mert a híres módszered nélkül (ami senkit se érdekel) is kijöttek volna
2021. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
86%
Mi az a csodás módszer?
2021. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
14%
Az , hogy nektek gőzötök sincs a nevelésről, miért vonja maga után azt, hogy erőteljesen lepontozzátok azt, akinek megy ez a dolog. Jellemző, hogy nem az érdekel itt senkit, hogy hogyan kell ezt csinálni, nem..Ammit ti nem tudtok, az nincs is szerintetek.
2021. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!