Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha te lennél a gyerekünk, mit...

Ha te lennél a gyerekünk, mit választanál?

Figyelt kérdés

1, felnőttkori anyagi biztonságot egy tehermentes saját kis lakás képében


2, testvért akivel a fentit meg kell majd osztani és boldogulni ahogy sikerül a lakás árának feléből amiből nem jön ki még egy tehermentes lakás.


Egy gyereket tervezünk a fenti 1-es feltételekkel, de sokan zaklatnak a testvér témával amit bár bírnánk anyagilag (fizikailag egyelőre passz, előbb meg kell látni, hogy megy egyel) felnőttként való elindításhoz a mai viszonylatokban szerintem jobban járna egykeként. Nekem viszont nincs tesóm, fogalmam sincs, hogy mennyire hiányzik vagy sem az életemből, a két lakás viszont a páromnak és nekem is a testvérnélküliségből adódóan van nagyszülői örökségből. (szüleink is egykék akinek mindenük megvan, ezért mi kaptuk meg a nagyszülői örökséget), mások viszont nagyon érvelnek a testvér mellett, hogy az mennyire jó dolog.


Ti melyiket választanátok, ha lehetne?


2021. júl. 18. 12:51
 71/93 anonim ***** válasza:
12%
de majd ha egyszer lesznek kölykeid, és qrvára roszz tesók lesznek (ez egy átok )akkor majd eszedbe fogok jutni még... hogy egy kis kedvességgel mit el nem érhettél volna.... egy más minőségű életet pl.
2021. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
75%
Óh, gondoltam, hogy ezós vagy. :) Igen, ez mindent megmagyaráz.
2021. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
13%
én meg gondoltam, hogy te egy oltári nagy idióta vagy
2021. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
75%
Igen, biztos én vagyok az idióta, aki elismerem, hogy az élet és az emberi kapcsolatok nagyon bonyolultak, a kötődést nem lehet kierőltetni, véletlenül sem az az idióta, aki magát ezopapnőnek szenteli fel és azzal házal, hogy ő mindezekre bevett receptet tud. Ezt úgy hívják, hogy csalás!
2021. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
22%
Azért kemény hogy olyan valaki osztja az észt a gyereknevelésről akinek nincs is gyereke.
2021. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
78%
Tévedsz, mert NEM a gyereknevelésről osztottam észt, hanem a testvérkapcsolatokról, amik körbevettek. Nem, nem rossz (kivétel anyámék, az tényleg egy nem túl egészséges testvérkapcsolat), egyszerűen csak egymáshoz nem szorosan kötődő emberekről. Ha két ember eszméletlenül különbözik, teljesen más személyiségek, nincs közös érdeklődés, nincs közös téma, azt nem erőltetheted közel. Ettől még nem fogják utálni egymást, de ha valaki nem áll közel, azt nem erőltetheted össze.
2021. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
97%

A nővéremmel ég és tűz vagyunk.

Mégis nagyon szeretjük egymást, mert ugyanazok a szüleink, a gyerekkori emlékeink, ugyanazt tapasztaltuk a gyerekkorból, ugyanazt a neveltetést és értékrendszert kaptuk. Az ember akarva-akaratlanul is kapcsolódik a testvéréhez, mert csak ők látják az ő saját családjuk szempontjából a világot. Más családban nevelkedő ember megint máshogy látja.

Voltak veszekedéseink (a legjobb testvéreknél is előfordul, főleg tinikorban) de sokkal kevesebb lennék ha ő nem lenne.

2021. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
75%
Szép dolog utolsó, de én ilyen alapon sem tudnék kötődni. Számomra érthetetlen valakit azért szeretni, mert egy vagy mindkét szülőnk közös (nem mi választottuk, hova születünk) és olyan is van, hogy az ember nem vallja magáénak azokat az értékeket, mint a családja. Nem biztos, hogy ugyanabból a szemszögből látom a világot, mint a családom. Oké, nálatok így van, de ez sem törvényszerű.
2021. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
0%
Ugye tudod,hogy azért,mert te nem tudsz valamiről, az még létezhet.
2021. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
85%
Mire érted konkrétan?
2021. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!