Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy középiskolás...

Szerintetek egy középiskolás korú gyereknek mennyi időt normális a szüleivel töltenie?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Amennyit annak éreznek mindannyian.
2021. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Legalább a vacsorát költsék el együtt, és este beszélgessenek vagy csináljanak valamit közösen legalább 1-2 órát, és a hétvégén is legyen valami közös program, kirándulás, ahol mindenki jól érzi magát. A házimunkákat is lehet együtt végezni, sokkal élvezetesebb.
2021. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Amennyit szeretnének. Mindenki máshogy viszonyul a szüleihez, nem igazán van olyan hogy normális meg nem normális.
2021. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy kollégista-e, mennyi tanulnivalója van, milyen a kapcsolat, milyenek a családi szokások stb.


Én pl kolis vagyok, nem jó a kapcsolat, és sok házim van néha. Hétköznap alapból kilőve iskolaidőben, pénteken nincs otthon senki, amikor hazaérek, akkor a nagymamámnál vagyok inkább. Anyu mindig benéz mamámhoz, vele megyek haza(öt perc séta), otthon kipakolok, berakjuk a mosást, közbe beszélünk, ez tíz perc. Apuval korábbi sérelmek miatt köszönőviszonyban vagyunk, az együttélés ellenére is, ha ő nem nyit, akkor ez így is fog maradni, a történtek után én nem vagyok hajlandó nyitni, amikor anyu erőltetésére ezt megtetettem, akkor sem láttam nagy érdeklődést apám felől. Apuval annyi, hogy köszönünk egymásnak, oszt heló. Anyuval próbálok közös dolgokat csinálni, beszélgetni, de mindig veszekedés a vége. Elmélyíteni a kapcsolatot nem lehet, ő hülyeségnek tartja az én hobbijaimat, én meg hiába nyitok az ő hobbija felé, ha folyton kioktat és ordítozik, ha kérdésem van. Anyuval mélyebben beszélgetni nem lehet, mert nem bírja elviselni, hogy máshogy gondolkodok, csak semleges témákról lehet beszélni, meg a közös másik emberre utálkozás mehet, amiből nincs vita, minden másnak sértődés a vége. Közös családi étkezés nincs.


Tehát én a családommal töltött időt úgy bontanám le rendes, jelenléti oktatásos hétköznapra, hogy apuval heti 10 perc, anyuval nagyon maximum 3 óra, úgy hogy az csak a kötelezőek, nagymamámmal meg minimum heti 7 óra, minden kötelező jelleg nélkül. De mondom ez akkor ha jelenléti oktatásban vagyok, és csak hétvégente vagyok itthon. Egyébként meg ha itthon vagyok, akkor a mamámmal töltött idő növekszik napi 4 órára, anyuval picit többször tudok közösen házimunkát csinálni(elenyésző, mert inkább letudom nélküle hétköznap), apuval meg ugyanúgy köszönőviszony, nincs semmi különbség.

2021. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Szüleitöl függ, azért szerintem egy hétvégi délután nem rossz mennyiség
2021. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És szerintetek normális ha suli időben hétköznap apám konkrétan délután 5-től este 9-ig velem akar lenni? Persze hagy tanulni meg hagy egy kis szabadidőt de ha csak napi 1,5 órám van rá akkor már olyanokat mond hogy nekem minden fontosabb nála. Sztem is fontos hogy töltsünk együtt időt és legyen jó a kapcsolatunk, de sztem napi 1,5 órát tölteni vele teljesen normális ilyen korban.

(egyébként szüleim elváltak, apámmal élek együtt)

2021. szept. 1. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak szeretne veled lenni, ameddig lehet. Én szerettem volna apámmal lenni, de 18 voltam, amikor meghalt. Máig hiányzik. A fiaimat (már felnőttek) évente 3-4-szer látom. Mindenki annyira elfoglalt.
2021. szept. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!