Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha te lennél a gyerekünk, mit...

Ha te lennél a gyerekünk, mit választanál?

Figyelt kérdés

1, felnőttkori anyagi biztonságot egy tehermentes saját kis lakás képében


2, testvért akivel a fentit meg kell majd osztani és boldogulni ahogy sikerül a lakás árának feléből amiből nem jön ki még egy tehermentes lakás.


Egy gyereket tervezünk a fenti 1-es feltételekkel, de sokan zaklatnak a testvér témával amit bár bírnánk anyagilag (fizikailag egyelőre passz, előbb meg kell látni, hogy megy egyel) felnőttként való elindításhoz a mai viszonylatokban szerintem jobban járna egykeként. Nekem viszont nincs tesóm, fogalmam sincs, hogy mennyire hiányzik vagy sem az életemből, a két lakás viszont a páromnak és nekem is a testvérnélküliségből adódóan van nagyszülői örökségből. (szüleink is egykék akinek mindenük megvan, ezért mi kaptuk meg a nagyszülői örökséget), mások viszont nagyon érvelnek a testvér mellett, hogy az mennyire jó dolog.


Ti melyiket választanátok, ha lehetne?


2021. júl. 18. 12:51
 31/93 anonim ***** válasza:
84%
A szüleim mindkét oldalról 4-4-en testvérek. SEMMI kapcsolat nincs közöttük, mert öröklésnél átvágták a tesók az én szüleimet. Nekem csak 1 tesóm van, ritka sz@r a kapcsolat, 1 évben kb. 2X beszélünk telefonon, 2 mondatot. Inkább nevezném ellenségemnek, mint bármi másnak. Lutri az egész, nem láthatod, hogy milyen lesz a kapcsolat közöttük.Emiatt biztos, hogy az 1. verziót, a lakást választanám. Neked se lesz fáklyásmenet a gyerekkoruk, ha pl. ki nem állhatják egymást, emiatt verekednek és ordítva ölik egymást egész nap,éveken keresztül.
2021. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 anonim ***** válasza:
89%

1.


Van tesóm, de nagyon különbözünk, nem vagyunk egymás legjobb barátai stb, szóval a te esetedben sem lenne 100%, hogy életre szóló élményt, barátot adsz a gyerekednek. Lehet, hogy egy nyűgöt kap a nyakába. Akkor már inkább az első verzió.

2021. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
100%

2.

Ami van ház pluszban kiadni, azt a pénzt félre tenni és venni másik lakast. Meg ha hitelt is kell felvenni, azt a lakást is kilehet adni és akkor "ingyen" lesz 1 plusz lakasotok. Ha csak a lakás a probléma akkor ez egy jó megoldás lehet. Nagy segítség lesz az ha felnonek és legalább 1 bitros lakás lesz a fejük fölött.

2021. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a testvért. Imádom a testvéreimet, úgy gondolom, nélkülük most nem lennék az, aki. (Sok szempontból, az élet minden területén motiváljuk egymást, így sokkal jobb vagyok mind tanulmányi, mind hobbik szempontjából, mintha ők sosem lettek volna. Ezen kívül még rengeteg dolog. Mindig volt kivel játszani, megtanultam korombeliekkel szocializálódni, állandóan osztozkodni, cinkostársaim voltak, volt ki megvigasztaljon, ha a szüleim leszidtak stb.)

Az anyagi biztonságot felnőtt korban a tanulmányaimmal alapozom meg, ezt kell támogatnia a szülőknek.


Én könnyen választanék, de az írásod alapján te/ti jobban járnátok egy gyerekkel. Ne mások miatt vállaljatok még egyet.

2021. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 3. helyett választottuk az első opciót és sosem bántam meg. Sőt kifejezetten örülök neki. Ha csak valami tragédia nem történik, kettőt el tudunk indítani úgy az életben, hogy nyomorgás nélkül lesz diplomájuk és egy pici garzon. A többi már rajtuk múlik.
2021. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
92%

társadalmi nyomásra akarsz két gyereket szülni, mert kettő kell, és közben ugyanezen társadalom nyomására akarsz mégiscsak egyet, mert manapság valamiért már nem is számít szülőnek, aki nem vesz a felnőtt, önálló "gyerek"nek egy lakást... mondanám hogy amíg fel nem nősz és nem lesz önálló véleményed, ne vállalj egyet se, de úgy hallom ezzel már elkéstem.

(btw testvérem van, lakásom nincs, és nem is igazán értem, miért kéne az anyáméknak gondoskodnia a pénzügyeimről, felneveltek, taníttattak, most huszonpár évesen már képes vagyok dolgozni, ennélfogva az eddig rám szánt kiadások megtérültek, nincs szükség további összegeket beledolgozni a projektbe. majd ha akarok lakást, szerzek magamnak, nem anyuci szoknyája mögül kérlelem apucit, hogy vegyen egy lakást, ahogy gyerekként pónilóért lobbiztam(pónit se kaptam, mai fejjel felfogható okokból))

2021. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
100%
Mi hasonló helyzetben vagyunk, de mivel a fiam már 9 éves, szerencsére senki nem zaklat már a tesó kérdéssel. Nem lesz testvére, igaz mi soha nem is akartunk, éreztük, hogy a pszichés kapacitásunk egy gyermekre elég. Hamarosan, részben örökségből, lesz egy picike lakásunk, amit kiadunk, s bármit is hoz az élet, legalább ott el fog tudni indulni a reményeink szerint.
2021. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az a társadalmilag elfogadott, ha mindenért meg kell szenvedni és vért izzadni az életben, de szerintem nem az a normális, Utána meg lehet idiótázni az öngyilkost, aki a hitele miatt ugrott a vonat elé. Azért nem szülök gyereket, hogy a magam boldogsága meglegyen, ő pedig majd oldja meg magának az életét ahogy tudja, ha szenvedve és depressziósan, vért izzadva minden forintért akkor úgy, mert hát ez a normális. Ha nagyobbat akar, jobbat akar, luxust akar maga köré azt nyílván neki kell előteremteni, de szerintem nem bűn ha az ember nem a vakvilágba szül, hogy aztán azt élvezze hol szenved épp a gyereke.
2021. júl. 18. 16:07
 39/93 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hagyjuk már 36-os... Vannak szülők, akik lakást vesznek a gyerekeiknek, és ez így van jól. Ne fájjon már neked az, hogy van, aki jobban él...
2021. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
83%

1-es választanám.

Nekem amúgy van testvérem, de nem vagyunk jó tesók egyáltalán. Amikor anyám meghal, a 2 szobás panel lakását el kell, hogy adjuk, és felezni fogunk. Gondolhatod, mire lesz elég.

2021. júl. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!