Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha te lennél a gyerekünk, mit...

Ha te lennél a gyerekünk, mit választanál?

Figyelt kérdés

1, felnőttkori anyagi biztonságot egy tehermentes saját kis lakás képében


2, testvért akivel a fentit meg kell majd osztani és boldogulni ahogy sikerül a lakás árának feléből amiből nem jön ki még egy tehermentes lakás.


Egy gyereket tervezünk a fenti 1-es feltételekkel, de sokan zaklatnak a testvér témával amit bár bírnánk anyagilag (fizikailag egyelőre passz, előbb meg kell látni, hogy megy egyel) felnőttként való elindításhoz a mai viszonylatokban szerintem jobban járna egykeként. Nekem viszont nincs tesóm, fogalmam sincs, hogy mennyire hiányzik vagy sem az életemből, a két lakás viszont a páromnak és nekem is a testvérnélküliségből adódóan van nagyszülői örökségből. (szüleink is egykék akinek mindenük megvan, ezért mi kaptuk meg a nagyszülői örökséget), mások viszont nagyon érvelnek a testvér mellett, hogy az mennyire jó dolog.


Ti melyiket választanátok, ha lehetne?


2021. júl. 18. 12:51
 21/93 anonim ***** válasza:
30%

Egy testvér mellett rengeteg mindent meglehet tanulni. Vannak jó, és rossz oldalai is.

Én azt láttam gyerekkoromban, hogy az egykék akik mindent megkapnak kicsit jobban antiszociálisak. Nyilván ez nem mindenkire igaz. De sok ilyen osztálytársam inkább otthon ült, hiába hívta a baráti társasága ide vagy oda. Most később felnőtt fejjel is azt látom szintén egyke ismerősökön, hogy még mindig kerülik a társaságot. A többség dolgozni sem igen akar, mert a szülei még mindig segítik.

A segítség jó, de egy bizonyos fokig. Én mindenképpen a testvért választanám ha a ti gyereketek lennék. Egy idő után nagyon fogja igényelni a többi gyerek társaságát majd, ez mondjuk megoldható ha sokat mentek majd közösségbe, de valahol mégsem ugyan az. Én a helyetekben kiadnám a lakást. A pénzt félre tenném mindig egy számlára, ami a gyerekeké. 18 éves korukban, vagy mikor elég érettek hozzá, megkapnák a pénzt. Aztán eldönthetik majd hogy a lakásba beköltözik egyikük, vagy szeretnék megtartani befektetésnek,esetleg eladnák és felezik. De ugye írod hogy az ismerőseid nem jutnak egyről a kettőre, feltételezem ha örökség képében jutottatok a pároddal lakáshoz, nincs hiteletek, így könnyebben tudnátok boldogulni.

2021. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
79%

19, nyilván vannak olyan esetek is, én általánosságban beszéltem, de azt gondoltam hogy ezt nem kell megemlítenem mert midnenkinek világos. Tévedtem.

Normál esetben családon belül szeretet van, nem az utálkozás megy és a testvérek nem Káin és Ábel stílusban nyomják, de gondoltam ez is tiszta sor.

Vannak persze diszfunkcionális családok, de nem ez volt a téma.

2021. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, miért kellett a 19.hsz.-t lepontozni, teljesen igaz. Nem mindenhol van nagy családi tesós összeborulás, és nem is feltétlen harag miatt, hanem vannak emberek, akiknek ez is csak egy laza kapcsolat. Jó tudom, családról és tesóságról csak ilyen rózsaszín mézes-mázos gejl szövegeket lehet nyomatni, véletlenül se a valóságot... :)
2021. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
75%
21. Az ismerőseid valószínű szimplán csak introvertáltak, nem kell őket megváltoztatni...
2021. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
100%
Ha vàlasztanom kellene, hogy egyke legyek egy lakással vagy lakás nélkül de az életemben a testvéremmel, az utóbbit választanám. Sokkal fontosabb, hogy van egy ember az életemben akiben megbízhatok és a támaszom, ha kell, mint egy anyagi dolog. Pedig felnőtt korunk ellenére is szoktunk veszekedni :)
2021. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
96%

16 Elég,ha a beugrót kigazdálkodjátok mondjuk 10 év alatt, vesztek egy lakást aztán az kiadódik aztán amelyik meg tudja tenni beköltözik és átveszi a maradék hitelt. Vagy fizetitek ti a hitelt amíg le nem jár, vagy másképp kompenzáljátok azt, amelyik nem a hitelmentes lakást kapja. De még az is lehet, hogy vagy harminc éves korukig fognak lakni egy lakásban és spórolni. Lehet hogy az egyiknek hamar lesz párja és közösen fognak ingatlant venni. Vagy eleve olyan partnere lesz, akinek már van lakása. Akkor ti meg albérletben hagyjátok az új lakást és majd megkapja pluszban amikor már hitelmentes.

De az a végkövetkeztetésem, hogy csak akkor vállaljatok másodikat, hogy ha mindkettőtöknek ez a vágya, mert nincs rá garancia, hogy jó testvérek lesznek. Illetve egy fél lakás értéke is hatalmas ajándék kezdőtőkének az életben mert legalább beugróra elég mindkettőnek. Aztán sosem tudjátok, mi lesz a jövőben.

2021. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Részemről mindenkiét hasznosnak tekintem, senkit nem pontoztam le.

Természetesen mi fogjuk eldönteni hogy lesz-e második gyerek de mindenképpen úgy állunk hozzá hogy először tudjuk meg hogy milyen egy gyerekkel. Azt inkább tartom felelőtlenségnek mint egyik barátnőm aki még csak az elsővel volt három hónapos terhes és már aláírták a három gyerekes CSOK-ot mert testvér az mindenképp kell, most kettő van már meg, és látom mennyire foghúzás neki, hogy basszus kelleni fog a harmadik is.

Én nem gondolom úgy, hogy mindenképp kellenek egymásnak, ha mi úgy látjuk jónak, természetesen csak akkor lesz.

A biztos anyagiakat mi csak egy jó kiindulásnak tartjuk a későbbiekre, természetesen a tőlünk telhetően igyekszünk majd jó nevelést biztosítani neki. Mi normális értékrenddel rendelkezünk, a legfontosabb a szeretet, az elfogadás, és a segítségnyújtás családon belül és kívül is. Adakozók vagyunk mind ember mind állat társainkkal szemben és ezt is szeretnénk majd továbbadni. Emellett úgy tartjuk helyesnek, hogy ne is tudjon a lakásról amíg meg nem kapja, hogy mindig legyen motivációja az életben a jobbra és nagyobbra törekvésre, ne pedig úgy legyen vele, hogy nem kell tennie semmit, úgy is ott a lakás a többi meg majd megoldódik.

2021. júl. 18. 14:15
 28/93 anonim ***** válasza:
93%

Nekem azért nem jutott lakás mert lett egy testvérem. Ennek ellenére persze szeretem őt de azért na.

Egyébként annyi gyereket vállalj amennyit elbírsz/bírtok mentálisan ÉS egyedül is fel tudtok nevelni (külön külön, ha valami történne..). Ha ez egy, akkor egy, ha nyolc, akkor nyolc.

A külvilágot meg ne vedd bele: ha nincs gyerek mikor lesz, ha egy van mikor lesz mégegy, ahol kettő van ott elfér a harmadik/ nem akarsz-e egy másik neműt is, ugyanakkor amint a harmadik is megszületik rátok nyomják a csokos bélyeget. Nem tudsz a “közvéleménynek” jót tenni de nem is kellene hogy cél legyen

2021. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
85%

1.!

3 tesóm van, akik közül 2 külföldön él, alig beszélünk. Cserébe pucér seggel indultam az életben mert anyámék is csórók voltak, de a sok gyerek az kell..(3-at alapból vállaltak volna hogy legyen szocpol).

Uh most albérletben tengődök mert az önerőre alig bírok összespórolni pénzt. Tuti csak 1 gyereket vállalok, ne járjon úgy mint én..

2021. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
92%
Meg szép hogy az elsőt. Nekem nincs testvérem, de anyámnak 6 van, apámnak meg 2. Elég azt nézni, hogy őket hogy cseszik át a testvéreik, nem akarom hogy én is benne legyek hasonlóban.
2021. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!