Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok ahhoz ha 30...

Mit szóltok ahhoz ha 30 feletti gyerek még a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Konkrétan rólam van szó. Van egy 30 éves lányom meg egy 33 éves fiam. Fiamnak van barátnője 2 éve, de még csak meg se próbálnak összeköltözni. Dolgozik mindkét gyerekem már évek óta, de nem nagyon tudnak (akarnak) félretenni.

#Szülő, gyerek,
2022. márc. 4. 11:20
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem beszélned kellene velük, hogy ideje lenne önállósodni. Vagy add el a lakást/házat, adjál belőle valamennyit nekik, hogy elinduljanak önálló útjukon, ne mondhassák h ki lettek téve, Te pedig vegyél egy 1 szobás vagy 1.5 szobás lakást ahol nem férnének el Veled... :D

Tesóm a feleségével lakik a szüleim nyakán, hálásak hogy legalább mi a férjemmel elköltöztünk, így már csak velük kell kijönni, ami nem igazán megy, várják hogy végre ők is önálló életet kezdjenek, de már 40 éves a testvérem...

2022. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
82%

10# én nem ultimátumra gondoltam, hanem konkrétan kivetetni velük a lakást:).

Tökéletes időzítéssel írtad ki a kérdést, kedves kérdező, ez a hosszúhétvége itt van, még a naptáradba is beírtam neked a megoldást.

Hajrá! A keresőbe írd be a települést:

[link]

2022. márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
6%
Semmit nem szólnék, szerintem természetes hogy nincs mindenkinek 20-40millája hogy házat vegyen.
2022. márc. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
95%

Én biztos nem küldeném el a gyerekeimet, de az is biztos, hogy nem engedném meg azt, amit te megengedsz nekik.

Szálljanak be a rezsibe és az étkezésbe. Fél évet adtam volna nekik, hogy vásároljanak be maguknak, azután kértem volna a pénzt. Bár nekik is eszükbe juthatott volna, hogy nincs ingyen az étel.

Ha nem kell neked a pénz, rakd félre.

Nem lett volna szabad engedned, hogy átjáróházat csináljanak az otthonodból. Meg kell beszélni velük, hogy ki és mikor mehet hozzátok, mert nyugalmat szeretnétek.

Ebből valószínű sértődés lesz, mert megszokták, hogy bármit megtehetnek, ti szótlanul tűritek.

Ha korlátozva lesznek és fizetni is kell, talán elgondolkodnak a költözésen.

De addig amíg minden ingyen van és csinálhatnak amit akarnak, addig persze, hogy nem akarnak elmenni.

2022. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
91%

1. szállnak be a rezsibe

2. semmilyen házimunkát ne végezz el számukra. Se főzés, se mosás, se takarítás

3. Vezesd be hogy csak az aludhat ott aki komoly partner.


Maguktól el fognak menni

2022. márc. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem engednél oda senkit, és kérnél tőlük pénzt, rezsire stb. akkor már rég elmentek volna, mert az úgy nem kényelmes....
2022. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
66%
16# dehogy mentek volna el. A kérdezőnek amúgy sincs esze ágában sem elküldeni őket. Kicsit morci lett a tegnapi füves buli miatt, 6-8 felnőtt férfi hangosak voltak egy kicsit, de ennyi. Ha elmennének a kicsi gyerekek akkor ő magányos lenne. Így jó minden ahogy van.
2022. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
82%
Akkor minek teszi fel a kérdést? #17?
2022. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
15%
Engem nem érdekel, ez mindenkinek magánügye a családra tartozik csak.
2022. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
83%
18# Valami kanbuli volt odahaza (33 éves) kiírta a kérdést, kipanaszkodta magát ezzel ki is húzta a szelepet. Nyilván vannak világos pillanatai amikor látja, hogy a "gyerek" nagyon rossz irányba tart, de ennyi. Aki rávilágított a problémára, hogy 33 éves manusz otthon él és húszéves csaja van az megrekedt gyereknek, azt le is pontozta szépen.
2022. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!