Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem a legtöbb dolog nem...

Nekem a legtöbb dolog nem sikerült. Már csak odaát van helyem?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem akarok öngyilkos lenni. De várom a halált, bármikor is jöjjön el magától. Egyszer úgyis mindnyájan meghalunk.


1. Anyuval nagyon szoros volt a kapcsolatom, de félig-meddig halni hagyta magát, egy súlyos betegséggel nem ment orvoshoz, hiába ordítottam neki kétségbeesve, torkomszakadtából. Ez amiatt volt, mert egy fiú miatt azt hitte, őrá már nincs szükségem, csak a fiúra.

Már csak későn volt hajlandó elmenni, amikor ő is megijedt, de akkor már menthetetlen volt. Elveszítettem őt. Nem voltam neki annyira fontos, hogy értem élni akarjon mindenáron.


2. Azóta nem tudok gyerekre nézni. Úgy terveztük, hogy ő nagyon jó nagymama lesz, olyan, mint amilyen nekem adatott meg az ő anyukája által. De nem élte meg, hogyan szüljek így? Elmúltam 40, és nem tudok ezen túljutni. Hogy tudnék úgy szülni, hogy ő nem látja?


3. Emiatt dühös vagyok mindenkire, akinek megadatik, hogy nagymamával nevelheti fel, mert él még az anyja, amikor szül. Nekem ott sem lenne a szülésnél! Nekem nem lenne anyám a szülésnél, ahová minden nő az anyját hívja be! (Apát nem mindenhova engednek be, meg nem is mindenhol van)

Én teljesen árva lennék ott!


4. Sikerült beleszeretnem egy olyan emberbe, akinek barátnője van. Egy darabig kerülgettük egymást, de végül a barátnőjét választotta. Vesztettem itt is. Itt sem voltam elég jó.


5. Nap mint nap küzdök a megélhetésért diplomásként, de egyre nehezebb.

Próbáltam mindent elvállalni, jó dolgozó lenni, az sem volt jó. Állandóan kritikákat kaptam.

Most próbálok olyan láthatatlan lenni, amennyire csak lehet, de így is megtalálnak. Amitől rettegtem mindig is, mert tudom, hogy összeveszni nem szabad munkahelyen, jó viszony kell és jó megítélés.

Mégis egyre nehezebben tudom már tartani úgy, hogy soha senkire nincs egy rossz szavam sem, sőt én nagyon szeretem őket most is.

Én őket a barátaimnak szerettem volna tartani. De ez sem sikerült. Itt is vesztettem.


ma 16:26
 1/8 anonim válasza:
85%
Ne drámázz már ennyit, könyörgöm. Szerinted erre kíváncsi bárki is? Gondolom, a valóéletben is egy energiavámpír vagy.
ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
90%

1. Részvétem, de ha ennyire nemtörődöm volt, az nem a te hibád. Esetleg, nem ordítani kellett volna, hanem észérvekkel meggyőzni, de ezen már nem tudsz változtatni úgysem.

2. Nem az anyjának szül az ember, és nem is vele.

3. A környezetemben senki nem az anyját hívta be, hanem a férjét, párját. És de, az apa mindenhová bemehet, sőt, még van, ahol ott is alhat.

4. És mit akarnál egy olyan férfitől, aki melletted is félrejárna?

5. Tanulj, képezd magad, hogy jobb állást kaphass.

ma 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Gyászold meg rendesen az édesanyádat, aztán rázd meg magad és szedd rendbe az önbecsülésed! Ha van egy kis szerencséd, az életed kb. fele még előtted van!
ma 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzátennék, hogy nem volt anyukádtól fair, hogy azzal magyarázta a kezelés halogatását, hogy neked úgyis a fiú fontosabb!

Tehat nem vallotta be, hogy nemtörődöm, hanem egy sanszot látott, hogy benned lelkiismeretfurdalást keltsen!

Ez nem toxikus?

Másik meg hogy soha ne versenyhelyzetnek fogjál fel egy kapcsolatot. Mert látod a veszteség fáj ám. Meg nem is etikus, de az mar senkit nem érdekel.

Van sok aki azáltal, hogy győz, veszít, tehát egy félrekúrogató ragaszkodik hozzá.

ma 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Fura nekem, hogy arra hivatkozva nem ment orvoshoz, mert "számodra a fiú fontosabb" - tehát érezte hogy baj van, baj lehet... Nem tudom miért választotta ezt a manipulációs módszert (vagy nem is tudom minek hívjam) de ez egyfajta nagyon gonosz húzás volt tőle, ami a gyászt megnehezítheti.

Ne kezdj többet párkapcsolatban lévő férfivel, szerintem.

Legjobb lenne, ha valamilyen kedvezményes áron (írtad: küzdesz a megélhetéssel) találnál gyászterápiás segítséget, pszichológust.

ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az előzők jókat írtak. Totál kivagy. Kérlek fontold meg, hogy szakembert keresel, mert azok alapján amit írsz, még nem gyászoltad el édesanyádat. Adj egy esélyt a pszichoterápiának. Az az érdeked, hogy jól legyél és jelenleg tuti nem így van
ma 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el, én is hasonló cipőben járok, mint te, de arra gondolok, hogy egészséges vagyok, szeretek dolgozni, és még sokáig szeretnék élni 38 évesen is. Hidd el, mindenki életében volt/van mélypont, a gazdag sztároktól kezdve a koldusig mindenkinek megvannak a problémái. Zsolti
ma 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Menjél pszichológushoz, de csakis szimpatikusat válassz.

Anyukád nem azért nem ment orvoshoz, mert te nem voltál fontos neki, hanem mert rettegett a diagnózistól, és a homokba dugta a fejét.

A gyerekvállalás pillanatnyilag nem aktuális nálad, hiszen nincs apajelölt. Ha egy párkapcsolat nem jön össze, az nem azért van, mert az egyik fél "nem elég jó", hanem mert a másiknak pont nem ő az ideálja. Ha a pasinak szőke nő kell, akkor te hiába vagy szép barna, de egy barnát kedvelő még megtalálhat.

Ha akarod, szívesen beszélgetek veled, én mentálhigiénét tanulok.

ma 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!