Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok ahhoz ha 30...

Mit szóltok ahhoz ha 30 feletti gyerek még a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Konkrétan rólam van szó. Van egy 30 éves lányom meg egy 33 éves fiam. Fiamnak van barátnője 2 éve, de még csak meg se próbálnak összeköltözni. Dolgozik mindkét gyerekem már évek óta, de nem nagyon tudnak (akarnak) félretenni.

#Szülő, gyerek,
2022. márc. 4. 11:20
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
45%

NEM kerülgeti, elmondja, mi zavarja, csak nem egyszerre zúdítja a nyakába, hogy "te rossz ember vagy, kihasználsz, zavarsz engem az életemben, taszító, amit csinálsz, húzz innen az életeddel, nélküled jobban érezném magam". Ép ésszel ezt nem lehet felfogni szoros érzelmi kapcsolatban, szülő-gyerek viszonyban. Kicsit képzeld már el, ha nem megy, hogy fordítva történik.. Gyerek mondja az anyjának, aki nála lakik kényelmi szempontból, hogy ne hívd át a Jucikát, meg a Ferit, élősködsz rajtam, 60 éves vagy, egyedül kellene élned..


Persze nálatok biztosan nem dívik az emberi kommunikáció tapintatos formája..


Mondom nem a tartalmával van bajom, tök igaza van a kérdezőnek, de ha rázúdítja a bajait a gyerekeire, tönkrevágja a kapcsolatot. BÁRMILYEN kapcsolatot tönkrevág, ha egyszerre rázúdítanak mindent. Szépen, darabonként kell. Szülőnek lenni és nevelni a gyereket pedig nem manipuláció. Ha ráparancsolod a cipőt a gyerekre, kisebb az esélye, hogy megteszi, mintha azt mondod, hogy nem tudtok játszótérre menni mezítláb. Ez a valóság, mindegyik esetben. Zavarják a barátok és a szexpartner, fogassa őket vissza heti egy estére. Ebben semmi rossz nincs. Később jöhet a többi. Előrre gondolkozni sem manipuláció, az emberek gondolkoznak, csak impulzívan ráöntik a másikra ami épp a fejükben van és zavarja őket.

2022. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
71%
Kedves, de képzeld dívik a kommunikáció, és a nem kertelés is..
2022. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Most is hangosan kúrnak. 2 hete van ezzel együtt a lányom. Sajnos már régen is pletykàltak róla, de azt hittem kinövi ezt hogy mindig vàltogatja a fiúkat.
2022. márc. 4. 21:06
 34/41 anonim ***** válasza:
87%

55 éves anya ilyet nem ír le. Csak nem a tesója vagy?


Ha valamiért mégis igaz lenne, kopogj az ajtón(ne nyisd ki) és szólj, hogy halkabban, mert zavar.

2022. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

De én szégyenlem magam, hogy egy 30 évesre rá kell szólni.

Sajnos én írtam ki, mert már torkig vagyok, férjemről meg már nem is beszélve. Félek jelenetet rendez.

2022. márc. 4. 22:17
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Rendezzen. 30 éves felnőtt, nektek meg járna a nyugalom. Én kiraknám őket, befizetem egy albiba, a megtehetem, s onnantól oldják meg. Hugom amúgy kb ugyanez, csak nem hangos. Ugyanúgy nem akar / nen tud önállósodni, de nekem semmiben sem segít, kivéve, ha veszekszem vele. Meguntam, tavaly óta havi 50et fizet. Elvégre a rezsi, meg a tető a feje fölött nincs ingyen.


Ha nincs más megoldás, el kell adni a lakást, azt mehet mindenki, amerre lát.


A nagyhangú ordibál / jelenetet rendez. Valójában fél, mert odakint nem tud boldogulni. Eleje nehéz lesz nekik, de nektek is jár a nyugalom, főlev 30 év után.


Álljatok eléjük a férjeddel, azt mindenkinek tipli. Egyszer őrjöngetek ti is egyet játékból - nézzétek meg a reakciókat...

2022. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
87%
Én simán a leghangosabb hancúr közbe pattintanám el a húrt. Hadd szóljon, kaptak elég időt :D
2022. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
79%

Erről csakis te tehetsz. Már RÉG, mikor elkezdtek dolgozni, meg kellett volna mndani nekik, hogy oké, van x évetek gyűjtögetni, aztán költöztök.


Én nem tűrném, hogy a 33 éves gyerekem velem éljen. Hát, persze.

2022. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
95%

"Eddig úgy volt, hogy nem kértünk a rezsibe semmit..."


Akkor itt az ideje. Most őszintén, egy havi 70-80 ezer forintot ha kérnél mindkettőtől, nem halnának bele. Ha pedig nem akarnak adni akkor megmondhatod, hogy akkor lehet saját lakást keresni.

2022. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
39: 36-7 vagyok. Eleinte én is fostam, hogy nem túl etikus a hugomtól pénzt kérni a lakhatásért. Aztán rájöttem, hogy nincs ezzel semmi gond. Tettem annyit érte is, hogy ennyi jár. Ha meg nem tetszik neki, tessék jobban csinálni...
2022. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!