Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok ahhoz ha 30...

Mit szóltok ahhoz ha 30 feletti gyerek még a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Konkrétan rólam van szó. Van egy 30 éves lányom meg egy 33 éves fiam. Fiamnak van barátnője 2 éve, de még csak meg se próbálnak összeköltözni. Dolgozik mindkét gyerekem már évek óta, de nem nagyon tudnak (akarnak) félretenni.

#Szülő, gyerek,
2022. márc. 4. 11:20
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
75%
szánalmas.
2022. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
83%

Szerinted nem életképtelenek??


Normális fiatal felnőtt, ha már a mamahotelt nyomja, önmagától eszébe jut beleadni a rezsibe, néha napján 1-1 nagybevásárlást átvesz.

Nem viselkedik úgy mint egy szaros taknyos tini..

Kinek a nevelése ha a lányod több fszt fogott mint kilincset, és még haza is hordja őket?

Kinek a nevelése ha képtelenek, nem is akarnak félre tenni?

Ki nem tanította meg ezeket nekik?

Ki cseszte el azzal, hogy láthatóan semmilyen életképet, elvárást nem állított fel?


Te semmilyen együttélési szabályt nem fektettél le.


Más fiatal pedig ideje korán leválik szüleitől és a jéghátán is megél.


A te gyerekeidnek egyik sem sikerült.

2022. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Állandóan vagy a lányom nyög mikor.. vagy a fiam bömbölteti a zenét. Elegem lett. Hétvégén beszélünk velük.
2022. márc. 4. 16:12
 24/41 anonim ***** válasza:
87%
Nekem mondjuk lesült volna a pofám, ha szüleim 1x is azt hallgatták volna ahogy épp szeretkezem..
2022. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nem szabad direktbe nekik támadni.


Normálisan fel kell építeni a dolgot. Nem szorulnak rád, vagy igen? Van valami "hátrányuk", mondjuk sérült valamelyik, vagy ilyesmi?


Költözz ki már, ideje, elegem van belőled, ez így balhés és nem is igaz.


Első körben meg kell tiltani, hogy odamenjenek a haverjaik/szeretőjük, illetve ott aludjanak a partnereik. Partner heti egyszer mondjuk, ha már egy hónapja járnak és korábban bemutatta. Szerintem ez így egy korrekt elvárás. Megnézed tartják e magukat hozzá. Ha nem, akkor megmondod, hogy a te feltételed, zavarnak az idegenek a házban téged, ők nem szorulnak rád, keressenek jobb megoldást, mert ha megszegik ezt az apró szabályt, akkor mehetnek.


Hamarosan menni fognak maguktól. Az a lényeg, hogy úgy látszódjon, hogy te keveset kérsz, és még ezt a keveset sem tartják be. Muszáj, hogy először elbukjanak egy szabályt, különben nagyon meg fog romlani a viszony.


Akkor is, ha tök igazad van, hogy 30 évesek, semmi bajuk mégis veled laknak, sértődés lesz. Nem szabad ilyeneket nyíltan kimondani, ha nem kérdezték. Olyan ez, mint a "rosszul áll ez a ruha, kivan a segged belőle". Ha a képébe mondom, hogy kilóg a feneke ami undi, többet nem beszél veled, mert bunkó vagy. Nem azt mondom, hogy ne állj ki magadért, hanem azt, hogy okosan csináld. Kis szabály kell, amit nem fognak tudni betartani, vagy nem akarnak majd, és elköltöznek. A legtöbben azért költöznek el, mert a szüleik szabályait hülyeségnek gondolják és őket idegesítőnek, hogy be akarják tartatni. Ha lenne ilyen, a te gyerekeid is elhúznának, de elég béna voltál szülőnek, hogy végighallgatod, ahogy dugják a gyereked meg nálad bandáznak a 30as felnőttek..


Másik ok, amiért nem akarnak elmenni, hogy ti gazdagok vagytok, és alább kellene adniuk az életszínvonalból, amit megszoktak. Ez nagy érvágás, nekem is nehéz volt elfogadni a dohos albit, a kevés bútort meg a kaki körülményeket..borzalmas volt, ételre se futotta annyira(bár azon imádtam spórolni), és a pénzem beosztása is nehezen ment a kaki pénzügyi nevelésem miatt(költsd amíg van). Mindent önállóan ki kellett tanulnom és nehéz volt na, a pénz beosztása még mindig nehezemre esik és szr volt a való világ a rossz életszínvonal, a túlhajszolt munka, mellé a házimunka, alkalmazkodás random lakótársak idióta igényeihez.. akkor már inkább az anyám idióta igényei normális környezetben..


Szóval vannak ilyenek. Nagyon át kell gondolni, mit mondasz. Apránként kell haladni, elsőnek kitiltani mindenkit, aki nem stabil párkapcsolat. A stabil párkapcsolatot pedig minimálisra tenni, heti egy ittalvás. A te házad. Szép lassan maguktól el fognak menni balhé nélkül. Ha neveltél volna az elején, nem kellene utólag. Mondom anyaként.. De ha valamelyik vagy mindkét gyerek problémás volt, beilleszkedési nehézség, adhd, autizmus, értelmi gond, pszichés problémák, akkor nem csak az ő hibájuk, ilyenek is vannak ám.

2022. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
81%

25#

Baz..ember 30+ emberekről beszélünk.. Nehogy már ne mondhassa meg a szülő a FELNŐTT dolgozó gyerekének, hogy ideje lenne már kirepülni..

2022. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
17%

Látom nem fogtad fel ezt a részt.


"Nem azt mondom, hogy ne állj ki magadért, hanem azt, hogy okosan csináld."


A kommunikáció és a stratégia fontos. Megmondhatsz te bármi kellemetlent nyíltan a másik szemébe, de utána tönkrevágja a kapcsolatot. Nem mondhatod a párodnak, hogy szr vagy az ágyban és 5 éve színlelem az orgazmust mert fene sértődékeny vagy, nem mondhatod a másiknak, hogy mióta meghíztál nem rád gondolok az ágyban, fogyj vissza, nem mondhatod a másiknak, hogy igénytelen lettél és keveset mosol fogat, nem mondhatod a másiknak, hogy szr amit főztél, vagy hogy büdös vagy, mosakodj rendesen. Nagyon fontos, hogyan beszélsz a számodra teljesen jogosan kellemetlen dolgokról, különben nem azt éred el, amit szeretnél!

2022. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
81%

26# Ne keresd már a kákán a csomót! Ezekkel az apró, pici lépésekkel 50, de legkésőbb 55 éves korukra a gyerekeknek:DDD saját maguktól eszükbe fog jutni, hogy "Mi lenne, ha elköltöznék?" És közben egyszer sem bántódnak meg! Akkorra a lány is kevesebbet és halkabban nyög, a manusznak is lemorzsolódnak a haverok... A kérdező addig ha feldobja a talpát akkor szükségtelen lesz a költözés, a tesók függönyt húznak a kecó közepére aztán amíg a halál el nem választ. Amelyik tovább él az leveszi a függönyt mert övé onnantól az egész terület.

Jelszó: Megfontoltan haladás!

2022. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Jajj komolyan azt hiszed, hogyha nincs hol dugni meg inni, akkor sokáig ott lesznek? Fél év és lelépnek, és ez csak az ELSŐ lépés, leírtam a másodikat is. Mikor megszegik(mert meg fogják szegni), kérje számon őket. Értem én, hogy te egyik napról a másikra direktbe arcába vágod a másiknak hogy eleged van belőle, de gondolom olyanok is a kapcsolataid. Biztos nincs gyereked.. Mondom, okosan kell csinálni, apránként, de őszintén és nyíltan. "zavar, hogy itt vannak a barátaitok, 30 évesek vagytok, itt élhettek, nekem fontos, hogy más ne járkáljon ilyen sokat a házamban, heti egy estét kaptok, napközben pedig nem szeretnék másokat itthon látni, mert kellemet nekem. Nagy a hely, fussatok össze máshol"
2022. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
81%

29# te nagyon el vagy deformálva. Az arcába vágom és az elmondom neki a két opció, én vajon mit gondolok a te kapcsolataidról? (semmit) Kerülgetni a forró kását, játszadozni két 30-as felnőtt emberrel, te ne nyögjél mikor szexuálisan élvezel, te ne ordítasd ittasan a tévét, ha megszegi valamelyik másnap jól elbeszélgetünk... Ja, 30 éves nő meg 33 éves férfi és egy 55 éves asszony, hát nem mindennapi elmegyógyintézet.

Figyelj, mások vagyunk, más az ízlésünk.

2022. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!