Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyát, hogy...

Hogy vegyem rá anyát, hogy legyen még több cicánk?🐱

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kandúr cicánk, imádjuk, teljesen hozzánk nőtt. Viszont én szeretnék még 2-3 cicát, mert nagy az udvar, sokat tudnék vele játszani, jó helyük lenne nálunk. De anya azt mondta, hogy most nem kell több macska, mert vannak fontosabb dolgok. (Kert, stb) pedig én nem látom akadályát. Ez a mostani cicánk nem mindig van itt tehát ha több lenne akkor valamelyik mindig itt lenne és tudnék vele játszani. Szerintetek hogyan vegyem rá anyát hogy hozzunk még cicát ide? Annyi szép kiscica van a neten..

2021. ápr. 26. 12:39
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
85%

Ha megfelelően van megcsinálva, és nincs egyéb tényező a kertben, amin a macska megpattanthat (pl fa, aminek az ágairól a tetőre ugorhat, vagy át a szomszédba, lyuk a kerítésen, vagy bárhol), akkor 100%-ig macskabiztos lesz, és nem tud átmenni. Egyszerű fizika. Keressetek rá rolling cat fence néven. Szökősebb kutyáknák is tökéletes. Nem kell magas kerítés neki, nem azon múlik.

Viszont ettől még nem kéne a macskát kint tartani, ugyanis sok macska vadászik kis madarakra, ami természetkárosító! Én ezért csak úgy engedem ki őket, hogy figyelek rájuk, bár mázlim van, az egyik macskám lusta, a másik meg csak nézni szereti a madarakat. De ennek ellenére sem kockáztatnék.

2021. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy. Vagy vállald a teljes felelősséget:

-a Te neveden lesz,

-Te fizeted az orvosi ellátást (gondolom nincs önáló kereseted, szóval a szülinapi-névnapi-karácsonyi pénzed erre menne el), mint mondjuk az oltások, ivartalanítás, gyógyszerek, bármilyen egyéb ellátás,

-Te veszed (a saját pénzedből) a kaját,

-Te takarítod, fürdeted, "fésülöd",

-Te foglalkozol vele,

- Te veszed meg azokat, amik kellenek neki (láda, fekhely, kaja, alom).


De azt javaslom ezeket csináld meg a mostani macskáddal, és ha megy jöhet egy második. Addig nem.

2021. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
94%
Azokat el is kell ám tartani :D etetni, itatni stb... A pénz meg gondolom nálatok sem a fán hullik :/
2021. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
82%

Ha a macskád elhagyja a telked, azzal állatvédelmi törvényt sértesz!

Ez egy tény...

2021. ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
92%

Én imádom a cicákat, de azért egy valag pénz. És nem csak a kaja meg a Frontline, de állatorvoshoz hordani sem két forint. És nem csak a védőoltásokra gondolok évi egyszer, de ha mondjuk összecivakodik egy másik macskával, és sérülése lesz, akkor állatorvos, antibiotikum, van, hogy műtét is.

A felelős állattartásba nem nagyon fér bele 4-5 cinyó.

2021. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
87%

Cica költségei gondos gazdik esetén:

oltás évente

chip

ivartalanítás

féregtelenítés rendszeresen

élősködők elleni szerek

jó minőségű táp (nedves és száraz igény szerint)

fogkövetlenítés, idős cicáknál fogorvosi beavatkozás

nem várt sérülések, betegségek, műtétek esetén orvosi és gyógyszertári kiadások

fekvőhely,játék

Számolgass mielőtt a "szívtelen" felnőttet unszolod.

2021. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
25%

6 macskánk van.A kajájuk kijön havi 10000-ből.Ivartalanítani egyszer kell,orvoshoz se kell mindig vinni,mondjuk nekem kettőt betegen hoztak,ők sokba kerültek.Kinti-benti macskák,eddig nem történt velük baj,remélem bem is fog.Féreghajtót,bolhaírtót évi kétszer kapnak.

A megoldás,ha találsz valahol elhagyott kiscicát,hazaviszed.

2021. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
92%
Havi tízezer hat macska? El tudom képzelni mivel etetsz...
2021. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
29%

Nem hinném,hogy eltudod képzelni.

Több féle tápot,és alutasakosat esznek,olcsöbb és drágább kategóriásat.Ha kell az öregnek,akkor megkapja a Royal Canint.Szeretik a felvágottat,főtt húst,tojást,az egyik a csupasz kenyeret is,ezenkívűl májkrém,kacsa,liba,fürj,mikir mi van.

Egyszerre többet vásárolok,ha akcióban van valami.

Szóval,amíg te a teszkós újsagban csak nézegeted a liba májat,a macskáim már rég megették.

Tapasztalat:nem biztos,hogy a legdrágább tápot szeretni fogják.

2021. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
32%

Nemnis értem, hogy lehet 10 ezerből kijönni. Én olaszországból hozatok a kicsikéimnek élő fürjet.

Ha pedig épp nincs itthon, akkor fosztva szolgálom fel nekik a tálcácskájukon. De néha hozatok nekik tönkölybúzán hizlalt mezei pockot, vagy kínzásmentesen tenyésztett szürke egeret. Ez nem jön ki tízezerből.

2021. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!