Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok ahhoz ha 30...

Mit szóltok ahhoz ha 30 feletti gyerek még a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Konkrétan rólam van szó. Van egy 30 éves lányom meg egy 33 éves fiam. Fiamnak van barátnője 2 éve, de még csak meg se próbálnak összeköltözni. Dolgozik mindkét gyerekem már évek óta, de nem nagyon tudnak (akarnak) félretenni.

#Szülő, gyerek,
2022. márc. 4. 11:20
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Eddig úgy volt, hogy nem kértünk a rezsibe semmit de ha pl ruhát vagy bármit venni akarnak azt saját pénzükből veszik.
2022. márc. 4. 11:21
 2/41 A kérdező kommentje:
Szégyen nem szégyen engem már kezd zavarni, hogy ennyi idősen még itt laknak. Tudom, hogy manapság ez a divat. 55 évesen már nem jól viselem, hogy állandóan jönnek a haverjaik stb
2022. márc. 4. 11:22
 3/41 anonim ***** válasza:
77%

Te nevelted őket életképtelennek.

Most mit csodálkozol?

2022. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
97%
Ebben a felállásban gáz. Adjanak bele a rezsibe, állják a saját étkezésüket, számláikat, lássák el saját magukat. Azt gondolom nem gáz ennyi idősen otthon élni szülőkkel, de csak akkor ha vannak jövőbeli tervek, célok, pl gyűjt saját ingatlanra vagy tanul, karriert épít, de mellette igenis lássa el saját magát, épp elég segítség az is, hogy lakbért nem kell fizetni.
2022. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
36%
Miert nevelted őket ilyen életképtelennek?
2022. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%
Nekem több ismerősöm is van aki csak arra vár, hogy a szülők meghaljanak aztán a lakáskérdés megoldva. Szerintem ez nagyon szomorú és gáz. Szerintem a legnagyobb gond pont ez, hogy nem akarnak félretenni, mert minek, otthon mindent megkap ingyen.
2022. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Nem azzal van főleg bajom, hogy nem adnak pénzt hanem ezaz àtjàróhàz. Azt mondják majd ha lesz megfelelő párjuk azzal majd összeköltöznek. Erről nem én tehetek, hogy nem találnak párt maguknak
2022. márc. 4. 11:37
 8/41 anonim ***** válasza:
86%

Vetess ki velük közösen egy kétszobás lakást. Együtt könnyen kicsengetik és a változás fokozatos lesz, hisz első körben csak te hiányzol majd a képletből. Ha ez megy akkor innen talán hamarabb lépnek még egy szintet és költözik el az egyik a partnerével egy külön kecóba.

Van benne valami amit írnak, hogy te is ludas vagy a helyzetben, de jobb későn, mint soha... Március 19-én szombat reggel lehet is költözni, az előtte lévő hosszúhétvége pont jó a csomagolásra. Most nézz nekik valamit, hétvégén bejártok párat, de van egy hét, addig le is lehet papírozni bőven.

2022. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Fiam egy 10 évvel fiatalabb lánnyal jár aki még csak pár hónapja dolgozik ráadásul az anyjával élnek ketten így ő tényleg kénytelen adni a rezsibe még mindenbe, félretenni nem tud. Lányom meg hol ezzel van hol azzal, már azt se tudom hány pasi aludt nála, meg se tudom számolni
2022. márc. 4. 11:40
 10/41 anonim ***** válasza:
73%
Az is sokat elárul a fiad érettségi szintjéről, hogy 30 évesen egy 20 évessel jár... Megakadtak a kamaszkorban mindketten. Jó ötlet amit az egyik válaszoló ír, ultimátumot adj nekik, 1 hónapon belül költözés, mert tovabb te ezt nem vagy hajlandó elviselni, és csak megsúgom, nem is kell... Felnőttek. Ha így folytatjatok sosem fognak leválni, és hát valljuk be, 30 évesen ezen már BŐVEN túl kellett volna már lépni.
2022. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!