Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig “normális” ha...

Hány éves korig “normális” ha egy gyerek a szüleivel mozdul ki?

Figyelt kérdés

Adott egy 22éves fiú-van barátnője- aki a szüleinél lakik. Főleg az apja, állandóan mondja neki, hogy menjenek moziba, fürdőbe, étterembe stb családi programozni. Ha nem-et mond, számon kéri rajta hogy miért nem, és kínos szitu lesz, ezzel lelkiismeret furdalást váltva ki a fiúból, hogy nem foglalkozik apucival, aki emiatt szomorú…

Az említett fiú (a párom)- úgy érzem nem áll ki a kapcsolatunk mellett, azzal hogy nem képes azt mondani neki hogy ketten szeretnénk lenni/programozni/stb. Kevés időt töltünk mi is együtt, így hogy dolgozunk.

Én a saját családommal se programozok, évek óta, nincs is rá szükségem. Nem piszkálnak miatta.

Előfordul az is, hogy megbeszéljük a párommal előre hogy ketten megyünk moziba, erre a szülei rámenősen mondják hogy ők is jönnek és egyszerűen levakarhatatlanok. Nehéz tartani a számat, hogy ne akadjak ki és mondjam meg nekik hogy igenis ketten megyünk, nem vagyunk 10éves kisgyerekek…

Nekem ez rendkívül szürreális, hogy egy 22éves fiún miért lógnak ennyire a szülei? Miért nem képes a barátom kiállni “mellettem”? Teljesen manipulálják a szülei és nem lát át rajtuk, pedig őt is frusztrálja a dolog, de inkább elviseli, minthogy őszintén megbeszélje velük. Nekem mondja hogy őt is zavarja, de tenni valahogy nem akar semmit…

Esetleg valakinek volt hasonló tapasztalta?


ma 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom. 32 évesen is anyám mondja meg hova menyünk mit csináljunk
ma 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Költözzetek össze. egy 22 éves férfi ne lógjon a szülei nyakán azzal hogy a nyakukon élősködik.
ma 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Amikor társadalomról van szó, vagy társadalmat alkotó emberekről, nem arról van szó, amit ezek művelnek.
ma 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

"Nekem ez rendkívül szürreális, hogy egy 22éves fiún miért lógnak ennyire a szülei? Miért nem képes a barátom kiállni “mellettem”? Teljesen manipulálják a szülei és nem lát át rajtuk, pedig őt is frusztrálja a dolog, de inkább elviseli, minthogy őszintén megbeszélje velük. Nekem mondja hogy őt is zavarja, de tenni valahogy nem akar semmit…"


Épp ideje szakítani. Mire vársz?

ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Akármeddig. Majd ha nem fognak élni a szüleid, akkor megbándod az ilyen kérdéseket
ma 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Én a saját családommal se programozok, évek óta


És azért, mert te nem akarsz a családoddal lenni, ő se lehet? Az a gyanúm, hogy nem meri neked megmondani, hogy ő szívesen megy, inkább az apjára keni, csak ne hisztizz...

ma 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Meg kéne találni a középutat. Néha velük is csinálni programot. De pl ha kettesben akartok mozizni, akkor nem kell előre bejelenteni. Csak amikor indultok, hogy “Elmentünk kettesben mozizni. Majd jövünk.”
ma 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Ez tökre függ sttól milyen a viszony.


Van akinél jó a viszony, és tényleg jól kijönnek, mennek ide-oda.


Vannak olyan családok, ahol nem nagyon beszélnek egymással, vagy rosszabb.

Van ahol semleges a viszony.

Vannak családok ahol érzelmi vérfertőzés megy, teljesen betegesen benne vannak egymás valagában.


Ahány család, annti féle szituáció. Nem választhatja meg senki milyen emberek közé születik.


Ha nincs jele valami toxic dolognak, önmagában ezzel nincs baj.

ma 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Hát azért az, hogy ők ketten szeretnének moziba menni (ami normális lenne), a fiú szülei meg rájuk akaszkodnak (ami nem normális), az nem azt mutatja, hogy a fiú szívesebben megy a családjával. Nem, egyszerűen nem tud nemet mondani a szüleinek. Jó, hogy ha jó a kapcsolat a szülők és a felnőtt gyerekek között, ha csinálnak együtt programokat, de egy párkapcsolatban kettesben is kell lenni. Sőt: kettesben kell lenni többet. Ha a fiú nem tud kiállni magáért, nem tudja elérni, hogy kettesben is menjetek valahová, akkor még nem való neki a párkapcsolat.
ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
10es csak a csaj álláspontját ismerjük.
ma 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!